Quote (Fej @ 8 Aug 2014 14:28)
mindig csak arra valaszolj amit kerdeznek, pontosan es roviden, feleslegesen ne beszelj
irhatnek meg ilyen kozhelyeket, de gondolom ezekkel te is tisztaban vagy
én pont az ellenkezőjét mondanám, szóbakerül egy téma, mesélj el minden releváns dolgot amit tudsz
nincs nagy tapasztalatom, de pl ilyenekre számíthatsz
- "mondj el két dolgot amire büszke vagy" nyitás
- "adott egy int[], válaszd ki a második legnagyobb értéket", itt pl röhögnek az önjelölt prok, hogy milyen 1xű kérdés (amit nem tudnak megcsinálni btw), de lehet róla töménytelen ideig beszélni
"legrosszabbtól legjobbig, ebben a sorrendben:"
1) megoldjuk SortedList-el, belepakol, kivesz kivesz, amíg nem talál újat -- ennél szarabb nincs, tuti kirugják aki így csinálja meg, de azért ez is egy lehetőség
2) LINQ-val.. myArray.Distinct().OrderByDescending().Skip(1).Take(1); -- nem tudjuk megmondani erről hogy mennyire szar, mert LINQ implementáció függő, de jó is lehet meg rossz is
3) GetMax(int[], int) függvény ami adott paraméter alapján ignoreolja azt a számot, így meg tudod hívni ezt: GetMax(myArray, GetMax(myArray, null)) -- egymásba ágyazva két maximum kiválasztás, szar még mindig
4) GetMax(int[]) amiben belül van ábrázolva egy segédváltozó "2ndMax", és szimpla maximum kiválasztás, ami ha nagyobbat talál, akkor elmenti a régi max-ot ebbe (meg még 2 sor extra logika), és kész, ez a legjobb
- szépen végigvezeted a hülyeséget is, megmutatva hogy át tudod gondolni a dolgokat, és ha felmerül egy probléma, látszik hogy stressz alatt is odabaszol rá 5 féle megoldást 1 perc gondolkodási idő után (még ha brutálisan szart is)
- megy az idő, te beszélsz nem ők, nincs kínos csend etc
és arra készülj fel hogy szivatni fognak, pl "lehet-e static constructorban params keyword-ös paraméter"
... static constructorban alapból nem lehet semmilyen paraméter, a params csak mindfuck
aztán még visszakérdeznek háromszor hogy "na de ne csináld már ember... csak meg lehet oldani valahogyan... mesélj hogyan"
de tartsál csak ki amellett hogy nem lehet xd
persze ez konkrétan programozás, de gondolom más témában is kb ez megy (mondjuk Gürke gondolom nem megy túl messzire ettől)
mindenesetre ez a dupla mindfuck dolog elég népszerű, egy másik helyen is ezt csinálták
This post was edited by Anarkin on Aug 8 2014 08:25am