Quote (ElCapitano @ Jun 28 2014 07:37am)
Igen csak hajlamosak vagyunk mindent a saját mércénkkel mérni, lehet adott esetben egy "elnyomott" nő meghalna a férjéért és vica versa. Persze nem látok bele és lehet kurvára szenvednek csak szerintem elég unalmas már ez a "minden ami szabad, liberális, demokratikus az jó és minden ami fundamentalista, abszolutista, tradicionális az rossz" hozzállás.
Lásd Irakban is amióta "felszabadultak" virágzik a demokrácia meg a boldogság, nem. A saját értékrendünket nem lehet exportálni, sokan nagyon naivak, ahogy volt ez Egyiptomban is, hajlamosak vagyunk minden forradalommal azonosulni, mert nekünk a francia forradalom annyira távoli és elvont dolog már hogy nem emlékszünk az árnyoldalaira és kudarcára.
Nem tudom en sem mondom hogy ismerem az iszlamokat es iszlamistakat de nagyon nem ertek egyet azzal amit az iszlamistak csinalnak, hogy ugyanazt csinaljak amit a keresztenyek 500 eve, csak ok mar nem csinalhatnak azt amit akarnak, csak ezert nem inditottak hadjaratot europa ellen(ahogy azt egyszer mar megprobaltak ea joadag szerencsevel sikerult csak megallitani oket az iberiai felszigeten, a torokok meg szerencsere nem eroltettek az iszlamizalast a kereszteny europaban, mert igy adot szedhettek a hitetlenektol) hogy megteritsek a mi eltevedt lelkeinket. Elsosorban europaban sem a bevandorlokkal van problema, mert az ehberert dolgozo magyar vizvezetekszerelo porgeti a gazdasagot etc hanem azokkal az emberekkel van baj akik nem tudnak sot nem is terveznek asszimilalodni a befogado orszag kukturajaba, mecseteket epitenek ahol a muezzin utani tomegben habzo szajjal szidjak az europaiakat, forditva viszont jaj rasszizmus jaj szegeny iszlamok. En probalok nyitott elmevel tudakozodni a vilagvallasok kozott de nem sok olyan erteket tudnek mondani amit az iszlam kukturabol vennek at szivesen es ultetnem a mi demokraciankba. Oriasi szerencsejuk hogy van olajuk igy az elmult 150 evben nem maradtak le abszolut modon a vilagtol es igy maradhatnak a teljeaeb eltero kozelkeleti feldogasukban mert van mivel finanszirozni azt. En mar valszeg nem elem meg de azert kivancsi vagyok mi lesz ezekkel a kukturakkal ha elfogy az olaj es ubdorito imperialista elemeket kell szegregalnuk a kulturajukba(piacgazdasag, egyenjogusag, munkahoz valo jog, munkakorulmenyek biztositasa bevandorloknak, multikultura etc etx) higy ne pusztuljanak ki...
az elgepelesekert bocs