d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1327132723273327432754765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Sep 12 2018 05:23pm
Quote (HunIndex @ Sep 12 2018 09:38pm)
Valaki benne van még a kriptó forgatásba?


én

Quote (Ghostmasterq @ Sep 12 2018 10:35pm)
mennyire szabad a tulajdonosnak bejárkálni lakásomba, ha nem adok rá neki engedélyt?


szerződésben benne van általában hogy előre egyeztetett időpontban mehet megnézni, de amúgy semennyire se szabad neki (hacsak ez nincs a szerződésben amit aláírtál)

This post was edited by BmA_BeMyAngel on Sep 12 2018 05:24pm
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Sep 12 2018 10:23pm
https://index.hu/techtud/2018/09/12/apple_iphone_xs/
Ez most a finomhangolások, apróbb tuningolások éve, de az Apple így is félmillió forint fölé tudta tornászni a legnagyobb telefonra elkölthető összeget.

mar indulok is beallni a sorba, hogy enyem legyen az elso
Member
Posts: 18,418
Joined: May 17 2008
Gold: 1,694.20
Sep 13 2018 12:13am
Quote (BmA_BeMyAngel @ 13 Sep 2018 00:23)
én



szerződésben benne van általában hogy előre egyeztetett időpontban mehet megnézni, de amúgy semennyire se szabad neki (hacsak ez nincs a szerződésben amit aláírtál)


Nincs benne semmi ilyesmi, ha mondjuk szerelővel jön, és előre megmondtam neki, hogy csak akkor jöhet ha ott vagyok, akkor mehetek rendőrségre?
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
Sep 13 2018 12:25am
Quote (Ghostmasterq @ Sep 13 2018 08:13am)
Nincs benne semmi ilyesmi, ha mondjuk szerelővel jön, és előre megmondtam neki, hogy csak akkor jöhet ha ott vagyok, akkor mehetek rendőrségre?


nem szabad neki indokolatlanul belepni a lakasba, amig te berled

probald vele megbeszelni elotte irasban (emailben), erdemes fenntartani vlmi emberi viszonyt a foberlovel, nem tudom most milyen a viszonyotok, meg hogy mas problemak voltak e elotte

mehetsz a rendorsegre hivatalos panaszt tenni, de ha semmi nem tunt el es tenyleg csak egy szereles miatt jott, akkor nem valoszinu, hogy lesz akarmilyen kovetkezmenye is
Member
Posts: 1,201
Joined: Jun 20 2012
Gold: 1.00
Sep 13 2018 12:41am
Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ Sep 13 2018 08:25am)
nem szabad neki indokolatlanul belepni a lakasba, amig te berled

probald vele megbeszelni elotte irasban (emailben), erdemes fenntartani vlmi emberi viszonyt a foberlovel, nem tudom most milyen a viszonyotok, meg hogy mas problemak voltak e elotte

mehetsz a rendorsegre hivatalos panaszt tenni, de ha semmi nem tunt el es tenyleg csak egy szereles miatt jott, akkor nem valoszinu, hogy lesz akarmilyen kovetkezmenye is


hát, mostmár geciszar a viszonyunk amúgy, és közel biztos vagyok benne, hogy ma is be fog menni
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
Sep 13 2018 01:57am
Quote (LehetHogyTokreUjVagyokDeNemBizti @ Sep 13 2018 08:41am)
hát, mostmár geciszar a viszonyunk amúgy, és közel biztos vagyok benne, hogy ma is be fog menni


de szerelni megint, vagy mit csinalni? mibol adodik az eddigi konfliktus? mindig fizettetek idoben eddig?
igazabol eddigi viszonytol fuggetlenul elso korben asztalt csapkodni nem celravezeto, en irnek neki egy hosszu/diplomatikus emailt, amiben: megkoszonod neki hogy elvegzi a szerelest meg hogy mindkettotok erdeke, hogy rendben legyen a lakas etc, meselhetsz arrol hogy korabbi alberletnel mar volt gondod abbol, hogy egy szerelo lopott vlmit a lakasbol vagy akarmi etcetc es a vegen pedig megemlited, hogy a jelenleg koztetek fenallo foberlo es alberloi jogviszony szerint sem egyedul, sem mas altalad ismeretlen tarsasagaban nem lephet a lakasba alberlo jelenlete nelkul

ha ezutan is bejon akkor csak siman csereltess zarat (errol a szamlat tartsd meg) es utana menj a rendorsegre panaszt tenni
igazabol nem tudom mennyit er ez neked, csak siman el is koltozhetsz mashova ha ennyire keptelen a foberlo
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Sep 13 2018 02:06am
Quote (Ghostmasterq @ Sep 12 2018 10:35pm)
mennyire szabad a tulajdonosnak bejárkálni lakásomba, ha nem adok rá neki engedélyt?


Nalam is ez ment fel even at, utana rauntan, "elvesztettem" a kulcsomat, es azota a tulaj potkulcsat hasznalom.
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Sep 13 2018 02:08am
Quote (LehetHogyTokreUjVagyokDeNemBizti @ Sep 13 2018 07:41am)
hát, mostmár geciszar a viszonyunk amúgy, és közel biztos vagyok benne, hogy ma is be fog menni


Szerintem költözz el onnan.

Vannak ilyen idióta faszkalap tulajok, akiknek jobban megéri párhavonta új albérlővel szarakodni, mint hosszútávon együttműködni valakivel. Sosem fogom megérteni az ilyen embereket.
Azért fizetsz neki, hogy ott lakjál. És amíg ott laksz, addig neki az égvilágon semmi joga nincs az engedélyed nélkül bemászkálni a lakásba. Ez gyakorlatilag betörés. Ha jól tudom, még pótkulcsot sem tarthat magánál, csak ha megállapodtok, hogy a biztonság kedvéért legyen nála.

Egyik ismerősöm mostanában költözik ki egy Haller utcai panellakásból, így felszabadul egy szoba. Illetve, ha a másik bérlő is elmegy, akkor az egész lakás felszabadul. Ha esetleg érdekel, akkor rákérdezhetek, hogy mi a szitu.

This post was edited by -joey- on Sep 13 2018 02:10am
Member
Posts: 21,948
Joined: Feb 8 2007
Gold: 25,108.20
Sep 13 2018 02:46am
Quote (-joey- @ 13 Sep 2018 10:08)
Szerintem költözz el onnan.

Vannak ilyen idióta faszkalap tulajok, akiknek jobban megéri párhavonta új albérlővel szarakodni, mint hosszútávon együttműködni valakivel. Sosem fogom megérteni az ilyen embereket.
Azért fizetsz neki, hogy ott lakjál. És amíg ott laksz, addig neki az égvilágon semmi joga nincs az engedélyed nélkül bemászkálni a lakásba. Ez gyakorlatilag betörés. Ha jól tudom, még pótkulcsot sem tarthat magánál, csak ha megállapodtok, hogy a biztonság kedvéért legyen nála.

Egyik ismerősöm mostanában költözik ki egy Haller utcai panellakásból, így felszabadul egy szoba. Illetve, ha a másik bérlő is elmegy, akkor az egész lakás felszabadul. Ha esetleg érdekel, akkor rákérdezhetek, hogy mi a szitu.


Nagyvárad tér nem rossz környék
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 13 2018 06:17am
Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ 13 Sep 2018 09:57)
de szerelni megint, vagy mit csinalni? mibol adodik az eddigi konfliktus? mindig fizettetek idoben eddig?
igazabol eddigi viszonytol fuggetlenul elso korben asztalt csapkodni nem celravezeto, en irnek neki egy hosszu/diplomatikus emailt, amiben: megkoszonod neki hogy elvegzi a szerelest meg hogy mindkettotok erdeke, hogy rendben legyen a lakas etc, meselhetsz arrol hogy korabbi alberletnel mar volt gondod abbol, hogy egy szerelo lopott vlmit a lakasbol vagy akarmi etcetc es a vegen pedig megemlited, hogy a jelenleg koztetek fenallo foberlo es alberloi jogviszony szerint sem egyedul, sem mas altalad ismeretlen tarsasagaban nem lephet a lakasba alberlo jelenlete nelkul

ha ezutan is bejon akkor csak siman csereltess zarat (errol a szamlat tartsd meg) es utana menj a rendorsegre panaszt tenni
igazabol nem tudom mennyit er ez neked, csak siman el is koltozhetsz mashova ha ennyire keptelen a foberlo


pm vismajor, segít megfogalmazni a reklamációs leveleket.
Nagy gyakorlata van benne, referenciának ott van az egyetemi könyvtárral folytatott levélváltása.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1327132723273327432754765Next
Add Reply New Topic New Poll