d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Telefon Help Topik
Prev1361362363364365660Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jan 19 2013 02:23pm
Quote (Eoghan @ Jan 19 2013 09:13pm)
ne várj rendszerszintű integrációt google appból iosre és fordítva beni. ilyen esetben nem az a cél, hogy minél jobb legyen a usernek hanem a saját táborba csalogatás a szolgáltatások jól összegyúrásával. kapitalizmus  B) 
apple régen emiatt tudott lépéselőnyben lenni, mert fasza kohéziót alkotott minden hardwareük egymással, de ebben az utóbbi időben már felzárkóztak a többiek is többé-kevésbé


Igazából sokkal inkább azon szoktam meglepődni, hogy konkurensek és mégis odafigyelnek, hogy a másik tábornak is adjanak nem csak eye-candyt, hanem olyan szolgálgatás, ami nélkül kb halott lenne a telefon. (Tudom, tudom bevétel a samsungnak is, hogy beszállít az applenek, meg googlenek is, hogy az alma használja a navigációját, de akkor is.)

Quote (Eoghan @ Jan 19 2013 09:13pm)
amin viszont a héten borzasztóan meglepődtem az az, hogy foglaltam apámnak időpontot jövőhétre meg magamnak is fodrászhoz. beírtam mindkettőnkét a naptárba gyorsan, hogy lássam és poénból az invite résznél megadtam a mail címét(gondoltam kap sablon szöveget, hogy vegyen iphonet és akkor szinkronizálgathatja velem az eventeket)
erre mondja nekem, hogy hogy tettem ki a naptárára a fodrász időpontot, amikor hozzá se nyúlhattam a telefonjához mivel 200km-re volt. nézem és biza tisztességesen ott volt az event  :o


Jaja, ezt tudtam, de nekem is nagyon tetszett, hogy mennyire jól működik.
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Jan 19 2013 02:57pm
Quote (beni @ 19 Jan 2013 21:59)
Szerintem te valamit félreértettél :D

Hogy sikerült a "szívás, hogy nincs integrálva a drive az almában" megjegyzésemből azt leszűrni, hogy elvakult fanboy vagyok?

Amit leírtam én azt értelmes indoknak látom, de nem értek a telefonokhoz, így lehet fosul sikerült megmagyarázni. Van egy velem is megosztott, folyamatosan frissülő dokumentum google driveon, amit nézegetek minden hónapban és láttam, hogy mások lazán elérik androidos telefonról, én meg hiába keresgéltem a mail fiókban nem láttam sehol. Rákerestem a neten és kiderült, hogy megoldható, de csak külön appal, ami nem akkora gáz, de külön helyet foglal a képernyőn és nem annyira elegáns, mintha integrálva lenne. Ennél jobb magyarázatot tényleg nem tudok adni.

(Egyébként meg is jegyeztem, hogy az app több fiókot is képes egyszerre kezelni, ami pedig kétségtelen előny tud lenni)


elegge, csak nem ertettem, hogy miert nem tudod leirni a konkret pl-t, hogy mi alapjan hianyoltal egy ilyen funkciot.. raadasul vmiert azt hittem, hogy az egesz driveot nem erted, hogy miert nem kotottek egybe a gmaillel.. elszakadt kozben a cerna, bocs, nem kellett volna elotte jatszanom. ezert is editeltem utana.. a fanboysagot meg pl az elozo postbol, amiben megemlitetted, hogy nem lattal t-nel olyan telefont, ami felvenne minosegileg/esztetikailag (ezen kulon felnyerditettem, mert teljesen szubjektiv) az apple keszulekeivel. arakat/telefonokat semmit nem irtal. ebbol sajnos nekem mas nem jon le. ajanlom figyelmedbe pl a nexus4-t, fogdosasra, kiprobalasra (felveszi a versenyt siman, csak meg az ara is baratibb)

Quote (Anarkin @ 19 Jan 2013 22:00)
csak arra utaltam hogy milyen szinten van minden egy "hub"-ban -ahova tartozik-, és mennyire kézenfekvő is ez a megközelítés (amit te el is várnál, persze ez kicsit más az ilyen cloud hosting tekintetében)

egy kis felirat jelzi ugyan azon az ablakon, hogy ez most min is keresztül megy
http://cmsresources.windowsphone.com/windowsphone/en-us/How-to/wp7/block/messaging-screen-text-messaging.png

és ha ez meg van csinálva elegendő "forrással" (kb csak a skype hiányzik, ami irónikus egy kicsit, de az is jön),
http://winsource.com/wp-content/uploads/2012/11/email-accounts-bug2.png (túl nagy, nem tag-elem be)

akkor kicsit előrébb tart a dolog, mintha lenne 250 app mindenre


ez egy jo dolog, de..
egy az amit beni mondott.. a masik pedig, hogy teszem azt egy ismerosomnek aki fent van skypeon, fb-n, telszama kolcsonosen megvan mindkettonknek. fontos dolgot akarok kozolni, biztos hogy vagy felhivom/sms-t irok neki, mert ezt kapja meg legeleoszor (fb-n irok neki, azt lehet h azert nem kapja meg, mert nincs eppen 3g/sporol a nettel/wifi jel szar/etc) egyszeruen nem latom tul sok ertelmet. a legtobb alkalmazast specialisan hasznalom vmilyen celra.

de erdekel, hogy te hogy latod a dolgot, miert van erre ilyen szinten szukseg. megj.: most androidon (es most nem az androidon van a hangsuly) ugyanugy megkapok mindent, csak kulon alkalmazasbol/status barrol tudom egy helyen leolvasni, majdnem ugyanott vagyok.
Quote (HunIndex @ 19 Jan 2013 22:23)
Amúgy mi a vélemény, lesz még valaha is kapható Google Play-ből Nexus 4?


miert pont a play-bol kell a nexus4?

This post was edited by ecneB on Jan 19 2013 03:10pm
Member
Posts: 2,669
Joined: Oct 15 2010
Gold: 133.37
Jan 19 2013 03:09pm
Quote (ecneB @ 19 Jan 2013 21:57)

miert pont a play-bol kell a nexus4?


Nem tudom, hogy ott mennyibe került, és ha feltételezem vennék mondjuk, akkor én valszeg íbéy-ről vennék, és az a gyanúm, hogy ott drágábban adják. És mondjuk megvenném, és egyszer csak elérhető lenne Play-n, és 25%-al olcsóbb lenne.
Egyelőre nem gondolkodom venni, de nekem az az érzésem, hogy többet nem fognak gyártani.
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Jan 19 2013 03:12pm
Quote (HunIndex @ 19 Jan 2013 23:09)
Nem tudom, hogy ott mennyibe került, és ha feltételezem vennék mondjuk, akkor én valszeg íbéy-ről vennék, és az a gyanúm, hogy ott drágábban adják. És mondjuk megvenném, és egyszer csak elérhető lenne Play-n, és 25%-al olcsóbb lenne.
Egyelőre nem gondolkodom venni, de nekem az az érzésem, hogy többet nem fognak gyártani.


megkerdezem unokatesom ferjet, h o honnan szerezte, mit tud rola. nevetseges aron 90k-ert szerezte.. 85-ert adta el a sima hasznalt note-t..
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 19 2013 03:14pm
Quote (ecneB @ 19 Jan 2013 22:57)
?


w8-t használok asztalin és a világ legjobb dolga az egybeintegrált fb,twitter,msn,skype(hamarosan),......... Egy helyen van minden, ha kiválasztok a kontaktokban egy személyt, akkor egyben ott van minden és úgy tudok vele beszélgetni, hogy ha közben vált, vagy én váltok, akkor gyakorlatilag észre sem veszed csak a sarokban módosul a kiírás, hogy hol érem el éppen.

Ki kéne próbálnod a w8-t asztalin, de belakva, nem minden részt azonnal lecserélve (ha azonnal minden beépített metros szar lecserélsz, akkor persze hogy visszalépés).

Képzeld el ugyanezt összefonva a telefonoddal. Eléggé durva kombináció egy wp8+w8... legjobb.
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Jan 19 2013 03:42pm
Quote (CyberPunk666 @ 19 Jan 2013 23:14)
w8-t használok asztalin és a világ legjobb dolga az egybeintegrált fb,twitter,msn,skype(hamarosan),......... Egy helyen van minden, ha kiválasztok a kontaktokban egy személyt, akkor egyben ott van minden és úgy tudok vele beszélgetni, hogy ha közben vált, vagy én váltok, akkor gyakorlatilag észre sem veszed csak a sarokban módosul a kiírás, hogy hol érem el éppen.

Ki kéne próbálnod a w8-t asztalin, de belakva, nem minden részt azonnal lecserélve (ha azonnal minden beépített metros szar lecserélsz, akkor persze hogy visszalépés).

Képzeld el ugyanezt összefonva a telefonoddal. Eléggé durva kombináció egy wp8+w8... legjobb.


most zuhany kozben meg egyszer atfutottam, igazabol nincs is annak a resznek ertelme, hogy en valasztom meg a kozlesi csatornat, mert az fogado igy is ugy is megkapja. igazsag szerint valoszinuleg velem van a baj, mert tul maradi vagyok ahhoz, hogy mindent egybe omlesztve hasznaljak. meg az altalad emlitett dolgok nagy reszet pusztan csak erintolegesen hasznalom. fb-t csak is sulis dolgok miatt, ha szuksegem van ra megnezem az infot. skype az alap, de gepen tobbet hasznalom, mivel a fobb beszelgetesimet telefonrol talkon intezem (hang es videohivas is van).
Member
Posts: 3,497
Joined: Nov 7 2012
Gold: 0.00
Warn: 10%
Jan 19 2013 04:06pm
Quote (CyberPunk666 @ Jan 19 2013 10:14pm)
w8-t használok asztalin és a világ legjobb dolga az egybeintegrált fb,twitter,msn,skype(hamarosan),......... Egy helyen van minden, ha kiválasztok a kontaktokban egy személyt, akkor egyben ott van minden és úgy tudok vele beszélgetni, hogy ha közben vált, vagy én váltok, akkor gyakorlatilag észre sem veszed csak a sarokban módosul a kiírás, hogy hol érem el éppen.

Ki kéne próbálnod a w8-t asztalin, de belakva, nem minden részt azonnal lecserélve (ha azonnal minden beépített metros szar lecserélsz, akkor persze hogy visszalépés).

Képzeld el ugyanezt összefonva a telefonoddal. Eléggé durva kombináció egy wp8+w8... legjobb.


az utóbbi egy hetem azzal telt el, hogy győzködöm magam, hogy tegyem vissza a 7-et, csak nincs energiám. de az első lépést már megtettem: elővettem a pendriveot a fiókból és leformáztam!
w8-hoz annyira van gusztusom hogy minden file, ami az asztali gépen van az az asztalon ül. van egy chrome, skype,mumble telepítve meg a játékok és annyira durván idegen és annyira komfort-mentes az egész felület, hogy megőrülök tőle.
már attól is rángani kezdett az ideg a szememben, hogy a képeket a metrós képnézegetővel kezdi el megnyitni. tölt-tölt hosszasan majd kifagyott és kivágott startra. azóta el se indul az az app
indexen vagy ph-n volt statisztika bogarászó cikk, ami azt hozta ki, hogy a w8 még a vistánál is nagyobb bukás :D
amúgy azért tettem fel a w8-at, hogy ne mondhassa rám senki(meg én se magamra) hogy vaskalapos vagyok és elutasítom az új dolgokat meg szkeptikus vagyok az ilyen drasztikus tablet-desktop közelítésekkel kapcsolatban és ms utáló vagyok
ez egy kupac szar és ha linuxból bootolok át, akkor nem ismeri fel a hangkártyámat és a hálókártyát. édes
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 19 2013 04:11pm
Quote (Eoghan @ 20 Jan 2013 00:06)
az utóbbi egy hetem azzal telt el, hogy győzködöm magam, hogy tegyem vissza a 7-et, csak nincs energiám. de az első lépést már megtettem: elővettem a pendriveot a fiókból és leformáztam!
w8-hoz annyira van gusztusom hogy minden file, ami az asztali gépen van az az asztalon ül. van egy chrome, skype,mumble telepítve meg a játékok és annyira durván idegen és annyira komfort-mentes az egész felület, hogy megőrülök tőle.
már attól is rángani kezdett az ideg a szememben, hogy a képeket a metrós képnézegetővel kezdi el megnyitni. tölt-tölt hosszasan majd kifagyott és kivágott startra. azóta el se indul az az app
indexen vagy ph-n volt statisztika bogarászó cikk, ami azt hozta ki, hogy a w8 még a vistánál is nagyobb bukás :D
amúgy azért tettem fel a w8-at, hogy ne mondhassa rám senki(meg én se magamra) hogy vaskalapos vagyok és elutasítom az új dolgokat meg szkeptikus vagyok az ilyen drasztikus tablet-desktop közelítésekkel kapcsolatban és ms utáló vagyok
ez egy kupac szar és ha linuxból bootolok át, akkor nem ismeri fel a hangkártyámat és a hálókártyát. édes


A vistánál nem nagyobb bukás. Az egy a nemzetközi sajtóban megjelent ferdített cikk volt. A hivatkozásban megadott adatgyűjtők archívumában más adatok voltak, mint a cikkben ^^.

Ha kibasztál minden fájlt az asztalra, akkor nem csodálom, hogy nem tetszik, úgy nem lehet használni. De amúgy a start menü lecserélésén kívül mi az ami ennyire nem tetszik? Vagy a start menü ennyire fontos? Szerintem az új sokkal jobb, mit nem tud vagy miben nem jó neked?
Member
Posts: 3,497
Joined: Nov 7 2012
Gold: 0.00
Warn: 10%
Jan 19 2013 04:58pm
Quote (CyberPunk666 @ Jan 19 2013 11:11pm)
A vistánál nem nagyobb bukás. Az egy a nemzetközi sajtóban megjelent ferdített cikk volt. A hivatkozásban megadott adatgyűjtők archívumában más adatok voltak, mint a cikkben ^^.

Ha kibasztál minden fájlt az asztalra, akkor nem csodálom, hogy nem tetszik, úgy nem lehet használni. De amúgy a start menü lecserélésén kívül mi az ami ennyire nem tetszik? Vagy a start menü ennyire fontos? Szerintem az új sokkal jobb, mit nem tud vagy miben nem jó neked?


hiányzik a start menü. ez a legnagyobb szívfájdalmam. nem áll kézre nekem várni sarkokban a csodára. maga az ötlet zseniális. tableten. a laptopon is fent volt kíváncsiságból a w8. nagyjából 2 napig, mert idegőrlő és szánalmas volt négyszer keresztülhúzni az ujjamat a touchpaden hogy egyik sarokból átérjek a másikba. én nem akarok kísérletezni kiegészítőprogramokkal hogy visszakapjam azt, amit több, mint 10 év alatt megszoktam. én nem akarok ilyenek keresésével tökölni. miért nem működik egy oprendszer önállóan jól. miért nincs választási lehetőség?
utálom azt, hogy egy csomót kell húzogatni a sarokba az egeret és várni a menü előbukkanására, de ezt már mondtam. de nagyon utálom. utálom azt, amikor ki akarok nyomni egy ablakot és beúszik a jobb oldali menü. miért nem kell inkább odakattintani és csak akkor jönne elő?!

utálom, hogy rettenesen belassult a kezdeti fürgeség után, pedig szinte alig van pár program rátéve. adatokat tulajdonképpen nem is tárolok rajta. asztali fájlok alatt képeket kell érteni. egyszerűen be se rendezkedek rá
zavar, hogy bele van építve a képnéző, zenelejátszó és használhatatlan. úgy voltam vele, hogy jó. benne van, használjuk, jó dolog biztos, adták vele, tartsuk a lépést a korral. próbálkoztam vele, de minden nemű logikát hiányolt az én fejemhez képest. a zenelejátszó szintén. ráadásul a fájlok nevével babrált valamit, ami miatt ilyen 000-arctic-monkeys nevű címkéket láttam(meg csinált ilyen playlistet is balra valahova) holott minden egyes audiofájlomnak tisztességesen ki van töltve az id tagje!!
a metroba integrált internet explorert nem is kommentálnám. próbáltam a metros chromeot is, de az is használhatatlan volt. meg úgy emlékszem a metroban vágólapra tett dolgot pl. nem hozta át a desktopra. mintha a kettő izolálva lenne egymástól
a boot gyorsítással nem tudom, hogy mit csináltak, de msconfig alól próbáltam bekattintani a normal boot-ot, hogy inkább induljon windows 7 lassúsággal, csak ismerje fel a hardwareimet ha linuxról jövök. hát következő bootnál semmi változás, sőt.visszateszi magát arra a special bootra vagy mire :O
a microsoft fiók erőltetést is tolakodónak éreztem. miért kell nekem microsoft fiók ahhoz, hogy használhassam a vezérlőpultot sőt a rendszert teljes funkcionalitással?? még témát se tudtam anélkül változtatni :D
márpedig nekem nem kell MS fiók, mert minek? van naptáram, van email címem, van mindenem ami kellhet és nincs wp telefonom, ami miatt volna értelme átállni más rendszerre. talán.
meg úgy összességében azaz érzésem, hogy kurva dinamikátlan a rendszer. ezt azért hagytam a végére, mert nem tudom pontosan megfogalmazni, hogy mi ez az érzés, csak azt veszem észre, hogy ha valamit tenni akarok, akkor azt sokkal több lépésből teszem meg, mint más rendszer alatt.
kis hülyesé hogy ha pl. metro appoban kéne dolgoznom majd(átírják rá az officet vagy ott akarnék fotókat rendezni vagy bármi) akkor ki kell mennem a desktopra ahhoz, hogy megnézzem egyáltalán hány óra. miért nem fért be egy óra? :D
ráadásul nem tudom használni a gedzsiteket sem, mert kivették a támogatását. vagy csak letiltották? töltöttem le őket és ismeretlen formátum volt.
úgy érzem magam mint egy nyugdíjas, akinek minden változás fájdalom és kín. de engem borzasztóan kizökkentett eleinte a megszokott ritmusból és nem tudok ehhez hozzászokni.

az utálom szó használata meghaladta az éves átlagomat ebben a posztban. ha eszembe jut még valami, akkor majd beírom ide.
szerintem a windows 9 lesz az igazi, ha nem olyan idióták mint balmer
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jan 19 2013 05:18pm
Quote (ecneB @ Jan 19 2013 09:57pm)

elegge, csak nem ertettem, hogy miert nem tudod leirni a konkret pl-t, hogy mi alapjan hianyoltal egy ilyen funkciot.. raadasul vmiert azt hittem, hogy az egesz driveot nem erted, hogy miert nem kotottek egybe a gmaillel.. elszakadt kozben a cerna, bocs, nem kellett volna elotte jatszanom. ezert is editeltem utana.. a fanboysagot meg pl az elozo postbol, amiben megemlitetted, hogy nem lattal t-nel olyan telefont, ami felvenne minosegileg/esztetikailag (ezen kulon felnyerditettem, mert teljesen szubjektiv) az apple keszulekeivel. arakat/telefonokat semmit nem irtal. ebbol sajnos nekem mas nem jon le. ajanlom figyelmedbe pl a nexus4-t, fogdosasra, kiprobalasra (felveszi a versenyt siman, csak meg az ara is baratibb)


Nem tudtam, hogy példával kéne magyarázni, hogy miért jó dolog, ha integrálva kapsz valamilyen funkciót ... gondoltam magától érthető. És mivel láttam, hogy androidon egyből bejött ismerősnek (lehet neki is appal, nem tudom, de gondoltam ott jobban meg van oldva) ezért megjegyeztem, hogy iosnál is gondolhattak volna erre. De amúgy nem egyszer leírtam a topicban, hogy mi a bajom az iphoneval, meg hol lehetne fejleszteni rajta, amit senki mástól nem nagyon látok a saját telefonjával kapcsolatban. Ezért is esett szarul a fanboy szöveg. Hozzáteszem rl ismerőseim is szidják az applet, aztán arról mélyen hallgatnak, hogy az ő telefonjukban mi a fos.

A t-mobil boltban pedig nyilván csak egy tucat készülék volt és azok alapján írtam, hogy OTT nem láttam olyat, ami dizánjban felvenné a versenyt az appevel. Lehet a nexus 4 fasza, nem tapiztam még olyat, de a műanyag hátlapos samsungokat meg HTC-ket nyomkodva le is lombozódtam, hogy mennyire más érzés kézbe fogni őket. Tudom, hogy ízlések és pofonok, de most, hogy nézegettem képeket meg videókat a nexus 4-ről .... külcsínyre ez is elmarad az almától. Számomra.

Van most egy viszonylag vastag tokom a telefonon, néha elgondolkozom rajta, hogy levegyem e és anélkül hordjam a telefonom, de szinte túl vékony és könnyű lesz én pedig szeretem érezni, hogy a zsebemben van a cucc. Ezért is nem vonz többek között a műanyag készülékkel elérhető pár grammos súlycsökkentés.

This post was edited by beni on Jan 19 2013 05:18pm
Go Back To Magyar Topic List
Prev1361362363364365660Next
Add Reply New Topic New Poll