d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1337033713372337333744765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Dec 8 2018 01:22am
Quote (Smat @ Dec 8 2018 08:15am)
1.4 milliard ember el kinaban, 30-35% szerintem egy kicsit meredek szam. Foleg azert mert europai mercevel nezik, magyarul az itt elo emberek 40-50%-a alapbol "csak" szegenynek szamitana, es akkor ahhoz jonne a 30-35% akik melyszegenysegben elnek europai szemmel, magyarul az orszag lakossaganak a kb 80%-a szegeny lenne? Nem hiszem.. Kinai mercevel meg az europai melyszegenyek gazdagnak szamitanak.. Nagyon nagy butasag azt osszehasonlitani hogy a kinai kereset mit er europaban, es forditva is..



Ezeket aranyosan szoktak osszehasonlitani, nem ugy hogy ki hogy tudna svajcban megelni, mert akkor a vilag 95%-a melyszegenynek szamitana. Nem az europai berekhez nezik, hanem az eletsztenderdekhez, meleg elelem, tiszta ruha, angol
Wc, aram, ilyen dolgokat vizsgalnak. Europaban is van egy jopar millio melyszegeny, de azert a 600 milliohoz kepest elenyeszo. Nem veletlen hogy kinaban eleg nepszeru a “rabszolga” munka
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Dec 8 2018 01:26am
Quote (Smat @ 8 Dec 2018 09:18)
Amugy meg kurva egyszeru onnan kopkodni, minden szart elhisztek amit osszefirkalnak a neten, ofc itt is vannak problemak, de nehogy mar europaban meg kolbaszbol legyen a kerites..


johat amugy nem tudom mit latsz kinabol, meg semmit se tudok rola, de pl ha azt nezed, kulfoldit elhozod bpre, es csak a szep helyeken jar.
ha elviszed 1 borsodi faluba, el se hiszi, hogy ugyanaz az orszag.
valoszinuleg nem nagyvarosban a szemed elott vannak a csorok, hanem toled 5000kmre a semmi kozepen peldaul, es az atlagot az huzza le.
magyarorszagon se a nagyvarosok huzzak le az atlagot...
Member
Posts: 31,725
Joined: Jan 16 2008
Gold: 1,593.00
Dec 8 2018 01:37am
Quote (anyd @ 8 Dec 2018 07:22)
Ezeket aranyosan szoktak osszehasonlitani, nem ugy hogy ki hogy tudna svajcban megelni, mert akkor a vilag 95%-a melyszegenynek szamitana. Nem az europai berekhez nezik, hanem az eletsztenderdekhez, meleg elelem, tiszta ruha, angol
Wc, aram, ilyen dolgokat vizsgalnak. Europaban is van egy jopar millio melyszegeny, de azert a 600 milliohoz kepest elenyeszo. Nem veletlen hogy kinaban eleg nepszeru a “rabszolga” munka


https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Europe_2020_indicators_-_poverty_and_social_exclusion#General_overview


https://www.telegraph.co.uk/news/world/china-watch/society/decreasing-chinas-poverty/


Ezek statisztikak europarol illetve kinarol. Vannak eltero dolgok amik az egyikben vannak a masikban viszont nincsenek, de szerintem megerted a lenyeget. Az 5-600 millio ember remes nagy butasag, majdnem annyi ember melyszegeny ahany ember europaban el osszesen? Ez egy akkora szam hogy a mindennapi eletben nagyon szembetuno lenne..
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Dec 8 2018 01:49am
Quote (Smat @ Dec 8 2018 08:37am)
https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Europe_2020_indicators_-_poverty_and_social_exclusion#General_overview


https://www.telegraph.co.uk/news/world/china-watch/society/decreasing-chinas-poverty/


Ezek statisztikak europarol illetve kinarol. Vannak eltero dolgok amik az egyikben vannak a masikban viszont nincsenek, de szerintem megerted a lenyeget. Az 5-600 millio ember remes nagy butasag, majdnem annyi ember melyszegeny ahany ember europaban el osszesen? Ez egy akkora szam hogy a mindennapi eletben nagyon szembetuno lenne..



Szembetuno? Kina egy kibaszott nagy orszag, azt latod es latjuk maximum amit a vilag egyiklegbrutalisabban ellenorzott propagandaja megenged hogy lassuk
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Dec 8 2018 02:00am
smat, ne szopkodd már mao faszát ennyire látványosan
Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
Dec 8 2018 02:01am
Quote (Smat @ 8 Dec 2018 06:47)
Ez mondjuk nagyon nagy geciseg, nem buziskodnek ilyenekkel ha te lennek, azert legyen mar egy hatar.. Vannak olyan kepek a masodik linken amik azert tenyleg elgondolkodtatnak szerintem mindenkit. Foleg az utolso kep amikor a szantofold kozepen a fazon assa a helyet a halott csecsemonek..

Ugyhogy azert embereld mar meg magadat a kurva anyadat verjem szajba te taho paraszt..


A kettősmérce műfaját még Európából hozhattad, de kint is hasznos, ez igaz.

A "torz tükröt tart a világ felé" kifejezés ismerős?
Mindenkit elgondolkodtatnak a képek - kivéve pár millió kínait, meg téged.

Keresd meg anyukámat nyugodtan és bazd szájba.
Tök jó ötletnek tűnik.

Quote (Smat @ 8 Dec 2018 08:15)
1.4 milliard ember el kinaban, 30-35% szerintem egy kicsit meredek szam. Foleg azert mert europai mercevel nezik, magyarul az itt elo emberek 40-50%-a alapbol "csak" szegenynek szamitana, es akkor ahhoz jonne a 30-35% akik melyszegenysegben elnek europai szemmel, magyarul az orszag lakossaganak a kb 80%-a szegeny lenne? Nem hiszem.. Kinai mercevel meg az europai melyszegenyek gazdagnak szamitanak.. Nagyon nagy butasag azt osszehasonlitani hogy a kinai kereset mit er europaban, es forditva is..


Ez nem ilyen ilyen mérce / olyan mérce...
Van-e pénze WC papírra, hogy kitörölje a seggét, ha egyáltalán volt mit ennie.
Ezt még egy átlag focista is megérti.

Quote (Smat @ 8 Dec 2018 08:18)
Amugy meg kurva egyszeru onnan kopkodni, minden szart elhisztek amit osszefirkalnak a neten, ofc itt is vannak problemak, de nehogy mar europaban meg kolbaszbol legyen a kerites..


Azért ez nem ilyen riposzt újság szintű dolgokban megy, hogy Kínában gáz van és egy demokratikus ideálhoz képest ellenkező irányban halad...

Ha így nyomod a propagandát, ne csodálkozz, ha egy határra arrébb Kim majd magához ölel. (nem, nem a Kardashian)

És csodálkozol, hogy ekéznek téged atm, pedig rohadtul nem rólad szól a dolog, hanem arról amit most képviselsz, mert azt hiszed azért nem is olyan szar a dolog.
Fehér vagy és mondjuk a lakosság 90%-nál jobban beszélsz angolul.
Beléd szeretett egy nő és a családja adja a munkádat és a tetőt a fejed fölé.
Aztán lehet, hogy ők is látják, hogy kb egy veled eltöltött romantikus európai körút során lesz lehetősége soha vissza nem térni az országba.

"when you look at something through rose colored glasses, all the red flags just look like flags"
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Dec 8 2018 02:03am
itt: smat nagyon orul annak, hogy sikerult feher embernek szuletnie es makog valamit angolul es ez = ingyen pina + megelhetes kinaban es most foggal korommel ved egy kommunista diktaturat
grat
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Dec 8 2018 02:11am
En tenyleg szeretnek kimaradni a sertegetos, szemelyeskedos jatekbol sracok, beszelgessunk mar errol kulturaltan.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Dec 8 2018 02:13am
kina egy jo hely, csak a csunya nyugati propaganda allitja be egy putrinak
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Dec 8 2018 02:49am
Beult mellem a metron egy kinai no, azt hiszem elkapott a titkos rendorseg
Go Back To Magyar Topic List
Prev1337033713372337333744765Next
Add Reply New Topic New Poll