d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mi A Helyzet Veled Mostanában, Milyen Az élet?
Prev1234569Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 31,246
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Aug 23 2024 05:23am
Quote (Anarkin @ Aug 23 2024 08:58am)
ez úgy született h véletlen post replyt nyomtam a post közepén, aztán feltartottak



hú hát minden paraméter eldöntése "éveket" vitt el egyesével
jó sokat ültem youtubeon, keveset meg szalonokban is

form factort kellett első körben leszűkíteni, az eldőlt h compact suv lesz
utána kipróbáltam az összes márkáét, rav4, qashqai, kuga, tucson, crv, stb
végül a sportos kuga lett max felszereltséggel, az az egy váltott ki bármilyen pozitív érzést is bennem

dízel, mert azt akartam, hogy nulla kmphval is felmenjen bárhol
nem elektromos; ezen sokat agyaltam, és nem lett volna jelentősen drágább, de így is utálom mindenben a tönkremenő akkumulátorokat, nem, hogy egy kocsiban is ezen aggódjak; ráadásul az ev-k olyanok, mint a telefonok 10 éve, h évente rádupláznak a specekre, abból meg csak a sírás lesz -- remélem 10-15 év múlva ha másikat veszek, az már vmi hidrogénes lesz

automata; az eredeti ötlet az volt, h mert azt nem tudom elbaszni annyira (1 hónapos volt a jogsim mikor bementem a szalonba h aggyatokautót), de kiderült, h botkormánnyal nincs is annyi önvezető/safety dolog

amit külön szeretek, hogy kvázi magától levisz pl. parndorfba, nekem csak néha el kell engednem azt a belsőben, akinek nem elég a 145
meg mondjuk hungárián egy dugóban is rákapcsolom a knight ridert és akkor ő szopja végig a dugót
ill. kétszer megóvott koccanástól, egyszer nem engedte elrántani a kormányt és fékezett, egyszer meg pont h ő kanyarodott ki

feketében kb ez
egyedül a színét bántam meg talán, mert míg kurva jól néz ki, a feketén annyira látszik a legkisebb kosz is, hogy kb mást se csinálok, csak autómosó

https://i.imgur.com/uGCwmtU.png

https://i.imgur.com/Br7d3Jm.png


nekem felfoghatatlan miért vesz valaki 202X-ben dízelt :D én ha új kocsit vennék akkor benzines hibridet vennék.
Persze nem veszek új autót, egy 19 éves Opel G astrám van 200k km-el, és semmi baja. Addig használom míg kirohad alólam, de az valszeg még 5-10 év.
Member
Posts: 42,998
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Aug 24 2024 04:22am
Asszonnyal meg 1.5 éves kislányommal élünk Budapesten.
Matematikus lettem, és mesterséges intelligenciával kapcsolatos kutatásban dolgozom, nem sokára kezdek egy doktorit.
Én csak kicsit híztam meg, nem vészes, de tervben van, hogy kezdek vele valamit.
Member
Posts: 53,923
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Aug 24 2024 07:34am
Quote (anyd @ 23 Aug 2024 13:23)
nekem felfoghatatlan miért vesz valaki 202X-ben dízelt :D én ha új kocsit vennék akkor benzines hibridet vennék.
Persze nem veszek új autót, egy 19 éves Opel G astrám van 200k km-el, és semmi baja. Addig használom míg kirohad alólam, de az valszeg még 5-10 év.


nem kell mindennek minmaxlogikusnak lennie, néha 1-2 dolog mellett azért dönthet az ember érzésre is
ez vonzott be magához, a többi meg nem 🤷‍♀️
így mehet a bakancslistára a pipa, hogy volt egy proper ICE autóm!
mindezt úgy, hogy közben szerintem sok mindenből (vagy bármiből is?) nem maradok ki (6.x-es avg fogyasztást ír 1.5 év távlatában - a közel 2 tonnájával azért jó ez sztem; meg költöztettem vele mást, rommá pakolva az egész, és úgyis felvitt a budai lankákon hang nélkül, szóval a szigetelés + nyomaték megoldja azt a részét is, h a hybrid néma egy bizonyos sebességig)
Member
Posts: 31,246
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Aug 24 2024 12:55pm
Quote (Anarkin @ Aug 24 2024 03:34pm)
nem kell mindennek minmaxlogikusnak lennie, néha 1-2 dolog mellett azért dönthet az ember érzésre is
ez vonzott be magához, a többi meg nem 🤷‍♀️
így mehet a bakancslistára a pipa, hogy volt egy proper ICE autóm!
mindezt úgy, hogy közben szerintem sok mindenből (vagy bármiből is?) nem maradok ki (6.x-es avg fogyasztást ír 1.5 év távlatában - a közel 2 tonnájával azért jó ez sztem; meg költöztettem vele mást, rommá pakolva az egész, és úgyis felvitt a budai lankákon hang nélkül, szóval a szigetelés + nyomaték megoldja azt a részét is, h a hybrid néma egy bizonyos sebességig)


Persze, értem az előnyeit, csak bennem megvan a para hogy a dízel lesz az első amit kitiltanak majd a városokból
Member
Posts: 53,923
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Aug 24 2024 01:24pm
Quote (anyd @ 24 Aug 2024 20:55)
Persze, értem az előnyeit, csak bennem megvan a para hogy a dízel lesz az első amit kitiltanak majd a városokból


erre direkt rágugliztam amikor még érdekelt a téma (azaz vásárlás előtt), mondjuk úgy h "melyik lehet büdösebb" jelleggel, és - legalábbis ebben a kocsiban - a dízel motorjuk kevesebbet puffogott ki a számok alapján, mint a benzinesük
részben, ha jól tudom pont ezért drágább a maintenance, ha tönkremenne, mert a regulációknak dízelnél macerásabb megfelelni
csak hát én ugye nem vagyok naponta munkába ingázós, főleg nem vidékről, szóval nem használom úgy el a kocsit remélem

/e szóval, ha kitiltanak valamit, akkor a benzint is kifogják imo -- de ez nem reális, főleg h hetente van egy cikk az rss feedemben, h az autógyártók visszavonják az EV sales jóslataikat és inkább mégis tesznek pénzt az ice fejlesztésbe; +lásd most leszedetik a phev zöld rendszámokat lol

This post was edited by Anarkin on Aug 24 2024 01:29pm
Member
Posts: 31,246
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Aug 24 2024 01:42pm
Quote (Anarkin @ Aug 24 2024 09:24pm)
erre direkt rágugliztam amikor még érdekelt a téma (azaz vásárlás előtt), mondjuk úgy h "melyik lehet büdösebb" jelleggel, és - legalábbis ebben a kocsiban - a dízel motorjuk kevesebbet puffogott ki a számok alapján, mint a benzinesük
részben, ha jól tudom pont ezért drágább a maintenance, ha tönkremenne, mert a regulációknak dízelnél macerásabb megfelelni
csak hát én ugye nem vagyok naponta munkába ingázós, főleg nem vidékről, szóval nem használom úgy el a kocsit remélem

/e szóval, ha kitiltanak valamit, akkor a benzint is kifogják imo -- de ez nem reális, főleg h hetente van egy cikk az rss feedemben, h az autógyártók visszavonják az EV sales jóslataikat és inkább mégis tesznek pénzt az ice fejlesztésbe; +lásd most leszedetik a phev zöld rendszámokat lol


A magyar dízelek többségében nem tisztítanak/cserélnek részecskeszűrőt mert úgy is àtmegy a műszakin. Onnantól kezdve meg jön a fekete felhő a kocsi mögött :/
Persze vannak üdítő kivételek, gondolom te is ilyen leszel.
Member
Posts: 49,657
Joined: Feb 27 2006
Gold: 10,401.00
Aug 26 2024 01:34am
Quote (anyd @ Aug 24 2024 09:42pm)
A magyar dízelek többségében nem tisztítanak/cserélnek részecskeszűrőt mert úgy is àtmegy a műszakin. Onnantól kezdve meg jön a fekete felhő a kocsi mögött :/
Persze vannak üdítő kivételek, gondolom te is ilyen leszel.


Plusz a hazai dizelek nagyresze nem is kepes erre, vsak okadjak ki a szmotyit

Ezert is gondolom azt hogyha kitiltanak valamit akkor az a dízel lesz, hiaba van par % modern dízel auto ami tisztabb mint a benzines a maradek 98% sokkal rosszabb mint a benzines, meg kevesebben is vannak

Se ne igy legyen :D
Member
Posts: 49,657
Joined: Feb 27 2006
Gold: 10,401.00
Aug 26 2024 01:39am
Quote (Anarkin @ Aug 23 2024 08:58am)
ez úgy született h véletlen post replyt nyomtam a post közepén, aztán feltartottak



hú hát minden paraméter eldöntése "éveket" vitt el egyesével
jó sokat ültem youtubeon, keveset meg szalonokban is

form factort kellett első körben leszűkíteni, az eldőlt h compact suv lesz
utána kipróbáltam az összes márkáét, rav4, qashqai, kuga, tucson, crv, stb
végül a sportos kuga lett max felszereltséggel, az az egy váltott ki bármilyen pozitív érzést is bennem

dízel, mert azt akartam, hogy nulla kmphval is felmenjen bárhol
nem elektromos; ezen sokat agyaltam, és nem lett volna jelentősen drágább, de így is utálom mindenben a tönkremenő akkumulátorokat, nem, hogy egy kocsiban is ezen aggódjak; ráadásul az ev-k olyanok, mint a telefonok 10 éve, h évente rádupláznak a specekre, abból meg csak a sírás lesz -- remélem 10-15 év múlva ha másikat veszek, az már vmi hidrogénes lesz

automata; az eredeti ötlet az volt, h mert azt nem tudom elbaszni annyira (1 hónapos volt a jogsim mikor bementem a szalonba h aggyatokautót), de kiderült, h botkormánnyal nincs is annyi önvezető/safety dolog

amit külön szeretek, hogy kvázi magától levisz pl. parndorfba, nekem csak néha el kell engednem azt a belsőben, akinek nem elég a 145
meg mondjuk hungárián egy dugóban is rákapcsolom a knight ridert és akkor ő szopja végig a dugót
ill. kétszer megóvott koccanástól, egyszer nem engedte elrántani a kormányt és fékezett, egyszer meg pont h ő kanyarodott ki

feketében kb ez
egyedül a színét bántam meg talán, mert míg kurva jól néz ki, a feketén annyira látszik a legkisebb kosz is, hogy kb mást se csinálok, csak autómosó

https://i.imgur.com/uGCwmtU.png

https://i.imgur.com/Br7d3Jm.png


Haver is pont ilyet vett, pont en beszeltem le a feketerol :)



Nekem is suv van mar egy ideje, de nekem nincs penzem uj autóra ugyh 15 eves benzines hibrid :D



This post was edited by Vismajor on Aug 26 2024 01:40am
Member
Posts: 26,657
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,345.66
Aug 26 2024 06:02am
15eves auto nice nyomor. legalabb 1 svajci rendszam lenne...
Member
Posts: 47,383
Joined: Jan 16 2006
Gold: 10,119.34
Aug 30 2024 09:11pm
Hali Tobb mint 10 eve afk voltam. Na mostam 1 eve hogy viszza jottem es most nezem nincs sok nep itten. En is elvagyok foglalva 3 gyerek 6-8-10 evesek ugy hogy keves ido van masra. Mikor ido van akkor foci/Ls Valaki kiprobalta a Kia EV9? Szevasztok
Go Back To Magyar Topic List
Prev1234569Next
Add Reply New Topic New Poll