d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Van Itt Olyan Aki Járt > Elterelésre?
Prev1282930313240Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 31,725
Joined: Jan 16 2008
Gold: 1,593.00
Jul 21 2014 07:19am
Quote (cowding @ 21 Jul 2014 07:58)
3-4 gramm
200+ leterem 1 darab novenyen


Csak hasrautve mondtam egy szamot, nem termesztek ilyen szarokat.
De ebbol is latszik hogy szinte lehetetlen korlatozni a termeloket. Ez kb olyan hogy kimesz valamilyen farmra es megmondod a gazdanak hogy mostantol csak 500kg krumplit termelhet 1500 helyett.. Mit csinalnak akkor ha tobbet termel? Elegetik a tobbletet? Bortonbe zarjak a gazdat? Nem igazan lehet szabalyozni az ilyen dolgokat szerintem, vagy ha lehet is akkor pedig nem erne meg az orszagnak hogy erre penzt koltson ugy hogy szinte semmi haszna nincs belole. Meg akkor ott van az is hogy ki is fogja eladni kinek? A termelo az allamnak, vagy majd viszi ki a szombati piacra zacsiban a zoldet a Marika neni? Meg milyen aron adnak? Nem hiszem hogy az utcai 2000-2500 forintos ar lenne a normalis, hanem mondjuk ennek a duplaja. Lejonne belole ilyen olyan biszem baszom ado, a termelo resze meg minden mas szar koltseg..

Quote (josheide @ 21 Jul 2014 08:01)
Es az a 200g se tudna meoglni, mig az otthon fozott palinkabol kicsit tobb mint 1 liter is halalos adag lehet siman.


Ez is megint egy olyan veglet ami egy atlagos hetkoznapon nem fog megtortenne egy atlag emberrel. Idiotak mindig is voltak meg lesznek is..
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jul 21 2014 07:19am
Quote (RRC @ Jul 21 2014 01:18pm)
ci-?


igen ciprusi
Member
Posts: 274
Joined: Mar 28 2014
Gold: 0.00
Jul 21 2014 07:20am
Quote (RRC @ 21 Jul 2014 14:18)
ci-?


eredeti Magyar
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
Jul 21 2014 07:30am
Quote (Smat @ Jul 21 2014 03:19pm)
Csak hasrautve mondtam egy szamot, nem termesztek ilyen szarokat.
De ebbol is latszik hogy szinte lehetetlen korlatozni a termeloket. Ez kb olyan hogy kimesz valamilyen farmra es megmondod a gazdanak hogy mostantol csak 500kg krumplit termelhet 1500 helyett.. Mit csinalnak akkor ha tobbet termel? Elegetik a tobbletet? Bortonbe zarjak a gazdat? Nem igazan lehet szabalyozni az ilyen dolgokat szerintem, vagy ha lehet is akkor pedig nem erne meg az orszagnak hogy erre penzt koltson ugy hogy szinte semmi haszna nincs belole. Meg akkor ott van az is hogy ki is fogja eladni kinek? A termelo az allamnak, vagy majd viszi ki a szombati piacra zacsiban a zoldet a Marika neni? Meg milyen aron adnak? Nem hiszem hogy az utcai 2000-2500 forintos ar lenne a normalis, hanem mondjuk ennek a duplaja. Lejonne belole ilyen olyan biszem baszom ado, a termelo resze meg minden mas szar koltseg..


igen, mert a zugtermelés mellett a teljes hazai feketepiacot + az országok közötti anyagáramlást biztosan olcsóbb, egyszerűbb és kevésbé macerás felügyelni, mint mondjuk azt, hogy Lacika 8 tő növényt nevelget otthon a megengedett 5 helyett

fuckin logic, how does it work?
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jul 21 2014 07:40am
Quote (Saenchai @ 21 Jul 2014 15:30)
igen, mert a zugtermelés mellett a teljes hazai feketepiacot + az országok közötti anyagáramlást biztosan olcsóbb, egyszerűbb és kevésbé macerás felügyelni, mint mondjuk azt, hogy Lacika 8 tő növényt nevelget otthon a megengedett 5 helyett

fuckin logic, how does it work?


Nincs kedvem visszakeresni ezt a fonalat az elejéig, de mi a rákért termesztenének otthon, ha legalizálva lenne és kapnád boltban.
Meg akkor miért nem lenne kurvára mindegy, hogy mennyit termeszt otthon (nyilván nem a nagyüzemről van szó).
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jul 21 2014 07:41am
Quote (Smat @ 21 Jul 2014 14:19)
Csak hasrautve mondtam egy szamot, nem termesztek ilyen szarokat.
De ebbol is latszik hogy szinte lehetetlen korlatozni a termeloket. Ez kb olyan hogy kimesz valamilyen farmra es megmondod a gazdanak hogy mostantol csak 500kg krumplit termelhet 1500 helyett.. Mit csinalnak akkor ha tobbet termel? Elegetik a tobbletet? Bortonbe zarjak a gazdat? Nem igazan lehet szabalyozni az ilyen dolgokat szerintem, vagy ha lehet is akkor pedig nem erne meg az orszagnak hogy erre penzt koltson ugy hogy szinte semmi haszna nincs belole. Meg akkor ott van az is hogy ki is fogja eladni kinek? A termelo az allamnak, vagy majd viszi ki a szombati piacra zacsiban a zoldet a Marika neni? Meg milyen aron adnak? Nem hiszem hogy az utcai 2000-2500 forintos ar lenne a normalis, hanem mondjuk ennek a duplaja. Lejonne belole ilyen olyan biszem baszom ado, a termelo resze meg minden mas szar koltseg..



Ez is megint egy olyan veglet ami egy atlagos hetkoznapon nem fog megtortenne egy atlag emberrel. Idiotak mindig is voltak meg lesznek is..


Jezusom Smat ....
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Jul 21 2014 07:42am
Quote (CyberPunk666 @ 21 Jul 2014 15:40)
Nincs kedvem visszakeresni ezt a fonalat az elejéig, de mi a rákért termesztenének otthon, ha legalizálva lenne és kapnád boltban.
Meg akkor miért nem lenne kurvára mindegy, hogy mennyit termeszt otthon (nyilván nem a nagyüzemről van szó).


???????????????????
minek termelnek otthon pálinkát amikor boltban kapsz
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Jul 21 2014 07:45am
Quote (Smat @ Jul 21 2014 02:19pm)
Csak hasrautve mondtam egy szamot, nem termesztek ilyen szarokat.
De ebbol is latszik hogy szinte lehetetlen korlatozni a termeloket. Ez kb olyan hogy kimesz valamilyen farmra es megmondod a gazdanak hogy mostantol csak 500kg krumplit termelhet 1500 helyett.. Mit csinalnak akkor ha tobbet termel? Elegetik a tobbletet? Bortonbe zarjak a gazdat? Nem igazan lehet szabalyozni az ilyen dolgokat szerintem, vagy ha lehet is akkor pedig nem erne meg az orszagnak hogy erre penzt koltson ugy hogy szinte semmi haszna nincs belole. Meg akkor ott van az is hogy ki is fogja eladni kinek? A termelo az allamnak, vagy majd viszi ki a szombati piacra zacsiban a zoldet a Marika neni? Meg milyen aron adnak? Nem hiszem hogy az utcai 2000-2500 forintos ar lenne a normalis, hanem mondjuk ennek a duplaja. Lejonne belole ilyen olyan biszem baszom ado, a termelo resze meg minden mas szar koltseg..



Ez is megint egy olyan veglet ami egy atlagos hetkoznapon nem fog megtortenne egy atlag emberrel. Idiotak mindig is voltak meg lesznek is..


Focin kivül latszik nem sok mindent tanulsz.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jul 21 2014 07:49am
Quote (sylke @ 21 Jul 2014 15:42)
???????????????????
minek termelnek otthon pálinkát amikor boltban kapsz


A fűtermesztés lényegesen macerásabb, mint kibaszni pár gyümölcsfát a kertbe.
A házi pálinkának meg van még hagyománya, de amúgy szerintem 1-2 generáció múlva kb a házi pálinka egy márka lesz a boltban.

Egyébként a múltkor állítólag blockoltál engem, sokkal jobb lenne, ha tényleg megtennéd.

This post was edited by CyberPunk666 on Jul 21 2014 07:51am
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Jul 21 2014 07:58am
Quote (CyberPunk666 @ 21 Jul 2014 15:49)
A fűtermesztés lényegesen macerásabb, mint kibaszni pár gyümölcsfát a kertbe.
A házi pálinkának meg van még hagyománya, de amúgy szerintem 1-2 generáció múlva kb a házi pálinka egy márka lesz a boltban.

Egyébként a múltkor állítólag blockoltál engem, sokkal jobb lenne, ha tényleg megtennéd.


sajnálom hogy zavar ha vki rámutat a faszságaidra (:
Go Back To Magyar Topic List
Prev1282930313240Next
Add Reply New Topic New Poll