Anno batyam is, ha nem ment volna minden szabadidejeben (vizsgaidoszakok vegen, nyariszunetben, etc), akar 2-3 hetekre is vmi ceghez fusizni villamosmernokkent, szarba se lett volna a BME-vel. Amugy nem mondanam, hogy nem az eletre nevelnek, mert bizony egy komoly cegnel is ezer olyan munkat is meg kell csinalnod, ami nem feltetlen a szakmad es ertened kell hozza ( = olyan targyak, amit elsore ugy gondolom semmi szukseged nem lesz hozza), jarhatsz folyamatosan tovabbkepzesekre ( = sok egymasraepules), megtanulsz rohadtul gondolkodni, es tanulni, megalazkodsz kicsit, mert a cegnel is bizony basztatni fognak. Nem kell lenezni azokat az egyetemeket, ahol elsore sok 'haszontalan' tudast adnak. Mondjuk nem ertem a BME-s nagykepuseget, nem feltetlen mindenben ez az etalon egyetem (pl a TTK-juk is mernoki oldalrol fogja meg a matekot/fizikat, ami dunno mennyire jobb, nezopont kerdese), de bizony eleg jol csinaljak, hosszu tavon igen csak kifizetodo az a 3,5-5,5 ev szopas. Ahogy mas kemenyebb egyetemnel is.
Masik oldal viszont, videki egyetemeknel, Debrecen/Miskolc akar, vagy szeged/Pecs, vannak olyan szakok, amik igen csak top tierben vannak es nem kell veluk szemben sem arcoskodni.
Debrecen: Info
Pecs: Jog
Szeged: Biologia 'alapu'
Miskolcon meg talan hegesztomernok es banyamernok, amikkel aztan csilliokat lehet keresni.
This post was edited by Baleee on Jun 6 2014 01:36pm