d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Szakmai Gyakorlat > Tapasztalatok
Prev12345616Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 8,400
Joined: Jul 31 2013
Gold: 95.00
Jun 6 2014 12:38pm
Quote (Baleee @ Jun 6 2014 08:35pm)
Pedig kemianal is kb ez megy, max megtitraltatnak veled valami szart, minden nap kb 50x, azt vege a munkaidonek.


Jo lehet, aki nem bmes mint dejv pl arra en se biznek semmit, de ez egyaltalan nem igaz altalanossagban amit irt, a cegek nem veletlenul keresik a gyakornokokat
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jun 6 2014 12:40pm
Quote (putincykavodka @ 6 Jun 2014 19:38)
Jo lehet, aki nem bmes mint dejv pl arra en se biznek semmit, de ez egyaltalan nem igaz altalanossagban amit irt, a cegek nem veletlenul keresik a gyakornokokat


kávét főzni
dupla cukor már már gondot szokott okozni, szóval kell a diplomás munkaerő
Member
Posts: 8,400
Joined: Jul 31 2013
Gold: 95.00
Jun 6 2014 12:42pm
Quote (Anarkin @ Jun 6 2014 08:40pm)
kávét főzni
dupla cukor már már gondot szokott okozni, szóval kell a diplomás munkaerő


Igaz is
Senee tier embereknek az mar bonyolult
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jun 6 2014 12:49pm
Quote (putincykavodka @ Jun 6 2014 06:42pm)
Igaz is
Senee tier embereknek az mar bonyolult


jó lesz nézni, hogy miután kikerültél az életbe és rájössz mégse vagy nagykirály mekkorát és hogyan fogsz koppanni.. vagy, hogyan őrülsz bele abba a tudatba, hogy nem vagy az, de próbálod mindenáron adni a szerepet
lenézel másokat ahelyett, hogy magaddal foglalkoznál és a saját dolgaidat alakítanád inkább, hogy ne csak pofázni tudj róla, hogy mekkora ász vagy hanem tényleg az legyél

szánalomkarika
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jun 6 2014 12:49pm
Quote (putincykavodka @ 6 Jun 2014 20:38)
Jo lehet, aki nem bmes mint dejv pl arra en se biznek semmit, de ez egyaltalan nem igaz altalanossagban amit irt, a cegek nem veletlenul keresik a gyakornokokat


Hiaba sirsz, Miskolcon a hegesztomernok szakirany vagy mi a rak, eleg eros. BME altalanossagban lehet elmeletibb, etc, inkabb fejlesztoi, de Miskolcon is van 1-2 olyan szak ami kurvaeros.
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Jun 6 2014 12:57pm
idehanyok
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Jun 6 2014 01:20pm
szar lesz, pénzt is alig fogsz kapni, és nem fogsz szakmailag sokat fejlődni, mert favágós munkákat fognak adni
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
Jun 6 2014 01:23pm
Quote (putincykavodka @ Jun 6 2014 08:38pm)
Jo lehet, aki nem bmes mint dejv pl arra en se biznek semmit, de ez egyaltalan nem igaz altalanossagban amit irt, a cegek nem veletlenul keresik a gyakornokokat


tényleg?
akkor miért elvárás mindenhol a legalább 2 éves munkatapasztalat? a szar egyetemi képzés miatt lehet, hogy (a teljesen hasztalan) elméletből nagyon ott vagy, de ha csak úgy leültetnének a munkahelyen, hogy "na öcsém, kapsz magad alá 5 embert, azt akkor te fogsz mindenre felügyelni, és mindenért felelni", akkor azért szívesen megnézném a szerencsétlen fejedet, mikor rájössz, hogy 1 bme-s diplomával még nem te vagy az atyaúristen

na mindegy, rakom vissza a blockot, bb
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Jun 6 2014 01:25pm
Quote (putincykavodka @ 6 Jun 2014 20:38)
Jo lehet, aki nem bmes mint dejv pl arra en se biznek semmit, de ez egyaltalan nem igaz altalanossagban amit irt, a cegek nem veletlenul keresik a gyakornokokat


egyetértek, mert a bme-n az életre nevelnek, és a munkában hasznosítható tudást adnak át a diákoknak
nem
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jun 6 2014 01:33pm
Anno batyam is, ha nem ment volna minden szabadidejeben (vizsgaidoszakok vegen, nyariszunetben, etc), akar 2-3 hetekre is vmi ceghez fusizni villamosmernokkent, szarba se lett volna a BME-vel. Amugy nem mondanam, hogy nem az eletre nevelnek, mert bizony egy komoly cegnel is ezer olyan munkat is meg kell csinalnod, ami nem feltetlen a szakmad es ertened kell hozza ( = olyan targyak, amit elsore ugy gondolom semmi szukseged nem lesz hozza), jarhatsz folyamatosan tovabbkepzesekre ( = sok egymasraepules), megtanulsz rohadtul gondolkodni, es tanulni, megalazkodsz kicsit, mert a cegnel is bizony basztatni fognak. Nem kell lenezni azokat az egyetemeket, ahol elsore sok 'haszontalan' tudast adnak. Mondjuk nem ertem a BME-s nagykepuseget, nem feltetlen mindenben ez az etalon egyetem (pl a TTK-juk is mernoki oldalrol fogja meg a matekot/fizikat, ami dunno mennyire jobb, nezopont kerdese), de bizony eleg jol csinaljak, hosszu tavon igen csak kifizetodo az a 3,5-5,5 ev szopas. Ahogy mas kemenyebb egyetemnel is.

Masik oldal viszont, videki egyetemeknel, Debrecen/Miskolc akar, vagy szeged/Pecs, vannak olyan szakok, amik igen csak top tierben vannak es nem kell veluk szemben sem arcoskodni.

Debrecen: Info
Pecs: Jog
Szeged: Biologia 'alapu'
Miskolcon meg talan hegesztomernok es banyamernok, amikkel aztan csilliokat lehet keresni.

This post was edited by Baleee on Jun 6 2014 01:36pm
Go Back To Magyar Topic List
Prev12345616Next
Add Reply New Topic New Poll