d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1317231733174317531765001Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jun 28 2014 01:48am
Quote (ElCapitano @ Jun 28 2014 07:37am)
Igen csak hajlamosak vagyunk mindent a saját mércénkkel mérni, lehet adott esetben egy "elnyomott" nő meghalna a férjéért és vica versa. Persze nem látok bele és lehet kurvára szenvednek csak szerintem elég unalmas már ez a "minden ami szabad, liberális, demokratikus az jó és minden ami fundamentalista, abszolutista, tradicionális az rossz" hozzállás.

Lásd Irakban is amióta "felszabadultak" virágzik a demokrácia meg a boldogság, nem. A saját értékrendünket nem lehet exportálni, sokan nagyon naivak, ahogy volt ez Egyiptomban is, hajlamosak vagyunk minden forradalommal azonosulni, mert nekünk a francia forradalom annyira távoli és elvont dolog már hogy nem emlékszünk az árnyoldalaira és kudarcára.


tldr

a nyugat europai államformák nyomorba döntik a világot
Member
Posts: 49,807
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 28 2014 02:33am
Quote (ElCapitano @ Jun 28 2014 07:37am)
Igen csak hajlamosak vagyunk mindent a saját mércénkkel mérni, lehet adott esetben egy "elnyomott" nő meghalna a férjéért és vica versa. Persze nem látok bele és lehet kurvára szenvednek csak szerintem elég unalmas már ez a "minden ami szabad, liberális, demokratikus az jó és minden ami fundamentalista, abszolutista, tradicionális az rossz" hozzállás.

Lásd Irakban is amióta "felszabadultak" virágzik a demokrácia meg a boldogság, nem. A saját értékrendünket nem lehet exportálni, sokan nagyon naivak, ahogy volt ez Egyiptomban is, hajlamosak vagyunk minden forradalommal azonosulni, mert nekünk a francia forradalom annyira távoli és elvont dolog már hogy nem emlékszünk az árnyoldalaira és kudarcára.


Nem tudom en sem mondom hogy ismerem az iszlamokat es iszlamistakat de nagyon nem ertek egyet azzal amit az iszlamistak csinalnak, hogy ugyanazt csinaljak amit a keresztenyek 500 eve, csak ok mar nem csinalhatnak azt amit akarnak, csak ezert nem inditottak hadjaratot europa ellen(ahogy azt egyszer mar megprobaltak ea joadag szerencsevel sikerult csak megallitani oket az iberiai felszigeten, a torokok meg szerencsere nem eroltettek az iszlamizalast a kereszteny europaban, mert igy adot szedhettek a hitetlenektol) hogy megteritsek a mi eltevedt lelkeinket. Elsosorban europaban sem a bevandorlokkal van problema, mert az ehberert dolgozo magyar vizvezetekszerelo porgeti a gazdasagot etc hanem azokkal az emberekkel van baj akik nem tudnak sot nem is terveznek asszimilalodni a befogado orszag kukturajaba, mecseteket epitenek ahol a muezzin utani tomegben habzo szajjal szidjak az europaiakat, forditva viszont jaj rasszizmus jaj szegeny iszlamok. En probalok nyitott elmevel tudakozodni a vilagvallasok kozott de nem sok olyan erteket tudnek mondani amit az iszlam kukturabol vennek at szivesen es ultetnem a mi demokraciankba. Oriasi szerencsejuk hogy van olajuk igy az elmult 150 evben nem maradtak le abszolut modon a vilagtol es igy maradhatnak a teljeaeb eltero kozelkeleti feldogasukban mert van mivel finanszirozni azt. En mar valszeg nem elem meg de azert kivancsi vagyok mi lesz ezekkel a kukturakkal ha elfogy az olaj es ubdorito imperialista elemeket kell szegregalnuk a kulturajukba(piacgazdasag, egyenjogusag, munkahoz valo jog, munkakorulmenyek biztositasa bevandorloknak, multikultura etc etx) higy ne pusztuljanak ki...
az elgepelesekert bocs
Member
Posts: 18,418
Joined: May 17 2008
Gold: 1,694.20
Jun 28 2014 02:44am
remek 2 napnak nézek elébe (Y)
ja, nem
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Jun 28 2014 02:47am
Quote (Ghostmasterq @ 28 Jun 2014 10:44)
remek 2 napnak nézek elébe (Y)
ja, nem


én igen, esl-t fogok nézni egész hétvégén
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jun 28 2014 02:51am
Quote (Rawen @ Jun 28 2014 09:47am)
én igen, esl-t fogok nézni egész hétvégén


kóla pizza betárazva?
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jun 28 2014 02:53am
Quote (Rawen @ 28 Jun 2014 10:47)
én igen, esl-t fogok nézni egész hétvégén


A dontorol lemaradok, mer haveromnal Tisztavato after kerti-party lesz. ;<
Member
Posts: 49,807
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jun 28 2014 02:54am
Quote (Ghostmasterq @ Jun 28 2014 09:44am)
remek 2 napnak nézek elébe (Y)
ja, nem


En igen, megyunk helsinkibe 2 napra, egesz jol megterveztuk
oda carsurfing 20 euro ket emberre
aparmant bereltunk 45 euro(10 agyas hostelek ilyen 20 eurok fejenkent...)
Vettunk helsinki kartyat ami ingyenes p.transport meg muzeumokba ingyenes meg csomo akcios cucc 40 euro( otthon 15ajro a bp kartya)
Hazafele 38 euro kettonknek

hm azert eleg sok :D mindegy azert jolesz
Jun 28 2014 03:44am
Inappropriate Post Content
Jun 28 2014 03:45am
Inappropriate Post Content
Jun 28 2014 03:47am
Inappropriate Post Content
Go Back To Magyar Topic List
Prev1317231733174317531765001Next
Closed New Topic New Poll