d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Best Of Facebook
Prev1296297298299300799Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jul 19 2012 05:16am
Quote (TassassinHc @ Jul 19 2012 11:33am)
eltértünk egy kicsit a tárgytól.
ja, a szív nem tud folyton összehúzódott állapotban lenni, mert fel kell készülnie az újabb összehúzódásra. nevezzük ezt pihenőidőnek, ha neked ez jól esik.
a többi szerv meg dolgozik, amikor dolgozni tud. és azért, mert te nem tudod úgy elképzelni a gyomrot, mint egy szerv, aki többnyire nappal dolgozik és éjszaka pihen (lássuk be, ez kicsit másabb hangulat, mint a szívé) azért még az _lehet_, hogy úgy van.
lehet, hogy nem. én nem tudom. ellenben a kis ábrácska szimpatikus és talán érdemes utánanézni, hogy más helyeken az alternatív gyógyászat (pl.: ayurvéda) mit mond ezekről.


tényleg ennyire érthetetlen amit írok, vagy kötözködsz? :O


Jah, a gyomorsav időnként kiteszi a táblát, hogy "zárva" és akkor a sajtos szendvics vár a partján reggelig, hogy végre feloldódhasson a jóságban.

A perisztaltikában vannak fázisok meg intenzitásbeli különbség oké, de nyilván nem működik minden egy hatásfokon állandóan.
Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
Jul 19 2012 05:22am
Quote (beni @ 19 Jul 2012 13:16)
Jah, a gyomorsav időnként kiteszi a táblát, hogy "zárva" és akkor a sajtos szendvics vár a partján reggelig, hogy végre feloldódhasson a jóságban.

A perisztaltikában vannak fázisok meg intenzitásbeli különbség oké, de nyilván nem működik minden egy hatásfokon állandóan.


pontosan erről van szó az ábrán is.
hogy nem működik minden egy hatásfokon állandóan.

van amikor könnyebb emészteni, van amikor nehezebb. és erre van egy a kínaiak által ajánlott beosztás, hogy 5-7 között menjél el szarni. pl.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jul 19 2012 05:24am
Quote (TassassinHc @ Jul 19 2012 12:22pm)
pontosan erről van szó az ábrán is.
hogy nem működik minden egy hatásfokon állandóan.

van amikor könnyebb emészteni, van amikor nehezebb. és erre van egy a kínaiak által ajánlott beosztás, hogy 5-7 között menjél el szarni. pl.


Mert a szarás olyan dolog, mint az ébresztőóra. És persze nem számít, hogy kinek milyen gyors az emésztése, hogy napi 3x szarik akkor is ha egy túrórudit evett vagy három naponta egyszer, akkor is ha zabot kajál nonstop.

5-7 között szarsz, vagy a kínai isten megmond jehovának
Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
Jul 19 2012 05:29am
Quote (beni @ 19 Jul 2012 13:24)
Mert a szarás olyan dolog, mint az ébresztőóra. És persze nem számít, hogy kinek milyen gyors az emésztése, hogy napi 3x szarik akkor is ha egy túrórudit evett vagy három naponta egyszer, akkor is ha zabot kajál nonstop.

5-7 között szarsz, vagy a kínai isten megmond jehovának


tetetett hülyeség? vagy mi a fasz?
gondolom tudsz vezetni... (hátha ez a példa segít)
ha egy autónál mondjuk 2-es fokozatból 3-asba váltáshoz meg van adva, hogy milyen sebesség / fordulatszám tartományban a legcélszerűbb, mert akkor tudja a legtöbb nyomatékot leadni, vagy akkor a leggazdaságosabb. ez nem jelenti azt, hogy máskor nem lehet megtenni. oda kell figyelni a körülményekre, de van egy javasolt irányvonal.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jul 19 2012 05:44am
Quote (TassassinHc @ Jul 19 2012 12:29pm)
tetetett hülyeség? vagy mi a fasz?
gondolom tudsz vezetni... (hátha ez a példa segít)
ha egy autónál mondjuk 2-es fokozatból 3-asba váltáshoz meg van adva, hogy milyen sebesség / fordulatszám tartományban a legcélszerűbb, mert akkor tudja a legtöbb nyomatékot leadni, vagy akkor a leggazdaságosabb. ez nem jelenti azt, hogy máskor nem lehet megtenni. oda kell figyelni a körülményekre, de van egy javasolt irányvonal.


Jó, van egy autós példa és abból minden lószart levezetsz egy olyan rendszerre, ami teljesen máshogy működik. Nekem ezzel van a bajom. Nyilván mindenki tudja, hogy amikor alszunk akkor máshogy operál a szervezet, mint amikor futunk, vagy éhesek vagyunk, de az egész hummbuk föld-víz-levegő, emésztőtűz, síva hatalma ... ugyanolyan, mintha jehovának hajlonganál. Van egy pár nyilvánvaló dolog és köré építenek egy egész vallást, aminek a fele túlhaladott a fele meg értelmetlen.
Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
Jul 19 2012 06:19am
Quote (beni @ 19 Jul 2012 13:44)
Jó, van egy autós példa és abból minden lószart levezetsz egy olyan rendszerre, ami teljesen máshogy működik. Nekem ezzel van a bajom. Nyilván mindenki tudja, hogy amikor alszunk akkor máshogy operál a szervezet, mint amikor futunk, vagy éhesek vagyunk, de az egész hummbuk föld-víz-levegő, emésztőtűz, síva hatalma ... ugyanolyan, mintha jehovának hajlonganál. Van egy pár nyilvánvaló dolog és köré építenek egy egész vallást, aminek a fele túlhaladott a fele meg értelmetlen.


te most egyszerűen kikerülöd a kérdést.
annyiról szól a dolog amit le is írsz, olykor olykor... de aztán eltereled valami hülyeséggel a dolgot.
bold - erről szól. nem minden napszakban működik ugyanúgy a tested. jobb ha reggel szarsz és jobb ha délben eszel többet. amennyire tudsz ehhez közelítve élni, annál könnyebb a testednek egészségesnek maradni. ennyiről szól az ábra.

ne keverj ide vallásos dolgokat, mert ennek ahhoz semmi köze.
az ayurvéda pl. nem egy vallásos dolog. csak mert benne van a véda szó (ami amúgy tudást jelent). (ayurvéda = az egészség tudománya). aki következetesen tudja alkalmazni, az tud ezzel jól élni. aki meg humbugnak tartja az meg valami mással él jól.
rendszerek működnek egyben, azért rendszerek.

most meg ide kevered szegény Jehovát, aki igazán nem tehet arról, hogy te azt nem látod be, hogy az ő tanainak a maga idejében, a maga helyén és a maga körülményei között igenis van létjogosultsága. (még napjainkban is, azok számára, akik aszerint tudnak teljes és boldog életet élni. - más kérdés, hogy jó lenne, ha az élni és élni hagyni részt is olvasnák ^^ )
beni bántja szegény Jehovát :C
szegény Jehova :C

csak azért mert te humbugnak tartod, attól még az lehet egy működő dolog.
és te is ugyanúgy hiszel valamiben / valakinek, csak nem Jehovának, Allahnak, Jézusnak hívod, hanem mondjuk Darwinnak és az ő követőinek. (csak a példa kedvéért)
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jul 19 2012 06:21am
Quote (TassassinHc @ Jul 19 2012 01:19pm)
te most egyszerűen kikerülöd a kérdést.
annyiról szól a dolog amit le is írsz, olykor olykor... de aztán eltereled valami hülyeséggel a dolgot.
bold - erről szól. nem minden napszakban működik ugyanúgy a tested. jobb ha reggel szarsz és jobb ha délben eszel többet. amennyire tudsz ehhez közelítve élni, annál könnyebb a testednek egészségesnek maradni. ennyiről szól az ábra.

ne keverj ide vallásos dolgokat, mert ennek ahhoz semmi köze.
az ayurvéda pl. nem egy vallásos dolog. csak mert benne van a véda szó (ami amúgy tudást jelent). (ayurvéda = az egészség tudománya). aki következetesen tudja alkalmazni, az tud ezzel jól élni. aki meg humbugnak tartja az meg valami mással él jól.
rendszerek működnek egyben, azért rendszerek.

most meg ide kevered szegény Jehovát, aki igazán nem tehet arról, hogy te azt nem látod be, hogy az ő tanainak a maga idejében, a maga helyén és a maga körülményei között igenis van létjogosultsága. (még napjainkban is, azok számára, akik aszerint tudnak teljes és boldog életet élni. - más kérdés, hogy jó lenne, ha az élni és élni hagyni részt is olvasnák ^^ )
beni bántja szegény Jehovát :C
szegény Jehova :C

csak azért mert te humbugnak tartod, attól még az lehet egy működő dolog.
és te is ugyanúgy hiszel valamiben / valakinek, csak nem Jehovának, Allahnak, Jézusnak hívod, hanem mondjuk Darwinnak és az ő követőinek. (csak a példa kedvéért)


my head is full of fuck
Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
Jul 19 2012 06:22am
szegény Jehova :C

/e:
Quote (beni @ 19 Jul 2012 14:21)
my head is full of fuck


kérlek, magyarázd meg! :)

This post was edited by TassassinHc on Jul 19 2012 06:23am
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jul 19 2012 06:28am
Quote (TassassinHc @ Jul 19 2012 01:22pm)
szegény Jehova :C

/e:


kérlek, magyarázd meg! :)


Jehova paleolit diétában hisz. A többi a Sátán konyhájából származik.
Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
Jul 19 2012 06:32am
Quote (beni @ 19 Jul 2012 14:28)
Jehova paleolit diétában hisz. A többi a Sátán konyhájából származik.


ez még egy newfag-től is szánalmas lett volna, nemhogy tőled.

This post was edited by TassassinHc on Jul 19 2012 06:32am
Go Back To Magyar Topic List
Prev1296297298299300799Next
Add Reply New Topic New Poll