d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Allasinterju
Prev12345613Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Aug 8 2014 08:14am
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Aug 8 2014 08:23am
Quote (Fej @ 8 Aug 2014 14:28)
mindig csak arra valaszolj amit kerdeznek, pontosan es roviden, feleslegesen ne beszelj

irhatnek meg ilyen kozhelyeket, de gondolom ezekkel te is tisztaban vagy


én pont az ellenkezőjét mondanám, szóbakerül egy téma, mesélj el minden releváns dolgot amit tudsz

nincs nagy tapasztalatom, de pl ilyenekre számíthatsz

- "mondj el két dolgot amire büszke vagy" nyitás



- "adott egy int[], válaszd ki a második legnagyobb értéket", itt pl röhögnek az önjelölt prok, hogy milyen 1xű kérdés (amit nem tudnak megcsinálni btw), de lehet róla töménytelen ideig beszélni

"legrosszabbtól legjobbig, ebben a sorrendben:"
1) megoldjuk SortedList-el, belepakol, kivesz kivesz, amíg nem talál újat -- ennél szarabb nincs, tuti kirugják aki így csinálja meg, de azért ez is egy lehetőség
2) LINQ-val.. myArray.Distinct().OrderByDescending().Skip(1).Take(1); -- nem tudjuk megmondani erről hogy mennyire szar, mert LINQ implementáció függő, de jó is lehet meg rossz is
3) GetMax(int[], int) függvény ami adott paraméter alapján ignoreolja azt a számot, így meg tudod hívni ezt: GetMax(myArray, GetMax(myArray, null)) -- egymásba ágyazva két maximum kiválasztás, szar még mindig
4) GetMax(int[]) amiben belül van ábrázolva egy segédváltozó "2ndMax", és szimpla maximum kiválasztás, ami ha nagyobbat talál, akkor elmenti a régi max-ot ebbe (meg még 2 sor extra logika), és kész, ez a legjobb

- szépen végigvezeted a hülyeséget is, megmutatva hogy át tudod gondolni a dolgokat, és ha felmerül egy probléma, látszik hogy stressz alatt is odabaszol rá 5 féle megoldást 1 perc gondolkodási idő után (még ha brutálisan szart is)
- megy az idő, te beszélsz nem ők, nincs kínos csend etc



és arra készülj fel hogy szivatni fognak, pl "lehet-e static constructorban params keyword-ös paraméter"
... static constructorban alapból nem lehet semmilyen paraméter, a params csak mindfuck
aztán még visszakérdeznek háromszor hogy "na de ne csináld már ember... csak meg lehet oldani valahogyan... mesélj hogyan"
de tartsál csak ki amellett hogy nem lehet xd



persze ez konkrétan programozás, de gondolom más témában is kb ez megy (mondjuk Gürke gondolom nem megy túl messzire ettől)

mindenesetre ez a dupla mindfuck dolog elég népszerű, egy másik helyen is ezt csinálták

This post was edited by Anarkin on Aug 8 2014 08:25am
Member
Posts: 34,954
Joined: May 17 2006
Gold: 0.00
Aug 8 2014 08:27am
Quote (Anarkin @ 8 Aug 2014 15:23)
én pont az ellenkezőjét mondanám, szóbakerül egy téma, mesélj el minden releváns dolgot amit tudsz


nem irtam, hogy ne mondja el a temarol amit tud, azt irtam, hogy pontosan es roviden, illetve FELESLEGES dolgokat ne mondjon, de hat ilyenek ezek a kocsog muszakiak ^^

most eleg szelsoseges pelda, de en pl azokat az embereket akiktol megkerdezek valamit, majd beszel 10 percet, de a kerdesre nem valaszolt, annyira nem tudom komolyan venni

This post was edited by Fej on Aug 8 2014 08:31am
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Aug 8 2014 08:27am
Quote (anyd @ Aug 8 2014 02:03pm)
Eddig 2ből 2ben ha kérdeznek a hobbidról akkor belekérdeznek elég mélyen, illetve ha megkérdezik hogy sör vagy bor akkor ne hazudj

"pálinka :XD"

és akkor már tudják majd hogy jófej vices vagy



mondjuk azt megnézném milyen mélyen kérdeznének a wowrol ha mondanám h az a hobbim :XD
lei-shen melyik fegyvert dobja 17,38% valószínűséggel vagy shannox melyik raidben található
:XD

This post was edited by Senee on Aug 8 2014 08:28am
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Aug 8 2014 08:36am
Quote (Anarkin @ Aug 8 2014 02:23pm)
én pont az ellenkezőjét mondanám, szóbakerül egy téma, mesélj el minden releváns dolgot amit tudsz

nincs nagy tapasztalatom, de pl ilyenekre számíthatsz

- "mondj el két dolgot amire büszke vagy" nyitás



- "adott egy int[], válaszd ki a második legnagyobb értéket", itt pl röhögnek az önjelölt prok, hogy milyen 1xű kérdés (amit nem tudnak megcsinálni btw), de lehet róla töménytelen ideig beszélni

"legrosszabbtól legjobbig, ebben a sorrendben:"
1) megoldjuk SortedList-el, belepakol, kivesz kivesz, amíg nem talál újat -- ennél szarabb nincs, tuti kirugják aki így csinálja meg, de azért ez is egy lehetőség
2) LINQ-val.. myArray.Distinct().OrderByDescending().Skip(1).Take(1); -- nem tudjuk megmondani erről hogy mennyire szar, mert LINQ implementáció függő, de jó is lehet meg rossz is
3) GetMax(int[], int) függvény ami adott paraméter alapján ignoreolja azt a számot, így meg tudod hívni ezt: GetMax(myArray, GetMax(myArray, null)) -- egymásba ágyazva két maximum kiválasztás, szar még mindig
4) GetMax(int[]) amiben belül van ábrázolva egy segédváltozó "2ndMax", és szimpla maximum kiválasztás, ami ha nagyobbat talál, akkor elmenti a régi max-ot ebbe (meg még 2 sor extra logika), és kész, ez a legjobb

- szépen végigvezeted a hülyeséget is, megmutatva hogy át tudod gondolni a dolgokat, és ha felmerül egy probléma, látszik hogy stressz alatt is odabaszol  rá 5 féle megoldást 1 perc gondolkodási idő után (még ha brutálisan szart is)
- megy az idő, te beszélsz nem ők, nincs kínos csend etc



és arra készülj fel hogy szivatni fognak, pl "lehet-e static constructorban params keyword-ös paraméter"
... static constructorban alapból nem lehet semmilyen paraméter, a params csak mindfuck
aztán még visszakérdeznek háromszor hogy "na de ne csináld már ember... csak meg lehet oldani valahogyan... mesélj hogyan"
de tartsál csak ki amellett hogy nem lehet xd



persze ez konkrétan programozás, de gondolom más témában is kb ez megy (mondjuk Gürke gondolom nem megy túl messzire ettől)

mindenesetre ez a dupla mindfuck dolog elég népszerű, egy másik helyen is ezt csinálták


ezektől félek
a másik példa easy as fck
hétvégén átveszek minden c++ java és python ilyen faszságot
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Aug 8 2014 08:39am
Quote (xGurke @ Aug 8 2014 02:36pm)
ezektől félek
a másik példa easy as fck
hétvégén átveszek minden c++ java és python ilyen faszságot


hagyd a francba, irány wowozni
egyszer élünk nem kétszer
és amig élsz legalább játsz
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Aug 8 2014 08:39am
Quote (xGurke @ 8 Aug 2014 15:36)
ezektől félek
a másik példa easy as fck
hétvégén átveszek minden c++ java és python ilyen faszságot


postold 3)-nak és 4)-nek a kódját 10 percen belül és kiértékellek xd // vagy csak valami megoldást amit a legjobbnak tartasz

nem kell IDE, amúgy is táblán megy az ilyen

This post was edited by Anarkin on Aug 8 2014 08:40am
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Aug 8 2014 08:43am
Quote (Anarkin @ Aug 8 2014 02:39pm)
postold 3)-nak és 4)-nek a kódját 10 percen belül és kiértékellek xd // vagy csak valami megoldást amit a legjobbnak tartasz

nem kell IDE, amúgy is táblán megy az ilyen


IDE
ATAPI
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Aug 8 2014 08:44am
Quote (Anarkin @ Aug 8 2014 03:39pm)
postold 3)-nak és 4)-nek a kódját 10 percen belül és kiértékellek xd // vagy csak valami megoldást amit a legjobbnak tartasz

nem kell IDE, amúgy is táblán megy az ilyen


a hármast nem is értem mi a fasz tulbonyolitott, a négyes meg pofonegyszerü
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Aug 8 2014 08:45am
Quote (anyd @ Aug 8 2014 02:44pm)
a hármast nem is értem mi a fasz tulbonyolitott, a négyes meg pofonegyszerü


this
Go Back To Magyar Topic List
Prev12345613Next
Add Reply New Topic New Poll