d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1371937203721372237234765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Sep 29 2019 12:55pm
nem ertem mi baj van a gretas videoval
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Sep 29 2019 01:51pm
Quote (Anarkin @ 29 Sep 2019 20:55)
nem ertem mi baj van a gretas videoval


kommunista propaganda
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Sep 29 2019 02:21pm
Quote (Cpt_Ghost @ Sep 29 2019 09:51pm)
kommunista propaganda


gulyás gergely likes this
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Sep 29 2019 02:26pm
Quote (BmA_BeMyAngel @ 29 Sep 2019 22:21)
gulyás gergely likes this


kibaszott ostobák és károsak a zöldek, hiába akarnak jót
agresszív kommunista propaganda amivel ha leállsz vitatkozni, mert éppen faszságot beszél a rózsaszín ködből akkor te minden kipusztulását akarod :)
és akkor ezt még bebújtatjuk egy fogyatékos kislány mögé, hogy még magasabb lóról lehessen osztani az észt aki véletlenül faszságnak tartja amiket beszél :)
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Sep 30 2019 12:27am
Quote (Cpt_Ghost @ Sep 29 2019 10:26pm)
kibaszott ostobák és károsak a zöldek, hiába akarnak jót
agresszív kommunista propaganda amivel ha leállsz vitatkozni, mert éppen faszságot beszél a rózsaszín ködből akkor te minden kipusztulását akarod :)
és akkor ezt még bebújtatjuk egy fogyatékos kislány mögé, hogy még magasabb lóról lehessen osztani az észt aki véletlenül faszságnak tartja amiket beszél :)



Mondandojanak melyik reszevel nem ertesz egyet?
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Sep 30 2019 01:14am
Quote (anyd @ Sep 30 2019 08:27am)
Mondandojanak melyik reszevel nem ertesz egyet?


Joshi leírta az egyik FB posztjában, hogy a követelt határidő csak súlyos gazdasági károk árán lenne megvalósítható, illetve saját tapasztalata, hogy a zöldek ugyan agresszívak, de az érveik gyengék.
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Sep 30 2019 01:16am
Quote (-joey- @ 30 Sep 2019 09:14)
Joshi leírta az egyik FB posztjában, hogy a követelt határidő csak súlyos gazdasági károk árán lenne megvalósítható, illetve saját tapasztalata, hogy a zöldek ugyan agresszívak, de az érveik gyengék.


HOW DARE U
Member
Posts: 34,954
Joined: May 17 2006
Gold: 0.00
Sep 30 2019 01:22am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ 30 Sep 2019 09:16)
HOW DARE U


Kedvenc metál számom
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Sep 30 2019 01:41am
Quote (Cpt_Ghost @ Sep 29 2019 10:26pm)
kibaszott ostobák és károsak a zöldek, hiába akarnak jót
agresszív kommunista propaganda amivel ha leállsz vitatkozni, mert éppen faszságot beszél a rózsaszín ködből akkor te minden kipusztulását akarod :)
és akkor ezt még bebújtatjuk egy fogyatékos kislány mögé, hogy még magasabb lóról lehessen osztani az észt aki véletlenül faszságnak tartja amiket beszél :)


orbán viktor likes this :)
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Sep 30 2019 03:05am
Quote (Anarkin @ 29 Sep 2019 19:55)
nem ertem mi baj van a gretas videoval


Ezt írtam a témában https://www.facebook.com/Csillag.Tamas.Momentum/posts/2553801094655756?__xts__%5B0%5D=68.ARDocs1ub5KBfBQCN3XCkyzpZ2QrJYgyCf9SF9U37_vMSpYIUKM0ikw2rUJRw44IoisQtlzOMEJIkUb0W7x6j2Uwm8dS5Peqg_uWLWn7NwP3AkcmnfIi2mis9Y0P3FfYs6r7zX84AxqA05K3u0cd8t2Fk2HX3TVBG3Qgv1sqZn3XaDB38m2YtNHSfxTIzt3eBnmwO29xX3_xyJJ5vahPBEZQ37XjjXY2_oAfZENyTor3eWsCYQ3I1wzJfsL34QvDvTs80Nf0TbMTi7dsmwWfyL9R4UEo_3Xye61qNb7YbEvQao2hITPk-cdEUaXn9NFINytLa6l2laf95--f3KK71-_uT92z&__tn__=K-R

Hétfőn Greta Thunberg celeb-klíma-aktivista indulatos beszédet intézett a világ vezetőihez az ENSZ New York-i klímacsúcsán.

📄 A beszédében tíz éven belül drasztikus, 50%-os szén-dioxid kibocsájtás csökkentést követelt, illetve még aznap jogi panaszt is tett öt ország: Argentína, Brazília, Franciaország, Németország és Törökország ellen, hogy azok gyorsabban eszközöljenek változtatásokat a széndioxid politikájukban. Thunberg a panaszát egy 1989-es ENSZ nyilatkozatra alapozza, amiben a gyerekek emberi jogairól rendelkeztek a tagállamok. Thunberg szerint ezekben az országokban a gyerekek jogai sérülnek a túl magas széndioxid kibocsájtás miatt.

📈 A valóság ugyanakkor az, hogy a fejlődő országok, mint például Brazília, Argentína, vagy Törökország nem jókedvükből termelnek sok szén-dioxidot. A gazdasági fejlődés és a szegénység felszámolásának a záloga számukra ugyanis olyan termékek olcsó előállítása (pl. elektromos eszközök, autók) amikre a világnak szüksége van. A fejlődő országokban egyetlen módja van ezeknek a termékeknek a gazdaságos előállításának, ez pedig a fosszilis erőforrások felhasználása. Nem véletlen, hogy ezen a fejlettségi szinten a gazdasági növekedés általában kéz a kézben jár a szén-dioxid kibocsájtás növekedésével. De az iparosodás nem csak környezetszennyezéssel jár együtt: csökkenti az extrém szegénységet, a gyermekhalandóságot, növeli a hozzáférést a tiszta ivóvízhez, az olvasni tudók arányát, és a várható élettartalmat is. A világ átlagos egészsége ezek alapján a mérőszámok alapján kétségtelenül felfelé ívelt az elmúlt évtizedekben Thunberg a gazdasági növekedést és az általa elért életszínvonal növekedést a beszédében mégis "tündérmesének" nevezte és teljesen ignorálta.

❗️ Egy percig se tagadom a klímaváltozás veszélyeit, de attól tartok, hogy Thunberg és más klímamozgalmak, mint például az Extinction Rebellion (ER) is egyre gyakrabban célt / eszközöket tévesztenek és félek, hogy ennek hatalmas csalódás lesz a vége.

🤦‍♂️ Két hete életem egyik legkínosabb eligazításán vettem részt, amit ER tagok tartottak brit képviselőknek. Nem csak azért éreztem magam rosszul, mert az előadásukban sokszor csúsztattak és túloztak (pl. több milliárd éhezőről beszéltek, míg az IPCC jelentésében még a legpesszimistább becslések is tízmilliós csökkenést (!) prognosztizálnak a tartósan alultápláltak körében 2050-ig) de azért is, mert mikor a konkrét célokra terelődött a szó, akkor maguk se tudták, hogy mit akarnak. Az ER-nek ugyanis csupán három konkrét célja van (a figyelemfelhíváson túl):

1️⃣ A politikusok ismerjék be, hogy mennyire súlyos a helyzet - ezzel azt hiszem nincs gond itt.

2️⃣ Legyen az Egyesült Királyság széndioxid semleges 2025-re. Ezt a brit kormány 2050-re vállalta is. A 2025-ös céldátum nonszensz, teljesíthetetlen ha nem akarjuk brit lakosság jelentős részét nyomorba dönteni.

3️⃣ Szerte az országban állítson föl a kormány 'állampolgári tanácsokat', ahova nem választás hanem sorsolás útján neveznék ki a tagokat. (Kb. mint az esküdtszéket Amerikában) Az ER azt követeli, hogy ilyen tanácsok kezébe helyezzünk minden klímával kapcsolatos döntést, adjunk melléjük tudósokat, politikai, gazdasági szakértőket, és hagyjuk, hogy a nép minél közvetlenebbül dönthessen a klíma - kérdésekről. Ez önmagában végtelen pénzt és emberi erőforrást emésztene fel, és semmi se garantálná, hogy az átlagember képes lenne több ezer oldalnyi szakirodalom rapid befogadása után bármivel jobb döntéseket hozni, mint a demokratikusan választott képviselők. Ilyen tanácsok felállítását és finanszírozását követelni a választott képviselőktől egyszerre pofátlanság és a hozzá nem értés tanúbizonysága.

🧚‍♀️ És pillanatragasztózhatják magukat a forradalmárok minden héten vonatokhoz, attól a céljaik még nem lesznek semmivel sem értelmesebbek. Folytathatja az ER a tiltakozásait, mondhat Greta Thunberg bárhol beszédet, de reális, elérhető politikai célok nélkül, vagy a politikai hatalom megszerzésére irányuló törekvés nélkül előbb vagy utóbb ki fognak fulladni. Ezt a veszélyt szuperül vázolta Szakács András az Azonnalin** írt cikkében is. Sajnos azok a célok amiket Thunberg, az ER vagy Alexandria-Ocazio Cortez és a Green New Dealje tűztek ki maguk elé, azok felrobbantanák a jelenlegi gazdasági - társadalmi - politikai rendet. Tennék ezt mindezt úgy, hogy az általuk vázolt alternatíva épp, hogy csak a körvonalak szintjén létezik és senki se tudja pontosan megmondani, hogy az oda vezető út mennyire lenne fájdalmas, vagy azt, hogy kinek kéne ennek az átalakulásnak a költségét viselnie.

🙋‍♂️ Például Te mekkora áldozatra vagy hajlandó ezekért a célokért ?

🤷‍♂️ És mekkora áldozatot kéne a napi 600 forintot kereső bangladesi pólógyárosnak elviselnie?

Na ezekről nem beszélünk eleget...
Go Back To Magyar Topic List
Prev1371937203721372237234765Next
Add Reply New Topic New Poll