Quote (beni @ Jul 13 2012 05:06pm)
tárki, ksh ... ezek szerintem átlag melók, "nem faszverős, jólfizető" munkák
A mindenkit csak ismeretség alapján vesznek fel érv pedig pont arra szolgáló önigazolás, hogy miért nem kell tanulnom vagy bármi erőfeszítést tennem az életben. Az ismeretség alapon álláshoz jutás pedig úgy is működhet, hogy "ismerek egy normális, jól tanuló embert az egyetemről ... szólok neki. Nem feltétlen elítélendő dolog szerintem...
nemtom az előzményeket, és nem is akarok utánaolvasni, sry ha irrelefánt a poszt :
"jó helyekre csak ismeretség alapján" ennyi tudok mondani: faszt.
én most szerintem egy kurvajohelyen dolgozok(szoftverfejlesztőként), nem uramistenmekkora multi, de nem is tegnap indult kisiroda. szakmailag maximálisan biztos, hogy jó helyre kerültem, a társaság is remek, a munkakörülmények több, mint megfelelőek.
még gyakornok vagyok, így a fizetés "nem dúrva", de még így is többet kapok, mint mondjuk édesanyám, aki 30 éve középiskolai tanár.
és hogy kerültem ide? neten találtam hírdetést, küldtem önéletrajzot és motivációs irományt, egy hét múlva már kezdtem. Senkit nem ismertem innen, még csak közös ismerőseink sincsenek.
és mégcsak zseni sem vagyok, amiért felvettek volna.
tldr: bme