d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Best Of Facebook
Prev1295296297298299799Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
Jul 19 2012 03:34am
Quote (beni @ 19 Jul 2012 11:28)
Nekem ezzel a méregtelenítéssel az a bajom, hogy én nem úgy képzelem el a vesét, májat mint egy embert, aki ott ül és napi 8 órában húzza az igát, aztán hazamegy és pihen. Van egy filtrációs rátája, mint egy csőnek vagy teafilternek és ott folyamatosan folynak át a dolgok. Akkor lehet megterhelni, ha túl sok szart öntesz bele, de az, hogy egy 30 centi átmérővel rendelkező csőben csak 15 vagy 20 centi "átmérőnyi" vizet mosatsz át, az mindegynek tűnik.

Az olyan dolgok, meg hogy "testhőmérsékletünk optimális"... még inkább humbukká teszik az én szememben az ilyesmit.


értem amit mondasz, de te is tudod, hogy a szívünk az egyetlen olyan szerv aminél egyáltalán nincs pihenés. van amikor kevésbé dolgozik, meg van amikor nagyon.
a többiek meg van amikor nem dolgoznak, vagy közel sem tudnak optimális hatékonysággal dolgozni.

(ezt csak a példa kedvéért hozom ide)
tehát ha mondjuk a Hold meg tud mozgatni tengereket, óceánokat akkor csak van valami hangyafasznyi hatása a testünkre is. ugyan így a nap mozgása is...
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jul 19 2012 03:39am
Quote (TassassinHc @ Jul 19 2012 10:34am)
értem amit mondasz, de te is tudod, hogy a szívünk az egyetlen olyan szerv aminél egyáltalán nincs pihenés. van amikor kevésbé dolgozik, meg van amikor nagyon.
a többiek meg van amikor nem dolgoznak, vagy közel sem tudnak optimális hatékonysággal dolgozni.

(ezt csak a példa kedvéért hozom ide)
tehát ha mondjuk a Hold meg tud mozgatni tengereket, óceánokat akkor csak van valami hangyafasznyi hatása a testünkre is. ugyan így a nap mozgása is...


szerintem két dobbanás között a szív is pihen (lásd egyenes szakaszok)

Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
Jul 19 2012 03:41am
Quote (beni @ 19 Jul 2012 11:39)
szerintem két dobbanás között a szív is pihen (lásd egyenes szakaszok)

http://cal.vet.upenn.edu/projects/lgcardiac/ecg_tutorial/images/ecg.gif


még kétszer berakod ezt a képet és kiderül, hogy a szív valami lusta szerv.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jul 19 2012 03:50am
Quote (TassassinHc @ Jul 19 2012 10:41am)
még kétszer berakod ezt a képet és kiderül, hogy a szív valami lusta szerv.


hátdebazmeg, a szív nem rezeg folyamatosan, hanem egy pumpa ... jön az ingerület, rendezetten összehúzódnak az izomrostok, hogy át tudják tolni a jobb pitvarból a jobb kamrába a vért aztán tovább szépen. Megfeszül, elernyed.
Member
Posts: 30,348
Joined: Sep 25 2007
Gold: 2,366.74
Jul 19 2012 04:05am
Quote (beni @ 19 Jul 2012 10:50)
hátdebazmeg, a szív nem rezeg folyamatosan, hanem egy pumpa ... jön az ingerület, rendezetten összehúzódnak az izomrostok, hogy át tudják tolni a jobb pitvarból a jobb kamrába a vért aztán tovább szépen. Megfeszül, elernyed.


és állítólag tüsszentés közben is megáll egy nagyon rövid pillanatra
Member
Posts: 17,415
Joined: Jan 31 2007
Gold: 3,065.00
Jul 19 2012 04:30am
Quote (Bendeguz @ Jul 15 2012 01:06pm)
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/551200_354170111303076_127463510_n.jpg


Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
Jul 19 2012 04:33am
Quote (beni @ 19 Jul 2012 11:50)
hátdebazmeg, a szív nem rezeg folyamatosan, hanem egy pumpa ... jön az ingerület, rendezetten összehúzódnak az izomrostok, hogy át tudják tolni a jobb pitvarból a jobb kamrába a vért aztán tovább szépen. Megfeszül, elernyed.



eltértünk egy kicsit a tárgytól.
ja, a szív nem tud folyton összehúzódott állapotban lenni, mert fel kell készülnie az újabb összehúzódásra. nevezzük ezt pihenőidőnek, ha neked ez jól esik.
a többi szerv meg dolgozik, amikor dolgozni tud. és azért, mert te nem tudod úgy elképzelni a gyomrot, mint egy szerv, aki többnyire nappal dolgozik és éjszaka pihen (lássuk be, ez kicsit másabb hangulat, mint a szívé) azért még az _lehet_, hogy úgy van.
lehet, hogy nem. én nem tudom. ellenben a kis ábrácska szimpatikus és talán érdemes utánanézni, hogy más helyeken az alternatív gyógyászat (pl.: ayurvéda) mit mond ezekről.


tényleg ennyire érthetetlen amit írok, vagy kötözködsz? :O

Member
Posts: 23,789
Joined: May 23 2006
Gold: 70,255.00
Jul 19 2012 04:36am
Quote (Rawen @ 18 Jul 2012 16:20)
jo de mikor eszem a pacalt?


ase tudom hod mi a protein. talan a sarvasbogar panceja
Banned
Posts: 3,421
Joined: Mar 11 2012
Gold: 0.00
Jul 19 2012 04:37am
Quote (Kenny10 @ Jul 19 2012 11:30am)
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/428786_438220956201113_492761563_n.jpg


Ja itt van nekem is ez a kép fbn, szanaszét mind a kettőt. :D
Member
Posts: 17,415
Joined: Jan 31 2007
Gold: 3,065.00
Jul 19 2012 04:39am
Quote (Bendeguz @ Jul 19 2012 11:37am)
Ja itt van nekem is ez a kép fbn, szanaszét mind a kettőt. :D


annyit meg is érnek :D
Go Back To Magyar Topic List
Prev1295296297298299799Next
Add Reply New Topic New Poll