d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1276527662767276827694765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 13,320
Joined: Jul 19 2008
Gold: 21,598.00
Oct 26 2017 10:13am
Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ 26 Oct 2017 16:13)
tfwmfw vannak emberek akik azt hiszik hogy nem az egesz scripted


ez egy computer program, mi más lenne mint 100% script

XD
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Oct 26 2017 10:22am
Quote (MarcusD @ Oct 26 2017 05:13pm)
ez egy computer program, mi más lenne mint 100% script

XD



A script rovid programkodot jelent, de igazabol egyszeru, interpretalt compileres nyelveket hivjak scriptnyelvnek

A legtobb magyobb program nem scriptnyelvben irodik
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Oct 26 2017 10:25am
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
Oct 26 2017 10:30am
Quote (Genthor @ Oct 26 2017 06:25pm)


thx cp
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Oct 26 2017 11:48am
Quote (Genthor @ Oct 26 2017 05:25pm)




ezért tart az ország ott ahol, mert majdnem 50% meghunyászkodik; "nem olyan nagy dolog az"
orbán meg úgy van vele akkor, hogy jól van, ha nektek mindegy akkor nem olyan nagy dolog ez a párszáz milliárdocska se, meg az se, meg ez se meg amaz se hehehe
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
Oct 26 2017 03:02pm
A timeout occurred

The origin web server timed out responding to this request.

Ray ID: 3b404fb462847ea6
Your IP address: xx.xxx.xx.xxx
Error reference number: 524
Cloudflare Location: Budapest

kosz szepen ifeelgabor h laggoltatod mar megint a zinternetet
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Oct 26 2017 03:08pm
Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ 26 Oct 2017 23:02)
A timeout occurred

The origin web server timed out responding to this request.

Ray ID: 3b404fb462847ea6
Your IP address: xx.xxx.xx.xxx
Error reference number: 524
Cloudflare Location: Budapest

kosz szepen ifeelgabor h laggoltatod mar megint a zinternetet


nincs mit
Member
Posts: 3,497
Joined: Nov 7 2012
Gold: 0.00
Warn: 10%
Oct 26 2017 03:17pm
Quote (Karan2_Returned @ Oct 25 2017 08:37pm)
ügyfeltöl küldtek ket developer ma hozzank consulting miatt, jöttek a thinkpadjaikkal amin linux volt

az egyikük amikor felbootolta lattam hogy rosszul van beallitva a fstabje es meg kellett varnia a timeoutokat bootnal, utana login managerje is szarul volt beallitva es terminalon keresztül inditotta az X servert
emelle meg volt egy szarul bealittot i3 setupja network manager meg minden nelkül, azt se tudta hogyan kell a wifinkhez csatlakozni :rofl:

masik egy kibaszott CTO volt, azzal kezdte hogy örül hogy nem latott sok macfaget a cegünknel, meg jo latni hogy en is fellow linux hasznalo vagyok
bebootolt a LTS verzios Ubuntujaba, amin Ubuntu volt a hostname es a username is, ezen felül egyszer veletlenül megnyitotta a vi-t es ki kellett gugliznia hogyan zarja be

elegge triggerelt, de legalabb tudom melyik ceghez nem fogok soha menni dolgozni



najo, azért azt nem hiszem el, hogy egy aktív, nem newbie Linux user kiguglizza a vim használatát..
A Hanyadek fstab/login manager teljesen hétköznapi sajnos. csomó vállalatnál managed workplace a Linux os is, központilag konfigolt, gyakran fos beállításokkal..
Member
Posts: 38,217
Joined: Jul 24 2005
Gold: 22,413.07
Oct 26 2017 03:44pm


új rész
mercike még mindig gyönyörű
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Oct 26 2017 03:48pm
Quote (Eoghan @ Oct 26 2017 10:17pm)
najo, azért azt nem hiszem el, hogy egy aktív, nem newbie Linux user kiguglizza a vim használatát..
A Hanyadek fstab/login manager teljesen hétköznapi sajnos. csomó vállalatnál managed workplace a Linux os is, központilag konfigolt, gyakran fos beállításokkal..


az a cto csavo ha jol tudom csak azert van a cegnel mert ö adott penzt az alapitashoz, es most igy "hobbikent" developerkedik, de ma ilyet is mondott hogy probalt feltepiteni egy docker imaget, nem sikerült neki, ezert feladta hogy ir sajat containert

a masik sracra meg annyit hogy igazabol szep dolog hogy tanulgat linuxozni, csak nem ertem hogy a csudaba nem zavarja hogy 15 percen at tart amire elindit kezzel mindent
plane akkor, ha ö telepitette fel maganak az archot, mind az fstab mint a display manager rajta van a wikin az installation guideban

meg azt sem ertem minek hangoztatjak hogy a linux mennyivel jobb mint a windows / mac ha ki se hasznaljak az elönyeit, no mindegy
lehet le kene tennem valami linux sys admin vizsgat es inkabb azt csinalni

egyebkent ma is voltak nalunk, a fiatalabb srac bejött reggel, köszönes nelkül sietett a meeting terembe, portas csaj megkerdezte hogy kihez jött, erre annyira megijedt hogy elejtette a starbucks kavejat
Go Back To Magyar Topic List
Prev1276527662767276827694765Next
Add Reply New Topic New Poll