d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Est-ce Que Tu Est Charlie? > Mit Gondolsz A Szolasszabadsagrol
Prev1252627282943Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Jan 17 2015 08:17am
Amugy mit szamit hogy az emberek többsege nem azt hiszi, hogy Isten teremtette a Földet, hanem azt hogy a semmi felrobbant es valahogy emberiseg lett belöle? En speciell sokkal elörebb nem vagyok vele. Kivancsi ember vagyok termeszettöl fogva, de beletörödtem hogy vannak dolgok, amikre sose fogok biztos valaszt talalni.
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 08:17am
Quote (iFeelAlone @ Jan 17 2015 04:15pm)
Az ősrobbanást megérteni szerintem olyan mint egy kutyának deriválást tanítani. Felesleges, még nem tartunk ott. Miért ne robbanhatna fel a semmi? Ha az anyag-antianyag kioltja egymást akkor miért ne lehetne semmiből anyagot és antianyagot gyártani? Szerintem ha problémába ütközünk nem az a megoldás, hogy abszurd és minden racionalitást nélkülöző ötlettel állunk elő amiben aztán vakon hiszünk.


A vallás meg kb. arról szól, hogy nem tudod megértetni csak olyannal, aki befogadja, és hiszi.

Szóval itt megint csak felesleges a vita. Engem tényleg nem zavar, ha valaki a tudományban hisz, csak ne gondolja azt hogy mindent jobban tud - mert ő is csak egy tábort képvisel, és ő sem látja a teljes képet.

Quote (Karan2_Returned @ Jan 17 2015 04:17pm)
Amugy mit szamit hogy az emberek többsege nem azt hiszi, hogy Isten teremtette a Földet, hanem azt hogy a semmi felrobbant es valahogy emberiseg lett belöle? En speciell sokkal elörebb nem vagyok vele. Kivancsi ember vagyok termeszettöl fogva, de beletörödtem hogy vannak dolgok, amikre sose fogok biztos valaszt talalni.


És ez.

This post was edited by ZaturekManfred on Jan 17 2015 08:18am
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jan 17 2015 08:17am
Quote (josheide @ 17 Jan 2015 15:17)
Es ha a sajat kepedre teremtenel egy TuskesVanek nevu multit azt meddig hagynad fejlodni?


ameddig nem lesz tul nyilva valo, hogy az en muvem :ph34r:
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 08:19am
Quote (josheide @ Jan 17 2015 04:17pm)
Es ha a sajat kepedre teremtenel egy TuskesVanek nevu multit azt meddig hagynad fejlodni?


Figyelj, ha ennyire leszarod a fejem, akkor inkább ne szóljunk egymáshoz. Eljátszottad már nagyon sokszor, hogy belekényszerítesz valakit egy vitába, aztán fogod magad és ott hagyod, és fölényesen elkezded dobálni a sarat.
Szerintem én megadtam neked az elvárható tiszteletet, ha neked ez nem megy, akkor legalább ne szólj hozzám.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 17 2015 08:21am
Quote (ZaturekManfred @ 17 Jan 2015 15:19)
Figyelj, ha ennyire leszarod a fejem, akkor inkább ne szóljunk egymáshoz. Eljátszottad már nagyon sokszor, hogy belekényszerítesz valakit egy vitába, aztán fogod magad és ott hagyod, és fölényesen elkezded dobálni a sarat.
Szerintem én megadtam neked az elvárható tiszteletet, ha neked ez nem megy, akkor legalább ne szólj hozzám.


Nem vagy hajlando vitatkozni, cafolhatatlan 'erveket' dobsz be, de en dobalom a sarat :DDD
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jan 17 2015 08:21am
Quote (ZaturekManfred @ Jan 17 2015 03:17pm)
A vallás meg kb. arról szól, hogy nem tudod megértetni csak olyannal, aki befogadja, és hiszi.

Szóval itt megint csak felesleges a vita. Engem tényleg nem zavar, ha valaki a tudományban hisz, csak ne gondolja azt hogy mindent jobban tud - mert ő is csak egy tábort képvisel, és ő sem látja a teljes képet.



És ez.


Én abszolúte meg tudom érteni a vallásos embereket, mennyivel könnyebb mások útmutatása alapján élni az életedet egy fix, isten úgy is mindent jobban tud mankóval a kezedben, mint mindenért saját magadat felelőssé tenni, és törekedni arra, hogy mindent megérts.

Kérdés, hogy ennek van-e társadalmi haszna, innen indult ki a vita.
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 08:23am
Quote (josheide @ Jan 17 2015 04:21pm)
Nem vagy hajlando vitatkozni, cafolhatatlan 'erveket' dobsz be, de en dobalom a sarat :DDD


Nem dobtam be cáfolhatatlan érveket. Mi a fenéről beszélsz?

Ha nem írtam le ötször baszdmeg, hogy mindkét tábort elfogadom, de egyik se higgye azt, hogy több a másiknál.

Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Jan 17 2015 08:24am
ha isten nem letezik, hogyan leakelt az a sok pucer celeb kep?
checkmate.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 17 2015 08:24am
Quote (ZaturekManfred @ 17 Jan 2015 15:23)
Nem dobtam be cáfolhatatlan érveket. Mi a fenéről beszélsz?

Ha nem írtam le ötször baszdmeg, hogy mindkét tábort elfogadom, de egyik se higgye azt, hogy több a másiknál.


Miert ne lenne tobb a tudomany a vallasnal ?
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 08:25am
Quote (josheide @ Jan 17 2015 04:24pm)
Miert ne lenne tobb a tudomany a vallasnal ?


Mert ugyanúgy nem látja a teljes képet, és csak egy bizonyos pontig tudja visszavezetni a teremtést. Hit, megértés, elfogadás stb. erről szól az egész, nem pedig arról, hogy melyik oldalnak van nagyobb fasza.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1252627282943Next
Add Reply New Topic New Poll