d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1372037213722372337244765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Sep 30 2019 03:11am
Quote (josheide @ 30 Sep 2019 11:05)
Ezt írtam a témában https://www.facebook.com/Csillag.Tamas.Momentum/posts/2553801094655756?__xts__%5B0%5D=68.ARDocs1ub5KBfBQCN3XCkyzpZ2QrJYgyCf9SF9U37_vMSpYIUKM0ikw2rUJRw44IoisQtlzOMEJIkUb0W7x6j2Uwm8dS5Peqg_uWLWn7NwP3AkcmnfIi2mis9Y0P3FfYs6r7zX84AxqA05K3u0cd8t2Fk2HX3TVBG3Qgv1sqZn3XaDB38m2YtNHSfxTIzt3eBnmwO29xX3_xyJJ5vahPBEZQ37XjjXY2_oAfZENyTor3eWsCYQ3I1wzJfsL34QvDvTs80Nf0TbMTi7dsmwWfyL9R4UEo_3Xye61qNb7YbEvQao2hITPk-cdEUaXn9NFINytLa6l2laf95--f3KK71-_uT92z&__tn__=K-R

Hétfőn Greta Thunberg celeb-klíma-aktivista indulatos beszédet intézett a világ vezetőihez az ENSZ New York-i klímacsúcsán.

📄 A beszédében tíz éven belül drasztikus, 50%-os szén-dioxid kibocsájtás csökkentést követelt, illetve még aznap jogi panaszt is tett öt ország: Argentína, Brazília, Franciaország, Németország és Törökország ellen, hogy azok gyorsabban eszközöljenek változtatásokat a széndioxid politikájukban. Thunberg a panaszát egy 1989-es ENSZ nyilatkozatra alapozza, amiben a gyerekek emberi jogairól rendelkeztek a tagállamok. Thunberg szerint ezekben az országokban a gyerekek jogai sérülnek a túl magas széndioxid kibocsájtás miatt.

📈 A valóság ugyanakkor az, hogy a fejlődő országok, mint például Brazília, Argentína, vagy Törökország nem jókedvükből termelnek sok szén-dioxidot. A gazdasági fejlődés és a szegénység felszámolásának a záloga számukra ugyanis olyan termékek olcsó előállítása (pl. elektromos eszközök, autók) amikre a világnak szüksége van. A fejlődő országokban egyetlen módja van ezeknek a termékeknek a gazdaságos előállításának, ez pedig a fosszilis erőforrások felhasználása. Nem véletlen, hogy ezen a fejlettségi szinten a gazdasági növekedés általában kéz a kézben jár a szén-dioxid kibocsájtás növekedésével. De az iparosodás nem csak környezetszennyezéssel jár együtt: csökkenti az extrém szegénységet, a gyermekhalandóságot, növeli a hozzáférést a tiszta ivóvízhez, az olvasni tudók arányát, és a várható élettartalmat is. A világ átlagos egészsége ezek alapján a mérőszámok alapján kétségtelenül felfelé ívelt az elmúlt évtizedekben Thunberg a gazdasági növekedést és az általa elért életszínvonal növekedést a beszédében mégis "tündérmesének" nevezte és teljesen ignorálta.

❗️ Egy percig se tagadom a klímaváltozás veszélyeit, de attól tartok, hogy Thunberg és más klímamozgalmak, mint például az Extinction Rebellion (ER) is egyre gyakrabban célt / eszközöket tévesztenek és félek, hogy ennek hatalmas csalódás lesz a vége.

🤦‍♂️ Két hete életem egyik legkínosabb eligazításán vettem részt, amit ER tagok tartottak brit képviselőknek. Nem csak azért éreztem magam rosszul, mert az előadásukban sokszor csúsztattak és túloztak (pl. több milliárd éhezőről beszéltek, míg az IPCC jelentésében még a legpesszimistább becslések is tízmilliós csökkenést (!) prognosztizálnak a tartósan alultápláltak körében 2050-ig) de azért is, mert mikor a konkrét célokra terelődött a szó, akkor maguk se tudták, hogy mit akarnak. Az ER-nek ugyanis csupán három konkrét célja van (a figyelemfelhíváson túl):

1️⃣ A politikusok ismerjék be, hogy mennyire súlyos a helyzet - ezzel azt hiszem nincs gond itt.

2️⃣ Legyen az Egyesült Királyság széndioxid semleges 2025-re. Ezt a brit kormány 2050-re vállalta is. A 2025-ös céldátum nonszensz, teljesíthetetlen ha nem akarjuk brit lakosság jelentős részét nyomorba dönteni.

3️⃣ Szerte az országban állítson föl a kormány 'állampolgári tanácsokat', ahova nem választás hanem sorsolás útján neveznék ki a tagokat. (Kb. mint az esküdtszéket Amerikában) Az ER azt követeli, hogy ilyen tanácsok kezébe helyezzünk minden klímával kapcsolatos döntést, adjunk melléjük tudósokat, politikai, gazdasági szakértőket, és hagyjuk, hogy a nép minél közvetlenebbül dönthessen a klíma - kérdésekről. Ez önmagában végtelen pénzt és emberi erőforrást emésztene fel, és semmi se garantálná, hogy az átlagember képes lenne több ezer oldalnyi szakirodalom rapid befogadása után bármivel jobb döntéseket hozni, mint a demokratikusan választott képviselők. Ilyen tanácsok felállítását és finanszírozását követelni a választott képviselőktől egyszerre pofátlanság és a hozzá nem értés tanúbizonysága.

🧚‍♀️ És pillanatragasztózhatják magukat a forradalmárok minden héten vonatokhoz, attól a céljaik még nem lesznek semmivel sem értelmesebbek. Folytathatja az ER a tiltakozásait, mondhat Greta Thunberg bárhol beszédet, de reális, elérhető politikai célok nélkül, vagy a politikai hatalom megszerzésére irányuló törekvés nélkül előbb vagy utóbb ki fognak fulladni. Ezt a veszélyt szuperül vázolta Szakács András az Azonnalin** írt cikkében is. Sajnos azok a célok amiket Thunberg, az ER vagy Alexandria-Ocazio Cortez és a Green New Dealje tűztek ki maguk elé, azok felrobbantanák a jelenlegi gazdasági - társadalmi - politikai rendet. Tennék ezt mindezt úgy, hogy az általuk vázolt alternatíva épp, hogy csak a körvonalak szintjén létezik és senki se tudja pontosan megmondani, hogy az oda vezető út mennyire lenne fájdalmas, vagy azt, hogy kinek kéne ennek az átalakulásnak a költségét viselnie.

🙋‍♂️ Például Te mekkora áldozatra vagy hajlandó ezekért a célokért ?

🤷‍♂️ És mekkora áldozatot kéne a napi 600 forintot kereső bangladesi pólógyárosnak elviselnie?

Na ezekről nem beszélünk eleget...


keylogger , kosz hogy elloptad a d2 kulcsomat
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Sep 30 2019 03:16am
Csak hogy a nagyságrendeket tisztázzuk, Braziliában 15 millió ember él napi 600 forintnál kevesebből. Na nekik lesz nehéz eladni a carbon taxet.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Sep 30 2019 03:46am
https://www.rt.com/news/469507-macron-thunberg-antagonizes-societies/

We can see a very radical position there, of the nature that antagonizes our societies.

Macron szerint...
Member
Posts: 31,725
Joined: Jan 16 2008
Gold: 1,593.00
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Sep 30 2019 05:21am
Quote (MarcusD @ 28 Sep 2019 04:34)
sajnos ezek megtalálták az egyetlen svéd 16 éves lányt aki nem néz ki jól



Majd a nobel-bekedij melle kapott penzbol megcsinaltatja magat es jo lesz.
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Sep 30 2019 06:58am
Quote (-joey- @ Sep 30 2019 09:14am)
Joshi leírta az egyik FB posztjában, hogy a követelt határidő csak súlyos gazdasági károk árán lenne megvalósítható, illetve saját tapasztalata, hogy a zöldek ugyan agresszívak, de az érveik gyengék.



Ezt ertem, sot egyet is ertek vele, de attol meg jo dolognak tartom hogy a tema fokuszt kapott, es valamilyen mertekben koszonhetjuk neki hogy magara vallalta a nagykovet szerepet. Ilyen nemzetkozi celokat csak ugy lehet elerni ha vannak emberek akik kepviselik az ugyet, politikusokat varhatjuk.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Sep 30 2019 07:06am
Quote (anyd @ 30 Sep 2019 14:58)
Ezt ertem, sot egyet is ertek vele, de attol meg jo dolognak tartom hogy a tema fokuszt kapott, es valamilyen mertekben koszonhetjuk neki hogy magara vallalta a nagykovet szerepet. Ilyen nemzetkozi celokat csak ugy lehet elerni ha vannak emberek akik kepviselik az ugyet, politikusokat varhatjuk.


Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Sep 30 2019 07:20am
Quote (Cpt_Ghost @ 30 Sep 2019 15:06)


kar hogy az exportra gyartott termekek miatti termelest nem lehet kivenni belole..
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Sep 30 2019 07:34am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ 30 Sep 2019 15:20)
kar hogy az exportra gyartott termekek miatti termelest nem lehet kivenni belole..


meg is szuntethetjuk az exportjukat es nyomorba donthetunk nehany milliard embert
az is jol hangzik
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Sep 30 2019 07:43am
Quote (Cpt_Ghost @ 30 Sep 2019 15:34)
meg is szuntethetjuk az exportjukat es nyomorba donthetunk nehany milliard embert
az is jol hangzik


nem a megszuntetes a lenyeg, hanem hogy ok termelnek gecisok co2t, mert a fejlett vilagnak gyartjak a gecisok telefont, amit evente cserelunk + autot, amit 10evente kibaszunk a kukaba. kicsit unfair..
Go Back To Magyar Topic List
Prev1372037213722372337244765Next
Add Reply New Topic New Poll