d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Unconditional Basic Income > Feltetel Nelkuli Alapjovedelem
Prev12345618Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Nov 21 2014 11:04am
megvalosithatatlan.
es nem is jo otlet.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 21 2014 11:05am
Quote (daneeka10 @ 21 Nov 2014 18:03)
Amugy sztm ha keves penz lenne (mondjuk letminimum alatti) akkor nem sok haszna van, ha meg annyi penz lenne, hogy meglehetne elni belole akkor tuti, hogy az emberek 80%-a otthagyna a melot/valami csokkentett modra kapcsolna (reszmunkaido, low stress melok, hobby jellegu vallalkozas etc.) es kurva sok szolgaltatas leallna kb.
Szerintem a legtobb "szeretem a munkam", a "munkam a hobbim" tipusu duma onamitas.


Hat igen meghatarozni az osszeget eleg kemeny lenne...
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 21 2014 11:08am
Quote (josheide @ Nov 21 2014 05:05pm)
Hat igen meghatarozni az osszeget eleg kemeny lenne...


ecerü

karcsika 200ezer
összes többi 20ezer

ez igy gazdasági és társadalmi szempontból is a legkifizetödöbb megoldás lenne
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Nov 21 2014 11:08am
Quote (josheide @ 21 Nov 2014 18:05)
Hat igen meghatarozni az osszeget eleg kemeny lenne...


Mint tudjuk, 47.000,- Ft-ból már meg lehet élni.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 21 2014 11:09am
Quote (Genthor @ Nov 21 2014 05:08pm)
Mint tudjuk, 47.000,- Ft-ból már meg lehet élni.


lol multkor mentem reggel a kozmunkasok epp a szemetet szedtek, dobtak a kukaba erre látom h az egyik kiszed a kukabol vmit es zsebre teszi

ja a 47 ezer elég ha még mások hulladékából is kajálsz néha
Member
Posts: 6,109
Joined: Jul 25 2011
Gold: 0.00
Nov 21 2014 11:11am
Quote (josheide @ Nov 21 2014 06:05pm)
Hat igen meghatarozni az osszeget eleg kemeny lenne...


azt tudom meg elkepzelni, hogy lehetne kulon segely azoknak akiknek az automatizalas vette el a munkahelyet es akkor par ev vagy evtized alatt le lehetne cserelni mindenkit es a robotok termelnek a GDP-t. Bar ez esetben se tudom, hogy milyen hatassal lenne a penz ertekere ha mar nem allna mogotte munka, onfelaldozas, szopas.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 21 2014 11:12am
Quote (daneeka10 @ Nov 21 2014 05:11pm)
azt tudom meg elkepzelni, hogy lehetne kulon segely azoknak akiknek az automatizalas vette el a munkahelyet es akkor par ev vagy evtized alatt le lehetne cserelni mindenkit es a robotok termelnek a GDP-t. Bar ez esetben se tudom, hogy milyen hatassal lenne a penz ertekere ha mar nem allna mogotte munka, onfelaldozas, szopas.


ja hát azért a szopást csak nem kéne kiszedni a rendszerből
Member
Posts: 6,109
Joined: Jul 25 2011
Gold: 0.00
Nov 21 2014 11:15am
Quote (Senee @ Nov 21 2014 06:12pm)
ja hát azért a szopást csak nem kéne kiszedni a rendszerből


beveztnenek valami jobb alapjovedelmet lehet meg a prostitucio is megszunne, ez meg nem lehet erdeke senkinek
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 21 2014 11:17am
Quote (daneeka10 @ Nov 21 2014 05:15pm)
beveztnenek valami jobb alapjovedelmet lehet meg a prostitucio is megszunne, ez meg nem lehet erdeke senkinek


akkor már soha az életben nem lehetne közöm nőhöz
hahaha
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Nov 21 2014 11:22am
Quote (josheide @ 21 Nov 2014 17:50)
Ajanlom figyelmedbe a Jobbik / Fidesz ifjusagi szervezetet.


En nem azt mondom, hogy alapbol hagyjuk ehenhalni, hanem toljuk bele a basic incomeot, hogy talpra tudjon allni, vagy valami
De annak, hogy nulla munkaval eltartson a tarsadalom embereket eletuk vegeig semmi ertelme es csak teher
Sieg heil
Go Back To Magyar Topic List
Prev12345618Next
Add Reply New Topic New Poll