Quote (anyd @ 8 Dec 2018 07:01)
“Az európai mércével mért mélyszegénység Kínában közel félmilliárd embert érint”
Jo kis hely
1.4 milliard ember el kinaban, 30-35% szerintem egy kicsit meredek szam. Foleg azert mert europai mercevel nezik, magyarul az itt elo emberek 40-50%-a alapbol "csak" szegenynek szamitana, es akkor ahhoz jonne a 30-35% akik melyszegenysegben elnek europai szemmel, magyarul az orszag lakossaganak a kb 80%-a szegeny lenne? Nem hiszem.. Kinai mercevel meg az europai melyszegenyek gazdagnak szamitanak.. Nagyon nagy butasag azt osszehasonlitani hogy a kinai kereset mit er europaban, es forditva is..