d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1271627172718271927205001Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Mar 12 2011 08:48am
Quote (Christine21 @ 12 Mar 2011 15:43)
trololo.


Amúgy valami olyan rendszer kéne, hogy a negyedik év végén, az aktuálisan kormányon lévő pártnak ténylegesen be kéne mutatnia az elért eredményeit és ezt egy független bizottság ítélné meg -korrupt modok- aszerint, hogy az időintervallumnak és az aktuális helyzeteknek megfelelően mennyire volt hatékony az adott kormány. És nem lenne az, hogy a leköszönéskor azzal jönnének, hogy hát a nemzetközi viszonyok nem tették lehetővé, de lett csinálva' 100km autópálya, cas.

Ha már összevissza lopkodják magukat a különböző pályázati pénzékből meg kitudja miből akkor tegyenek is le valamit az asztalra, ilyen felelősségteljes munkakörben eléggé-igencsak elvárható. És ha a bizottság, aki megítéli a munkájukat -egyébként ezek lehetnének külföldi (hogy tényleg függetlenek legyenek) szakemberek, szociológusok, közgazdászok, politikusok ofc, akármik- nem tartja arányosnak a 4 év kormányzási időt és az elvégzett munkát, akkor többet nem lehetnének köztisztviselők az adott kormány tagjai.

Mert ez a rendszer ami most megy, akármennyire idiótázol meg barmozol a postjaim után, én nagyon is úgy vélem, hogy nem működik, mert nem veszik komolyan amit csinálnak.
Mindig beugrik mostanában a Lázár János nyilatkozata, amikor a 600ezer/hó bérelt kocsijáról kérdezték és akkor duzzogva mondta, hogy hát jó, akkor lemond róla, de szerinte a megfelelő munkaeszközöket biztosítani kell a képviselők számára.
A nyomorultak meg menjenek a gyárba 60 ezerért, mert most válság van. Az adójuk felét meg a Lázár János audijának a tankolására költjük.
És nem kell most jönni azzal, hogy "de a gyári munkások adójához képest a Lázár János autójának a költségei elenyészőek".. igen, azok. Én ugyanígy vagyok a szavazással. Nem megyek el mert elenyésző és amúgy sem bízok meg -ilyen keretek között- egyikben sem. Nyilván sokat számítana a szavazat, ha érdemes lenne akárkire is szavaznom el is mennék.
Másrészt, ebből a példából kifolyólag, ha gyárban dolgoznék és a nyomorult adóforintjaimra gondolnék, meg arra, hogy amit egy év alatt összeadózok, abból Lázár János a megfelelő munkaeszközeit -audi a6, 600k/hó- bérli, hát nem tudom, elég demoralizálóan hatna.

Én meg valahogy nem tudok úgy lenni, hogy; "dehát' jó a társaság, van kaja, bulizni is elszoktunk menni, be kell osztani ami van, de azért jól megvagyunk"
Amúgy nem is lenne bajom azzal, hogy a fizetését -szerintem nem is abból fizette a kocsit, hanem a pártkasszából- ilyen faszságokra költi, ha normálisan végezné a munkáját és kézzelfogható eredményeket volna képes felmutatni. Akkor nyugodt lennék, hogy ezek a sokiskolás, képzett, felelősségteljes hivatásukat jól ellátó, érdemes emberek töltik be a posztokat és csinálnám a munkát 60ezerért a gyárban, mert tudnám, hogy jól használják fel a befizetett adómat.


abban egyetértünk hogy nem működik a mostani rencer, de ugyan vajon hány percbe és telefonba kerülne lefizetni a drága kis bizottságot ami ezeket vizsgálná
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Mar 12 2011 08:49am
Quote (Christine21 @ 12 Mar 2011 15:43)
trololo.


Amúgy valami olyan rendszer kéne, hogy a negyedik év végén, az aktuálisan kormányon lévő pártnak ténylegesen be kéne mutatnia az elért eredményeit és ezt egy független bizottság ítélné meg -korrupt modok- aszerint, hogy az időintervallumnak és az aktuális helyzeteknek megfelelően mennyire volt hatékony az adott kormány. És nem lenne az, hogy a leköszönéskor azzal jönnének, hogy hát a nemzetközi viszonyok nem tették lehetővé, de lett csinálva' 100km autópálya, cas.

Ha már összevissza lopkodják magukat a különböző pályázati pénzékből meg kitudja miből akkor tegyenek is le valamit az asztalra, ilyen felelősségteljes munkakörben eléggé-igencsak elvárható. És ha a bizottság, aki megítéli a munkájukat -egyébként ezek lehetnének külföldi (hogy tényleg függetlenek legyenek) szakemberek, szociológusok, közgazdászok, politikusok ofc, akármik- nem tartja arányosnak a 4 év kormányzási időt és az elvégzett munkát, akkor többet nem lehetnének köztisztviselők az adott kormány tagjai.

Mert ez a rendszer ami most megy, akármennyire idiótázol meg barmozol a postjaim után, én nagyon is úgy vélem, hogy nem működik, mert nem veszik komolyan amit csinálnak.
Mindig beugrik mostanában a Lázár János nyilatkozata, amikor a 600ezer/hó bérelt kocsijáról kérdezték és akkor duzzogva mondta, hogy hát jó, akkor lemond róla, de szerinte a megfelelő munkaeszközöket biztosítani kell a képviselők számára.
A nyomorultak meg menjenek a gyárba 60 ezerért, mert most válság van. Az adójuk felét meg a Lázár János audijának a tankolására költjük.
És nem kell most jönni azzal, hogy "de a gyári munkások adójához képest a Lázár János autójának a költségei elenyészőek".. igen, azok. Én ugyanígy vagyok a szavazással. Nem megyek el mert elenyésző és amúgy sem bízok meg -ilyen keretek között- egyikben sem. Nyilván sokat számítana a szavazat, ha érdemes lenne akárkire is szavaznom el is mennék.
Másrészt, ebből a példából kifolyólag, ha gyárban dolgoznék és a nyomorult adóforintjaimra gondolnék, meg arra, hogy amit egy év alatt összeadózok, abból Lázár János a megfelelő munkaeszközeit -audi a6, 600k/hó- bérli, hát nem tudom, elég demoralizálóan hatna.

Én meg valahogy nem tudok úgy lenni, hogy; "dehát' jó a társaság, van kaja, bulizni is elszoktunk menni, be kell osztani ami van, de azért jól megvagyunk"
Amúgy nem is lenne bajom azzal, hogy a fizetését -szerintem nem is abból fizette a kocsit, hanem a pártkasszából- ilyen faszságokra költi, ha normálisan végezné a munkáját és kézzelfogható eredményeket volna képes felmutatni. Akkor nyugodt lennék, hogy ezek a sokiskolás, képzett, felelősségteljes hivatásukat jól ellátó, érdemes emberek töltik be a posztokat és csinálnám a munkát 60ezerért a gyárban, mert tudnám, hogy jól használják fel a befizetett adómat.


:wacko:
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Mar 12 2011 08:50am
Quote (Cpt_Ghost @ Mar 12 2011 02:48pm)
abban egyetértünk hogy nem működik a mostani rencer, de ugyan vajon hány percbe és telefonba kerülne lefizetni a drága kis bizottságot ami ezeket vizsgálná

Az a baj igazat kell adjak. :(
Tényleg sokszor beszélgetek ismerősökkel megfelelő megoldásokról, de valahogy mindig oda jut az egész, hogy gyarló emberek vezetik és teljesen felesleges még csak beszélnünk is róla.
De ennek ellenére itt élünk. Ebben. És nagyon is hatással van ránk az, hogy böszmén csinálják amit csinálnak.

This post was edited by Christine21 on Mar 12 2011 08:50am
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Mar 12 2011 08:52am
Quote (Christine21 @ 12 Mar 2011 15:50)
Az a baj igazat kell adjak. :(
Tényleg sokszor beszélgetek ismerősökkel megfelelő megoldásokról, de valahogy mindig oda jut az egész, hogy gyarló emberek vezetik és teljesen felesleges még csak beszélnünk is róla.
De ennek ellenére itt élünk. Ebben. És nagyon is hatással van ránk az, hogy böszmén csinálják amit csinálnak.


sok nyomorult
Member
Posts: 42,133
Joined: Nov 12 2007
Gold: 6,645.00
Mar 12 2011 08:54am
Quote (Aston @ Mar 12 2011 03:10pm)
ez a csaj magyar meg pesti meg ilyesmi?
tegnap reggel egy hozzá borzasztóan hasonló csajjal utaztam a metró pótló buszon délitől deákig.


pösti ja
Member
Posts: 11,680
Joined: Nov 5 2008
Gold: 1.21
Mar 12 2011 09:00am
Quote (Christine21 @ 12 Mar 2011 16:43)
trololo.


Amúgy valami olyan rendszer kéne, hogy a negyedik év végén, az aktuálisan kormányon lévő pártnak ténylegesen be kéne mutatnia az elért eredményeit és ezt egy független bizottság ítélné meg -korrupt modok- aszerint, hogy az időintervallumnak és az aktuális helyzeteknek megfelelően mennyire volt hatékony az adott kormány. És nem lenne az, hogy a leköszönéskor azzal jönnének, hogy hát a nemzetközi viszonyok nem tették lehetővé, de lett csinálva' 100km autópálya, cas.

Ha már összevissza lopkodják magukat a különböző pályázati pénzékből meg kitudja miből akkor tegyenek is le valamit az asztalra, ilyen felelősségteljes munkakörben eléggé-igencsak elvárható. És ha a bizottság, aki megítéli a munkájukat -egyébként ezek lehetnének külföldi (hogy tényleg függetlenek legyenek) szakemberek, szociológusok, közgazdászok, politikusok ofc, akármik- nem tartja arányosnak a 4 év kormányzási időt és az elvégzett munkát, akkor többet nem lehetnének köztisztviselők az adott kormány tagjai.

Mert ez a rendszer ami most megy, akármennyire idiótázol meg barmozol a postjaim után, én nagyon is úgy vélem, hogy nem működik, mert nem veszik komolyan amit csinálnak.
Mindig beugrik mostanában a Lázár János nyilatkozata, amikor a 600ezer/hó bérelt kocsijáról kérdezték és akkor duzzogva mondta, hogy hát jó, akkor lemond róla, de szerinte a megfelelő munkaeszközöket biztosítani kell a képviselők számára.
A nyomorultak meg menjenek a gyárba 60 ezerért, mert most válság van. Az adójuk felét meg a Lázár János audijának a tankolására költjük.
És nem kell most jönni azzal, hogy "de a gyári munkások adójához képest a Lázár János autójának a költségei elenyészőek".. igen, azok. Én ugyanígy vagyok a szavazással. Nem megyek el mert elenyésző és amúgy sem bízok meg -ilyen keretek között- egyikben sem. Nyilván sokat számítana a szavazat, ha érdemes lenne akárkire is szavaznom el is mennék.
Másrészt, ebből a példából kifolyólag, ha gyárban dolgoznék és a nyomorult adóforintjaimra gondolnék, meg arra, hogy amit egy év alatt összeadózok, abból Lázár János a megfelelő munkaeszközeit -audi a6, 600k/hó- bérli, hát nem tudom, elég demoralizálóan hatna.

Én meg valahogy nem tudok úgy lenni, hogy; "dehát' jó a társaság, van kaja, bulizni is elszoktunk menni, be kell osztani ami van, de azért jól megvagyunk"
Amúgy nem is lenne bajom azzal, hogy a fizetését -szerintem nem is abból fizette a kocsit, hanem a pártkasszából- ilyen faszságokra költi, ha normálisan végezné a munkáját és kézzelfogható eredményeket volna képes felmutatni. Akkor nyugodt lennék, hogy ezek a sokiskolás, képzett, felelősségteljes hivatásukat jól ellátó, érdemes emberek töltik be a posztokat és csinálnám a munkát 60ezerért a gyárban, mert tudnám, hogy jól használják fel a befizetett adómat.


Audi S8 volt nem A6
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Mar 12 2011 09:03am
Quote (bbaallaaggee @ Mar 12 2011 03:00pm)
Audi S8 volt nem A6

Köszönöm a korrekciót! :lol:
Member
Posts: 15,009
Joined: Jul 3 2008
Gold: 10.66
Mar 12 2011 09:07am
Quote (szabika @ 12 Mar 2011 15:54)
pösti ja


pm profile
nn girl, de kíváncsi vagyok. egy akkora állat sofőrünk volt, h az beszarás és mindig elcsodálkoztatott a szép mosolya, amikor bőnyögött vmit a pali, pl.: nem tudta a megállókat meg mikor átvitt batyiról a kossuthra, akkor benyőgi, h következő megálló a kossuth tér, átmegyünk vizibuszba és úgy megyünk át a másik oldalra :thumbsup:
és ilyenekkel szórakoztatott végig.
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Mar 12 2011 09:10am
Bazur egész nap offline... Lehet hogy elütötte egy villamos, komolyanlezdek aggódni miatta :D
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Mar 12 2011 09:11am
Quote (jarabekg @ Mar 12 2011 03:10pm)
Bazur egész nap offline... Lehet hogy elütötte egy villamos, komolyanlezdek aggódni miatta :D


hát jo is lenne
mennék lehugyozni a hulláját
Go Back To Magyar Topic List
Prev1271627172718271927205001Next
Closed New Topic New Poll