d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1336133623363336433654765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Nov 30 2018 11:25am
Quote (rapiddani @ 30 Nov 2018 19:21)
Milyet, b5,6,7? Motorja?
(Egyébként én eladtam a passatomat, és vettem egy opc opel corsat, yolo)


kovire vectrat vegyel, pirosat.

Member
Posts: 2,924
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Dec 3 2018 04:35am
valaki aki ert hozza irja mar le miert vannak olyan nagyra a nepek a CEUval

hozzam annyi jutott el kb h SOROS, meg h tuntetnek a genderizek

ezzel nem lettem sokkal okosabb: https://index.hu/video/2017/04/11/lex_ceu_diakok_egyetem/
az ilyen "nekem van egy nemzetkozi kapcsolatok hatterem" beszolasokkal gyorsan elfogyott a turelmem
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 3 2018 05:06am
Quote (SteelMeetsSteel @ 3 Dec 2018 11:35)
valaki aki ert hozza irja mar le miert vannak olyan nagyra a nepek a CEUval

hozzam annyi jutott el kb h SOROS, meg h tuntetnek a genderizek

ezzel nem lettem sokkal okosabb: https://index.hu/video/2017/04/11/lex_ceu_diakok_egyetem/
az ilyen "nekem van egy nemzetkozi kapcsolatok hatterem" beszolasokkal gyorsan elfogyott a turelmem


A világ legjobb egyetemeiről hoznak oktatókat Budapestre tanítani.

Amerikai mesterdiplomát szerezhetnek diákok úgy, hogy a tandíj 70-100%-át ösztöndíjak fedezik, de a legtehetségesebbeknek még a lakhatását és a megélhetését is támogatják.

Ilyen színvonalú és ilyen jól finanszírozott amerikai társadalomtudományokkal foglalkozó egyetem a világon nem létezik.

Ha ilyen kaliberű amerikai MA - MSC diplomát szeretnél az alsó hangon évi 8 - 10 millió forintba kerülne évente.
Member
Posts: 2,924
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Dec 3 2018 05:53am
Quote (josheide @ 3 Dec 2018 13:06)
A világ legjobb egyetemeiről hoznak oktatókat Budapestre tanítani.

Amerikai mesterdiplomát szerezhetnek diákok úgy, hogy a tandíj 70-100%-át ösztöndíjak fedezik, de a legtehetségesebbeknek még a lakhatását és a megélhetését is támogatják.

Ilyen színvonalú és ilyen jól finanszírozott amerikai társadalomtudományokkal foglalkozó egyetem a világon nem létezik.

Ha ilyen kaliberű amerikai MA - MSC diplomát szeretnél az alsó hangon évi 8 - 10 millió forintba kerülne évente.


ez igy kicsit tul jonak hangzik hogy igaz legyen. ha a capitolium nem baszakodna veluk, lehet h sose tudom meg hogy van egy vilagszinvonalu egyetem pesten?

ki es miert tamogatja igy ezt az egyetemet?

This post was edited by SteelMeetsSteel on Dec 3 2018 05:53am
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Dec 3 2018 06:10am
Quote (SteelMeetsSteel @ 3 Dec 2018 13:53)
ez igy kicsit tul jonak hangzik hogy igaz legyen. ha a capitolium nem baszakodna veluk, lehet h sose tudom meg hogy van egy vilagszinvonalu egyetem pesten?

ki es miert tamogatja igy ezt az egyetemet?


Gyuribá
Jotekonykodik + toljak a ceun a propagandát
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 3 2018 06:13am
Quote (SteelMeetsSteel @ 3 Dec 2018 12:53)
ez igy kicsit tul jonak hangzik hogy igaz legyen. ha a capitolium nem baszakodna veluk, lehet h sose tudom meg hogy van egy vilagszinvonalu egyetem pesten?

ki es miert tamogatja igy ezt az egyetemet?


Soros György alapította az egyetemet 1991-ben asszem. Ha akadémiai körökben mozogsz, társadalomtudományok témában akkor elkerülhetetlen.

Ami a pénzügyeket illeti, Soros az alapításkor kb. 400 millió dollárt adományozott egy a CEU fenntartására létrehozott alapítványnak.

Az alapítvány ezt a pénzt befektette, ennek a kamataiból működk, az endowmenthez magához nem nyúlna hozzá.

Az évek során ez az endowment az itt végzett emberek (ha bemész kinn vannak a falon a legnagyobb adományozók nevei) és Soros további adományainak hála tovább hízott.

Most 880 millió dollár felett diszponál az alapítvány. Ehhez képest az, hogy csupán évi 1500 diák tanul ott, ami valami brutális arány. (az NYU kb. 5x ennyi endowmenttel működik de kb 40x ennyi diákkal, és New York belvárosában, ahol minden istenverte drága)

Amúgy ez a pénz kb. 2x annyi, mint amennyiből a TELJES MAGYAR FELSŐOKTATÁS, mind a 200.000 diákja és mind a 62 egyeteme működik éves szinten.

Ergo a CEU meg tudja fizetni a top profokat, és ösztöndíjat tud adni a legtehetségesebb de nehezebb sorsú diákoknak.

Member
Posts: 13,320
Joined: Jul 19 2008
Gold: 21,598.00
Dec 3 2018 06:30am
Quote (josheide @ 3 Dec 2018 12:13)
Soros György alapította az egyetemet 1991-ben asszem. Ha akadémiai körökben mozogsz, társadalomtudományok témában akkor elkerülhetetlen.

Ami a pénzügyeket illeti, Soros az alapításkor kb. 400 millió dollárt adományozott egy a CEU fenntartására létrehozott alapítványnak.

Az alapítvány ezt a pénzt befektette, ennek a kamataiból működk, az endowmenthez magához nem nyúlna hozzá.

Az évek során ez az endowment az itt végzett emberek (ha bemész kinn vannak a falon a legnagyobb adományozók nevei) és Soros további adományainak hála tovább hízott.

Most 880 millió dollár felett diszponál az alapítvány. Ehhez képest az, hogy csupán évi 1500 diák tanul ott, ami valami brutális arány. (az NYU kb. 5x ennyi endowmenttel működik de kb 40x ennyi diákkal, és New York belvárosában, ahol minden istenverte drága)

Amúgy ez a pénz kb. 2x annyi, mint amennyiből a TELJES MAGYAR FELSŐOKTATÁS, mind a 200.000 diákja és mind a 62 egyeteme működik éves szinten.

Ergo a CEU meg tudja fizetni a top profokat, és ösztöndíjat tud adni a legtehetségesebb de nehezebb sorsú diákoknak.


miért mentem külföldre wtf

mondjuk a faszomat se érdeklik a társadalomtudományok de akkor is
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 3 2018 06:31am
Quote (MarcusD @ 3 Dec 2018 13:30)
miért mentem külföldre wtf

mondjuk a faszomat se érdeklik a társadalomtudományok de akkor is


Mert a CEUn nincs alapképzés.

De van viszont Environmental Science and policy, ha esetleg érdekel.
Member
Posts: 13,320
Joined: Jul 19 2008
Gold: 21,598.00
Dec 3 2018 06:36am
Quote (josheide @ 3 Dec 2018 12:31)
Mert a CEUn nincs alapképzés.

De van viszont Environmental Science and policy, ha esetleg érdekel.


max phd, de az még elég sok idő

azt sem tudom hogy most mi érdekel, nem hogy 3 év múlva
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Dec 3 2018 06:50am
Quote (MarcusD @ Dec 3 2018 01:36pm)
max phd, de az még elég sok idő

azt sem tudom hogy most mi érdekel, nem hogy 3 év múlva


amugy ezert is kibaszottul karos, hogy elkuldik a ceut.

Azoknak akik alapra kimentek kulfoldre, az egyetlen quality pick a ceu volt mesterre, hogy vissza tudjanak jonni az orszagba.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1336133623363336433654765Next
Add Reply New Topic New Poll