d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Van Itt Olyan Aki Járt > Elterelésre?
Prev1313233343540Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Jul 21 2014 04:18pm
Quote (BmA_BeMyAngel @ Jul 21 2014 11:02pm)
igen nagyon macerás, mivel gyomnövény ezér ha kibaszod a szabadba 2 hónap alatt megnő ember méretűre és ráse kell nézned, dat végtelen macera


Ha jol tudom 24/7 valami specialis lampa alatt kell lennie.
Member
Posts: 8,400
Joined: Jul 31 2013
Gold: 95.00
Jul 21 2014 04:21pm
Quote (Karan2_Returned @ Jul 22 2014 12:18am)
Ha jol tudom 24/7 valami specialis lampa alatt kell lennie.


????????!???
Ha titokban akarod termeszteni a szekrenyben hogy ne lathassa senki es ki se viheted a szabadba akkor biztos
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jul 21 2014 04:21pm
Quote (Karan2_Returned @ Jul 21 2014 11:18pm)
Ha jol tudom 24/7 valami specialis lampa alatt kell lennie.


nemtom ez most csak trollkodás-e már de azért válaszolok

de akkor ez biztos valami emberi találmány amit az ember szült ki a méhéből, hogy utána speciális lámpa alatt nevelgesse, mert amúgy végülis nem egy szabadban termő növény hanem krisztus előtt 400ban is lámpa alatt nevelgették
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Jul 21 2014 04:23pm
Quote (BmA_BeMyAngel @ 22 Jul 2014 00:18)
itt mindenki azthiszi hogy fehér ponyva alatt kell termeszteni üvegházban ilyen olyan világítással meg lámpával meg páratartalommal mert ezt látták az amerikai filmekben, top lel. nemtudom az megfordult-e a fejetekben hogy az azért van hogy ne találja meg a rendőrség meg hogy a minőséget próbálják fokozni. egyesek csak kibasszák a kukoricamező közepére miután megnőtt a palánta, és onnantól nő magától. de ismerősöm is termesztett úgy 1 tőt hogy csak kiültette és amúgy nem foglalkozott vele max locsolta ha nagy szárazság volt, NEM ÉRTEM HOGY CSINÁLHATTA, HOGY ILYEN JÓ?!?! biztos varázsolt


ja de elfelejtettem hogy itt mindenki egy gecinagy szakértő szóval inkább elis hagyom a topicot



ja meg akkor azt sem értem hogy terem meg magától a VADkender a szabadban, ha csak üvegházban lehet termeszteni 5millió fizetett szakértő felügyeletével, és miért szokták kiírtani hogyha valahol találnak a szabadban ahelyett hogy NÉZNÉK EZT AZ ISTENI CSODÁT, HOGYAN TÖRTÉNHETETT VAJON?!?


nem amerikai filmekben láttam, hanem olvastam több helyen

de te majd baszd ki a kertbe
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Jul 21 2014 04:24pm
Quote (BmA_BeMyAngel @ Jul 21 2014 11:21pm)
nemtom ez most csak trollkodás-e már de azért válaszolok

de akkor ez biztos valami emberi találmány amit az ember szült ki a méhéből, hogy utána speciális lámpa alatt nevelgesse, mert amúgy végülis nem egy szabadban termő növény hanem krisztus előtt 400ban is lámpa alatt nevelgették


Haverom mondta hogy ugy termeszti, de akkor gondolom a hazban csinalta.
Member
Posts: 23,647
Joined: Jan 17 2010
Gold: 0.00
Jul 21 2014 04:25pm
norless inc
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jul 21 2014 04:26pm
Quote (RRC @ Jul 21 2014 11:23pm)
nem amerikai filmekben láttam, hanem olvastam több helyen

de te majd baszd ki a kertbe


hol olvastad, tüskésvanek egyik postjában? amúgy kibaszom majd a kertbe ha legális lesz
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jul 21 2014 04:27pm
Quote (Karan2_Returned @ 22 Jul 2014 00:18)
Ha jol tudom 24/7 valami specialis lampa alatt kell lennie.


Elég sokféle fajta van, a termesztés menete függ a fajtától is, van pár olyan, ami kibírja magyarországon a szabadban is.
A minősége más kérdés.

Mivel totál lágyszárú, simán elnyomhatja a sima gaz, kapálni kell, illetve szintén a jellege miatt kurvára nem bírja ki a nyarakat itt öntözés nélkül.
Nem mindegy, hogy napot, félárnyékot vagy árnyékot igényel.

A kinti termesztés az évi 1 szüretet jelent? Annyira nem ismerem őket, de van egy olyan gyanúm, hogy kint csak bizonyos időszakok jók neki, és évente talán 1-szer lehet leszedni, de ebben nem vagyok 100%-ig biztos.
Aztán meg tárold egy évig.

A termesztése kb egy paradicsoméhoz hasonló. Bizony kell vele foglalkozni, hogy normális legyen.

btw 6 évig voltam kertész. Az ilyennel sokkal több vesződség van, mint a fotelből tűnik.
ofc nem azt mondom, hogy napi 8 órában ott kell lenni, de foglalkozni kell vele. Gazolni, öntözni, kötözni, szedni róla a bogarakat, permetezni ha szükséges. Ezek kevés időt igényelnek, de aránylag gyakran.

This post was edited by CyberPunk666 on Jul 21 2014 04:29pm
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jul 21 2014 04:30pm
Quote (CyberPunk666 @ Jul 21 2014 11:27pm)
Elég sokféle fajta van, a termesztés menete függ a fajtától is, van pár olyan, ami kibírja magyarországon a szabadban is.
A minősége más kérdés.

Mivel totál lágyszárú, simán elnyomhatja a sima gaz, kapálni kell, illetve szintén a jellege miatt kurvára nem bírja ki a nyarakat itt öntözés nélkül.
Nem mindegy, hogy napot, félárnyékot vagy árnyékot igényel.

A kinti termesztés az évi 1 szüretet jelent? Annyira nem ismerem őket, de van egy olyan gyanúm, hogy kint csak bizonyos időszakok jók neki, és évente talán 1-szer lehet leszedni, de ebben nem vagyok 100%-ig biztos.
Aztán meg tárold egy évig.

A termesztése kb egy paradicsoméhoz hasonló. Bizony kell vele foglalkozni, hogy normális legyen.

btw 6 évig voltam kertész. Az ilyennel sokkal több vesződség van, mint a fotelből tűnik.


jezus atya ur isten megölöm magam miért

és megszakérti hogy hogyan kell vadkendert termeszteni mert ő 6 évig kertész volt btw

Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Jul 21 2014 04:31pm
Quote (BmA_BeMyAngel @ 22 Jul 2014 00:30)
jezus atya ur isten megölöm magam miért

és megszakérti hogy hogyan kell vadkendert termeszteni mert ő 6 évig kertész volt btw


te termesztettél valaha? vagy ismerősöd? honnan tudod hogy kell?
Go Back To Magyar Topic List
Prev1313233343540Next
Add Reply New Topic New Poll