d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Német Vs Francia
Prev1234
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 42,133
Joined: Nov 12 2007
Gold: 6,645.00
Feb 12 2014 03:48pm
mind a kettő borzadáJ , dont do it
Member
Posts: 6,885
Joined: Dec 7 2008
Gold: 0.00
Warn: 20%
Feb 12 2014 04:08pm
németül tanultam még a gimnáziumban minden tantárgyat, nulladik osztályban azt is felhúzták fél év alatt középfokig aki nem tanulta előtte soha, viszont csak a suliban 23 nyelvóra volt akkor hetente+még az otthon ráfordított idő.
reális esélye egy sikeres felsőfokú nyelvvizsgának szerintem minimum másfél év után van, feltéve hogy odafigyelsz arra amit tanulsz, és nem csak a tananyagot, szabályokat magolod, hanem filmezel németül etc
tfw emlékezni, hogy még nem tettem le a felsőfokút belőle, de nyár elején vizsgák után én is nekiállok pár hétre hogy meglegyen
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Feb 12 2014 04:27pm
felejtsd el az órákat ha tényleg rá akarsz feküdni, egyedül sokkal gyorsabban tudsz haladni
illetve ha az élőbeszéd miatt be akarsz járni akkor is simán lehet 2x olyan gyorsan csinálni mint ahogy az átlagtantervek meg vannak szabva, csak kicsit többet kell foglalkozni vele
amúgy franciát nem tudom de a német először nagyon szenvedős aztán ha már átlátod benne a logikát(azért viszonylag logikus nyelv) akkor jól lehet vele haladni
Member
Posts: 6,101
Joined: Jul 15 2005
Gold: 217.00
Feb 12 2014 04:50pm
Quote (Taszilo.^ @ 12 Feb 2014 18:17)
amit nem lehet 1 ev alat megtanulni, azt nem is lehet megtanulni, a kerdes csupan az, raforditod-e az energiat, penzt, idot


Nekem rokonságból egy hölgy (okos is és szorgalmas :) ) Ciprusra házasodott és az elég gyengécske görög nyelvtudását 1 év alatt tornázta fel felsőfokra.
De ő napi szinten tanulta nyelviskolában.

Tehát nem lehetetlen, csak oda kell tennie magát az embernek. :thumbsup:
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Feb 13 2014 03:08am
Quote (putincykavodka @ 12 Feb 2014 19:24)
Amennyire en tudom eu parlamentben 6 nyelven lehet felszolalni, a nemet nincs koztuk, most valami ilyesmi ugrott be kozepsulis foldrajzi tanulmanyaimbol, aztan azota lehet valtozott
Engem pl alapbol olyan suliba irattak be az okos szuleim, ahol nemet volt az elso idegen nyelv, amit tanultam es most ugy latom h szart se erek vele...


Az EP-ben konkretan minden EU-s orszag altala beszelt nyelven fel lehet szolalni.

A harom hivatalos nyelv amit minden bizottsagi ulesen lehet hasznalni az az angol, a nemet es a francia.

Ja es 2 - 3 ev / nyelv siman kelleni fog ha nagyon nullarol kezded.

This post was edited by josheide on Feb 13 2014 03:11am
Member
Posts: 22,484
Joined: Aug 31 2007
Gold: 5,588.38
Feb 13 2014 03:33am
szerintem némettel kezdd, gyorsabban tanulható és van némi hasonlóság az angollal
és az is előny hogy kb nincsenek nyelvtani nemek, ellentétben a franciával.

én 5 év gimis francia után omlette du fromage szinten vagyok
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Feb 13 2014 04:26am
Quote (dunaicapa @ 13 Feb 2014 10:33)
szerintem némettel kezdd, gyorsabban tanulható és van némi hasonlóság az angollal
és az is előny hogy kb nincsenek nyelvtani nemek, ellentétben a franciával.

én 5 év gimis francia után omlette du fromage szinten vagyok


Nevetek
Member
Posts: 13,320
Joined: Jul 19 2008
Gold: 21,598.00
Feb 13 2014 04:44am
Quote (dunaicapa @ 13 Feb 2014 10:33)
szerintem némettel kezdd, gyorsabban tanulható és van némi hasonlóság az angollal
és az is előny hogy kb nincsenek nyelvtani nemek, ellentétben a franciával.

én 5 év gimis francia után omlette du fromage szinten vagyok


what
akkor a der die das az mi?
Go Back To Magyar Topic List
Prev1234
Add Reply New Topic New Poll