d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Retkeshentes > Hazug
Prev12345Next
Add Reply New Topic New Poll
Mar 9 2010 05:21am
Inappropriate Post Content
Member
Posts: 42,982
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
Mar 9 2010 05:27am
Quote (Janou @ Mar 9 2010 12:21pm)
aztán majd megint hetekig siránkozol egy warn miatt :)))


obvious hetekig is obvious
4 napja kaptam ezért

Spam

http://forums.d2jsp.org/topic.php?t=40211532

Member
Posts: 18,060
Joined: May 16 2007
Gold: 1,620.29
Warn: 100%
Mar 9 2010 05:28am
Quote (Taszilo.^ @ Mar 9 2010 11:27am)
obvious hetekig is obvious
4 napja kaptam ezért

Spam

http://forums.d2jsp.org/topic.php?t=40211532


amúgy ez tényleg nevetséges ^^
Member
Posts: 45,902
Joined: Oct 8 2006
Gold: 59.00
Mar 9 2010 05:48am
Az atomfizika területén, az elektronszerkezet az elektronok elhelyezkedését jelenti az atomokban, a molekulákban vagy más testekben. Az elektronszerkezet határozza meg az atomok és molekulák kémiai viselkedését is. Az egyes elektronok elhelyezkedését elektronpályáknak nevezzük, ez az elnevezés a Bohr-modell túllépése után is megmaradt. Az atomban van a nukleon. Ez a neutronokat és protonokat jelenti. Az elektronfelhőben, elektronburokban (ki hogy nevezi) vannak az elektronok. Ezek az elektronok nagyon gyorsan keringenek az atomban. Minden atom valamilyen rendszer szerint felépül. Ez a rendszer nem más, mint az elektronhéjak, alhéjak, és atompályák.

Atompálya: Az elektron olyan gyorsan kering az atom körül, hogy nem tudjuk egy konkrét pillanatban megállapítani, hogy az elektronburok melyik részén tartózkodik. Az atompálya az a térrész, amelyen az elektron megtalálási valószínűsége 90%, ugyanis nem mindig az atompályán kering, hanem van hogy picit beljebb, közelebb az atommaghoz, kijjebb viszont sosem található meg. Ez azt jelenti, hogy az elektronról, ha tudnánk képeket, fotókat készíteni, akkor 100 képből 90-en az atompálya valamelyik részén található.

Csomósík: A csomósík nagyon fontos fogalom ennél a témánál. A csomósík az a sík, amely tartalmazza az atommagot, és ahol az elektron megtalálási esélye, valószínűsége 0%.

Alhéj:A különböző atompályák alhéjakba tömörülnek. Egy alhéjba tartoznak az azonos nagyságú és alakú atompályák. Megkülönböztetünk s, p, d, és f alhéjat. Ez azokra az elemekre vonatkozik, amelyek a periódusos rendszerben benne vannak. Vannak még alhéjak, ezekkel kapcsolatban hipotézisek, de anyag, atom, ami több ilyen alhéjfajtát tartalmazna, olyan nincs.

Elektronhéj: Ide azok az atompályák tartoznak, amelyek az atommagtól azonos távolságra vannak. Magyarán a magtól azonos távolságra lévő atompályák összessége. Az atom így épül fel, de még mindig nem tudjuk felépíteni például a szén atom elektronszerkezetét. * A Pauli-elv kimondja, ahogy az az atomban nem lehet két olyan elektron, amelynek mind a négy kvantumszáma megegyezik. Minimum ellentétes spinű elektronoknak kell lennie. Így a spinkvantumszám eltér mindig.
* A Hund-szabály szerint az alhéjakon úgy helyezkednek el az elektronok, hogy közülük minél több párosítatlan legyen. Sokan azt mondják "ez a buszos hasonlat", vagyis (hogy könnyebb legyen elképzelni) van egy busz, azon a székek párban vannak, és az emberek mindig arra törekszenek, hogy egyedül üljenek le. Ha már csak egy másik ember mellett van hely, akkor kezd feltöltődni a többi szék.
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Mar 9 2010 05:51am
Quote (Nerz8 @ Mar 9 2010 11:48am)
Az atomfizika területén, az elektronszerkezet az elektronok elhelyezkedését jelenti az atomokban, a molekulákban vagy más testekben. Az elektronszerkezet határozza meg az atomok és molekulák kémiai viselkedését is. Az egyes elektronok elhelyezkedését elektronpályáknak nevezzük, ez az elnevezés a Bohr-modell túllépése után is megmaradt. Az atomban van a nukleon. Ez a neutronokat és protonokat jelenti. Az elektronfelhőben, elektronburokban (ki hogy nevezi) vannak az elektronok. Ezek az elektronok nagyon gyorsan keringenek az atomban. Minden atom valamilyen rendszer szerint felépül. Ez a rendszer nem más, mint az elektronhéjak, alhéjak, és atompályák.

Atompálya: Az elektron olyan gyorsan kering az atom körül, hogy nem tudjuk egy konkrét pillanatban megállapítani, hogy az elektronburok melyik részén tartózkodik. Az atompálya az a térrész, amelyen az elektron megtalálási valószínűsége 90%, ugyanis nem mindig az atompályán kering, hanem van hogy picit beljebb, közelebb az atommaghoz, kijjebb viszont sosem található meg. Ez azt jelenti, hogy az elektronról, ha tudnánk képeket, fotókat készíteni, akkor 100 képből 90-en az atompálya valamelyik részén található.

Csomósík: A csomósík nagyon fontos fogalom ennél a témánál. A csomósík az a sík, amely tartalmazza az atommagot, és ahol az elektron megtalálási esélye, valószínűsége 0%.

Alhéj:A különböző atompályák alhéjakba tömörülnek. Egy alhéjba tartoznak az azonos nagyságú és alakú atompályák. Megkülönböztetünk s, p, d, és f alhéjat. Ez azokra az elemekre vonatkozik, amelyek a periódusos rendszerben benne vannak. Vannak még alhéjak, ezekkel kapcsolatban hipotézisek, de anyag, atom, ami több ilyen alhéjfajtát tartalmazna, olyan nincs.

Elektronhéj: Ide azok az atompályák tartoznak, amelyek az atommagtól azonos távolságra vannak. Magyarán a magtól azonos távolságra lévő atompályák összessége. Az atom így épül fel, de még mindig nem tudjuk felépíteni például a szén atom elektronszerkezetét.    * A Pauli-elv kimondja, ahogy az az atomban nem lehet két olyan elektron, amelynek mind a négy kvantumszáma megegyezik. Minimum ellentétes spinű elektronoknak kell lennie. Így a spinkvantumszám eltér mindig.
    * A Hund-szabály szerint az alhéjakon úgy helyezkednek el az elektronok, hogy közülük minél több párosítatlan legyen. Sokan azt mondják "ez a buszos hasonlat", vagyis (hogy könnyebb legyen elképzelni) van egy busz, azon a székek párban vannak, és az emberek mindig arra törekszenek, hogy egyedül üljenek le. Ha már csak egy másik ember mellett van hely, akkor kezd feltöltődni a többi szék.


HAZUG
Member
Posts: 4,638
Joined: May 16 2009
Gold: 0.31
Mar 9 2010 06:15am
http://forums.d2jsp.org/topic.php?t=35120182&f=129&o=0

vele mi történt ? Nem bírta a gyűrődést ?

ohwait
Utolsó hsz.: 19 days, 21 hours ago
Utoljára látták: 1 days, 8 hours ago
Member
Posts: 45,902
Joined: Oct 8 2006
Gold: 59.00
Mar 9 2010 06:23am
Quote (banyek @ 9 Mar 2010 13:15)
http://forums.d2jsp.org/topic.php?t=35120182&f=129&o=0

vele mi történt ? Nem bírta a gyűrődést ?

ohwait
Utolsó hsz.: 19 days, 21 hours ago
Utoljára látták: 1 days, 8 hours ago


ez tök jó topic volt.
Member
Posts: 4,638
Joined: May 16 2009
Gold: 0.31
Mar 9 2010 06:27am
Quote (Nerz8 @ 9 Mar 2010 13:23)
ez tök jó topic volt.


jaja, bár én erről lemaradtam...
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Mar 9 2010 06:40am
afaszomatbeleje warnt kaptam azért mert postoltam lackettő sigét -.-"
Member
Posts: 4,638
Joined: May 16 2009
Gold: 0.31
Mar 9 2010 06:45am
a #32. hozzászólást nem törölted Lajcsi
a #31. hozzászólás benne van a quote-ba

Regards: banyek

This post was edited by banyek on Mar 9 2010 06:46am
Go Back To Magyar Topic List
Prev12345Next
Add Reply New Topic New Poll