Quote (CyberPunk666 @ Jul 22 2014 12:27am)
Elég sokféle fajta van, a termesztés menete függ a fajtától is, van pár olyan, ami kibírja magyarországon a szabadban is.
A minősége más kérdés.
Mivel totál lágyszárú, simán elnyomhatja a sima gaz, kapálni kell, illetve szintén a jellege miatt kurvára nem bírja ki a nyarakat itt öntözés nélkül.
Nem mindegy, hogy napot, félárnyékot vagy árnyékot igényel.
A kinti termesztés az évi 1 szüretet jelent? Annyira nem ismerem őket, de van egy olyan gyanúm, hogy kint csak bizonyos időszakok jók neki, és évente talán 1-szer lehet leszedni, de ebben nem vagyok 100%-ig biztos.
Aztán meg tárold egy évig.
A termesztése kb egy paradicsoméhoz hasonló. Bizony kell vele foglalkozni, hogy normális legyen.
btw 6 évig voltam kertész. Az ilyennel sokkal több vesződség van, mint a fotelből tűnik.
ofc nem azt mondom, hogy napi 8 órában ott kell lenni, de foglalkozni kell vele. Gazolni, öntözni, kötözni, szedni róla a bogarakat, permetezni ha szükséges. Ezek kevés időt igényelnek, de aránylag gyakran.
Kurva kemeny szara van (legalabbis az enyemnek az volt) es megbaszott mindent maga korul
Kb reggel 9 - este 6 napon volt, neha locsoltam, kirvara megnott
Teremni elvileg 1x termett volna de kiszedtem termes elott, szoval minoseg/mennyiseg dno