d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Vasárnapi Boltbazárás
Prev12345613Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Dec 16 2014 01:54pm
Kurva zabos vagyok
Mar attol is zabos voltam h van olyan h pentekiszombatimegvasarnapi nyitvatartas
Lakotelepen vasarnap 5kor akarok venni valamit es ggwp nincs lofasz se es ilyenkor kibasxottul frlbasz h nincs aldi lidl tesco etc s kozelben es el krll mennem kolaert 5kmerre
Most mar ez sincs
Tetves gecik
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Dec 16 2014 01:59pm
Ja es az is tokjo h anyam egesznap tanit suliban es itthon, hetvegen csinal minden egyebet, hobbi faszomtudja, meg persze az osszes bevasarlas. Persze szombaton is betud vasarolni de altalabsn szombaton van minden, es ezentul nincs valasztas h majd vasarnap elmegyunk, csak szombat van ha raersz ha nem bazdmeg mert orban azt mondta h annak is jar a szabad vasarnap aki boltbsn dolgozik
Hat ki a faszom szarja le orvos, ettermes, rendor is dolgozik vasarnap senkit nem kenyszerit senki sem h ilyen helyeken kelljen dolgozni lehet elmenni irodaba adstfelvitelre 9tol 5ig hetkoznap
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Dec 16 2014 02:02pm
Nem értek vele egyet, szerintem a jelenlegi gazdasági helyzet ellett nem engedhetünk meg magunknak ilyen jellegű intézkedéseket.

De végre lesz időm templomba járni :)))))))))))))
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Dec 16 2014 02:24pm
en amugy ahhoz voltam szokva mindig csanakon hogy vasarnap nincs friss kenyer/barmi uj kaja amit epp cravelek, mert csak 11ig vagy nemtom meddig volt nyitva az osszes bolt a tescon kivul aztan delelottot ataludtam :s
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Dec 16 2014 02:31pm
Quote (ace07 @ Dec 16 2014 07:53pm)
Svajcban is zarva vannak a boltok vasárnap. Meg lehet szokni csak szervezettebben kell vásárolni.


Azert neha nem tul jo ha szombat este jut eszedbe valami vasarnapi program. Nem egyszer akartunk menni hirtelen felindulasbol egy vasarnapi grillezesre haverokkal, de zarva vannak a boltok ugyhogy hanyagoltuk inkabb a dolgot.
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Dec 16 2014 02:37pm
Quote (beni @ Dec 16 2014 07:33pm)
Önmagában a vasárnapi boltbezárásra vagyok kíváncsi, a többi hülyeséget most érzelmileg se keverjük bele.


se pro se kontra

kicsit kenyelmetlen de ennyi, nem ertem ezen miert borulna ki barki, de azt se ertem miert van ra szukseg

Quote (josheide @ Dec 16 2014 07:37pm)
Hajlamos vagyok egyeterteni vele. Anyukam egy Intersparban dolgozik, es latom hogy mennyire nincs valasztasa, hogy mikor dolgozik.


ez azert eleg gyenge erv
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Dec 16 2014 02:39pm
Quote (Vismajor @ Dec 16 2014 08:54pm)
Kurva zabos vagyok
Mar attol is zabos voltam h van olyan h pentekiszombatimegvasarnapi nyitvatartas
Lakotelepen vasarnap 5kor akarok venni valamit es ggwp nincs lofasz se es ilyenkor kibasxottul frlbasz h nincs aldi lidl tesco etc s kozelben es el krll mennem kolaert 5kmerre
Most mar ez sincs
Tetves gecik


kersz eletkeptelesnegi bizonyitvanyt? :D
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Dec 16 2014 03:07pm
Vasárnapi boltbazárás. Ez az új büntetés. Ha rossz fát teszel a tűzre, vasárnap bezárnak a boltba.

A "Nagyon zabos vagyok miatta" túl szélsőséges, szimplán nem értek vele egyet ebben a formában. Így, hogy vannak kivételek, ugyanolyan mutyi, mint a többi hülyeségük.


http://index.hu/gazdasag/2014/12/16/kisker/

Quote (beni @ 16 Dec 2014 20:00)
Persze mindent meg lehet oldani. Ha hétvégén zárva lennének a boltok, azt is. Ha 5 napon keresztül minden héten, azt is. Én speciel hétfőtől péntekig estig dolgoztam múlt héten, szombaton 12 órát mentőztem, de végülis péntek 8-ra még odaértem volna valamelyik SPAR/TESCO stb helyre, hogy bevásárolhassak. Remélem nekimennek a kései nyitvatartásnak is, mert az sem járja, hogy este is dolgozniuk kell.

Quote
Nem csak a vasárnapi nyitva tartásnak csap oda a kormány: hétköznap sem lehet majd bármeddig nyitva lenni, csak 6 és 22 óra között. Ez nem csak az éjszakai tescózásokat érinti majd, betesz az összes, kétszáz négyzetméternél nagyobb éjjel-nappalinak, illetve azokat a kétszáz négyzetméter alatti, sokáig nyitva tartó üzleteket is érinti, ahol nem a tulajdonos, vagy családtagja áll a pénztárnál éjszakánként.



Quote (josheide @ 16 Dec 2014 20:32)
Evi 4x lesz vasarnapi nyitvatartas. Gondolom unnepekkor.

Quote
A tilalom a kiskereskedőket érinti általában, vagyis nem csak az élelmiszerboltokat, hanem a ruhaüzleteket, elektronikai boltokat, barkácsáruházakat, bútorboltokat, szaküzleteket stb. Ők vasárnaponként nem nyithatnak ki, leszámítva a karácsony előtti négy vasárnapot, és még egy szabadon választott vasárnapot, amelyet legalább 15 nappal korábban be kell jelenteni. Ezeken kívül december 24-én, és december 31-én nem vonatkozik még rájuk a tilalom, ilyenkor reggel hat és dél között árusíthatnak.

Member
Posts: 31,873
Joined: May 14 2005
Gold: 124.45
Dec 16 2014 03:15pm
Quote (beni @ 16 Dec 2014 20:06)
az eredeti terv az volt, hogy a trafikok nyitva tarthatnak ^^


Ez nem volt terv, csak az index írta félre, így indulhatott is a szarvihar hogy debezzegatrafikokakiktejelnekorbánnakjajdeazokmiért.

Btw lesznek nyitva boltok, amit a tulaj/családja üzemeltet, senki nem fog éhendögleni.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Dec 16 2014 03:17pm
ha bezárnának a boltba megenném az összes csipszet reggelre
Go Back To Magyar Topic List
Prev12345613Next
Add Reply New Topic New Poll