d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Healthy Lifestyle
Prev1272829
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Oct 5 2012 07:20am
Quote (jarabekg @ 5 Oct 2012 15:14)
Egyébként éppen arról beszéltünk barátommal, hogy ez a nemekbeli asszimetria borzasztóan ijesztő, 20 év múlva nagyjából 10-12 000 000 katonakorú férfival lesz több kínában mint nő, és a kínai iparral kombinálva az eléggé magáért beszél


implying
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Oct 5 2012 07:51am
Quote (SummertimeClothes @ Oct 5 2012 02:20pm)
implying


inb4 shitposting, egész jó volt a téma, csak balika hordott össze mérhetetlen mennyiségű faszságot
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Oct 5 2012 07:54am
Quote (Baleee @ Oct 5 2012 01:45pm)
A terraformálás nem új keletű dolog, de a legnagyobb baj szerintem még mindig az, hogy az utazási sebesség túl kicsi ahhoz, hogy 'nagy távlatokban' lehessen gondolkodni, de ameddig meg sem próbálják elkezdeni, addig olyan lesz, mint ha egy helyben topognánk.

A másik, hogy nem csak technikai, hanem erkölcsi/elvi kérdés is, mivel a terraformálást csak ott lehet elkezdeni, ahol nincs élővilág elvileg, gyakorlatban szerintem nem szabadna ennek határnak lennie ilyen erősen, szerintem egy bolygót akkor is kellene, amennyiben olyan a természete, terra formálni, ha már rendelkezik valamilyen kezdetleges flórával.

A harmadik az, hogy elvi kérdés az, hogy a születés előtt genetikailag lehet-e formálni az embriót mondjuk. Ha már akkor lehetne tökéletesíteni, mondjuk génsebészeti úton, hogy aztán egy tökéletes 'overlord' egyed fejlődhessen ki, más mentalitással, erkölcsel, fizikai és szellemi erővel, akinek az átlagéletkora is nagyobb lenne, akkor elindulhatna egy olyan 'terraformáló expedíció', akik ilyen emberből állnának, pszichés felkészültségek, elmeállapotuk stabilabb lenne, vírusok/baktériumokkal szemben ellenállóbbak és így az esetleges új környezet létrehozásakor is hatékonyabbak lennének.

De még ha lennének ilyen kísérletek (conspiracy theory lehet, de az is lehet, hogy már folynak), annak a 'nagyközönség' elé hozatala biztos vallási vitákat váltana ki, ami miatt az egyszerű agyú emberek illetve mindenki, aki azt hiszi, hogy szabad akarata van, felháborodna, pláne akik istenfélők.


Miafaszt olvasok.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Oct 5 2012 07:55am
Quote (TresholdOfUniverse @ Oct 5 2012 02:54pm)
Miafaszt olvasok.


én már elkezdtem a terraformálást a földön és senki nem háborodott fel
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Oct 5 2012 07:57am
Quote (beni @ Oct 5 2012 02:55pm)
én már elkezdtem a terraformálást a földön és senki nem háborodott fel


en is szartam mar bokorba, de ha latnak felhaborodnanak gondolom
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Oct 5 2012 08:13am
Quote (TresholdOfUniverse @ 5 Oct 2012 15:54)
Miafaszt olvasok.


De tényleg... Mi a jobb? Kitakarítja magát az emberiség 3-4 ezer éven belül individuumként, vagy képes technikát fejleszteni és 'belakni' a galaxist mondjuk több tízezer évig. Másik meg, hogy betegségre gyenge egyedek születnek, vagy már-már 'tökéletes' példányok. A gond mondjuk az utóbbinál, hogy mi legyen a mérce a 'tökéleteshez' értékrendben pl.

This post was edited by Baleee on Oct 5 2012 08:16am
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Oct 5 2012 08:18am
Quote (Baleee @ Oct 5 2012 02:13pm)
De tényleg... Mi a jobb? Kitakarítja magát az emberiség 3-4 ezer éven belül individuumként, vagy képes technikát fejleszteni és 'belakni' a galaxist mondjuk több tízezer évig. Másik meg, hogy betegségre gyenge egyedek születnek, vagy már-már 'tökéletes' példányok. A gond mondjuk az utóbbinál, hogy mi legyen a mérce a 'tökéleteshez' értékrendben pl.


jason statham
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Oct 5 2012 08:22am
Amúgy az lehetne a gond ezzel a tökéletes egyed generációval, hogy életre kel a terminátor-effektus és mivel okosak.. belegondolnak abba, hogy ugyan miért menjünk mi egy bizonytalan létbe ki a galaxisba ahol azt sem tudjuk mi vár ránk, mikor itt a földön sokkal okosabbak vagyunk ezeknél a lényeknél és átvehetnénk az uralmat is akár
Go Back To Magyar Topic List
Prev1272829
Add Reply New Topic New Poll