Quote (josheide @ 4 Oct 2012 23:59)
wat the fuck am i reading
azt akarod mondani hogy mindenki legyen megint foldmuves es akkor megintcsak lesz tobb hus? Az a baj, hogy mig megtermelsz x egyszeg hust, addig annak sokszorosat forditod ra. Lenyegeben pazarlas a hus, de jo, mert finom
Dehogy is, az kéne még. A faszt. Nem. Ellenben ha nem tették volna tönkre az utóbbi sok évben a mezőgazdaságot, akkor nem kerülne a csirkemell ezerhaccázba. Meg más húsok sem lennének ilyen rohadt drágák. Ellenben, aki falun él az meg fogja tenni azt, hogy pár állattal esetleg otthon bohóckodik. Az meg, hogy drágább, az részletkérdés, ugyanolyan részletkérdés, mint, hogy egészséges élet is drágább. Nekem nem, mert mi otthon megtermelünk zöldségeket. A víz kútból van, a szivattyú áramköltségével, az idén épített fóliával, azzal a pár permetszerrel, sőt még ha esetleg a munka óradíjjal is számolok, együtt is kevesebből lett több termény, mint amennyibe kerülne a boltba ugyanez a mennyiség.
Állattartásnál tény, hogy kicsit nehezebb a dolog, pláne ha minden szart meg akarsz venni, takarmány stb. De pl csirkét is el lehet tartani búzán (max azt veszel), meg füvet, amit a kertben talál mondjuk. Esetleg vetsz 3négyzetméter lóherét...
Nha mindegy nem azt mondom, hogy mindenki csinálja ezt, hanem, hogy sokan rá lesznek kényszerítve arra, hogy ha falun élnek, akkor falusi módjára is éljenek.