d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Felsőoktatás Topik > Bmebme
Prev1254255256257258327Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jul 18 2015 06:30am
Alakul a dolog... Végre beérett az orbán kormány oktatáspolitikája. Mindig mondták, hogy az a baj, hogy mindig változtatnak és nincs ideje végigmenni egy megoldásnak sem. Most végre itt az eredménye az 1 informatika, 5 testnevelés megoldásának.
Már csak csökkenteni kellene a matematikát, mondjuk taníthatnák csak 10. osztályig és addig is ritkábban.
Nehogy véletlenül legyen köztük egy értelmes.

http://eduline.hu/erettsegi_felveteli/2015/7/16/Az_elmult_7_ev_legrosszabb_eredmenye_szulet_AZOZLB


Quote
Matekból a középszintű tesztek átlageredménye százalékban 45,63 lett


Tehát az átlagnak meg kellett volna buknia ( < 50%+1 pont)

This post was edited by CyberPunk666 on Jul 18 2015 06:31am
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jul 18 2015 07:31am
Quote (CyberPunk666 @ 18 Jul 2015 14:30)
Alakul a dolog... Végre beérett az orbán kormány oktatáspolitikája. Mindig mondták, hogy az a baj, hogy mindig változtatnak és nincs ideje végigmenni egy megoldásnak sem. Most végre itt az eredménye az 1 informatika, 5 testnevelés megoldásának.
Már csak csökkenteni kellene a matematikát, mondjuk taníthatnák csak 10. osztályig és addig is ritkábban.
Nehogy véletlenül legyen köztük egy értelmes.

http://eduline.hu/erettsegi_felveteli/2015/7/16/Az_elmult_7_ev_legrosszabb_eredmenye_szulet_AZOZLB




Tehát az átlagnak meg kellett volna buknia ( < 50%+1 pont)


Mondjuk implying attol lesz vki ertelmes h jo jegyet kap matekbol. Eleve ott kene kezdeni h normalis fizetest a tanaroknak hogy vonzo es nepszeru palya legyen es ki lehessen baszni a tanitasra alkalmatlan tanarokat, mert rengeteg ilyen van. Onnantol lehetne a tantervvel is varialni, de en ott is ezt csinalnam kb, ha kitalalod h legyen heti tiz ora matek azzal csak azt eres el h megjobban fogja utalni az atlag diak. Kar h nem vagyok otthon, majd este irok reszletesebb velemenyt is
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jul 19 2015 03:47am
Quote (Cpt_Ghost @ Jul 18 2015 02:31pm)
Mondjuk implying attol lesz vki ertelmes h jo jegyet kap matekbol. Eleve ott kene kezdeni h normalis fizetest a tanaroknak hogy vonzo es nepszeru palya legyen es ki lehessen baszni a tanitasra alkalmatlan tanarokat, mert rengeteg ilyen van. Onnantol lehetne a tantervvel is varialni, de en ott is ezt csinalnam kb, ha kitalalod h legyen heti tiz ora matek azzal csak azt eres el h megjobban fogja utalni az atlag diak. Kar h nem vagyok otthon, majd este irok reszletesebb velemenyt is


Igen. A középszintű matek olyan alapvető gondolkodási képességeket igényel, hogy aki nem üti meg a 4-es szintet, annak nincs nagyon keresgélni valója sehol.
És most, hogy volt a sztenderdtől eltérő feladat, ami gondolkodást igényelt volna, máris borul az egész ország.
Ami amúgy még nagyon reprezentatív, hogy az emelt érettségik egész jók lettek, szóval a szegregáció tovább erősödött.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jul 19 2015 03:54am
Quote (jarabekg @ 19 Jul 2015 11:47)
Igen. A középszintű matek olyan alapvető gondolkodási képességeket igényel, hogy aki nem üti meg a 4-es szintet, annak nincs nagyon keresgélni valója sehol.
És most, hogy volt a sztenderdtől eltérő feladat, ami gondolkodást igényelt volna, máris borul az egész ország.
Ami amúgy még nagyon reprezentatív, hogy az emelt érettségik egész jók lettek, szóval a szegregáció tovább erősödött.


jolvan jara, okos vagy, atjott a lenyeg
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jul 19 2015 03:58am
Quote (Cpt_Ghost @ Jul 19 2015 10:54am)
jolvan jara, okos vagy, atjott a lenyeg


8D

akármire mentek az értelmesebb ismerőseim szaktól ponttól függetlenül (jog közgáz külföld akármi) mind megütötte a minimális 90%-ot
de ehhez nem okosnak kell lenni, hanem minimum követelmény akárkinek aki legalább egy picit komolyan akarja magát venni
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jul 19 2015 04:00am
Quote (jarabekg @ 19 Jul 2015 11:58)
8D

akármire mentek az értelmesebb ismerőseim szaktól ponttól függetlenül (jog közgáz külföld akármi) mind megütötte a minimális 90%-ot
de ehhez nem okosnak kell lenni, hanem minimum követelmény akárkinek aki legalább egy picit komolyan akarja magát venni


jara egy elit iskolába járt és úgy gondolja, hogy ez mindenhol ilyen egyszerű mint ahogy elképzeli
nincs is mit kommentálnom
Member
Posts: 23,647
Joined: Jan 17 2010
Gold: 0.00
Jul 19 2015 04:01am
Quote (Cpt_Ghost @ Jul 19 2015 11:00am)
jara egy elit iskolába járt és úgy gondolja, hogy ez mindenhol ilyen egyszerű mint ahogy elképzeli
nincs is mit kommentálnom


menedzser

de 4x8=28 köszönöm jari úr

This post was edited by TrollBoss on Jul 19 2015 04:01am
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jul 19 2015 04:02am
Quote (TrollBoss @ 19 Jul 2015 12:01)
menedzser

de 4x8=28 köszönöm jari úr


alapvető gondolkodási képességek
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jul 19 2015 04:02am
tfw nekem is valami random 5x% lett a matek érettségim asszem :wacko:
Member
Posts: 23,647
Joined: Jan 17 2010
Gold: 0.00
Jul 19 2015 04:04am
Quote (Anarkin @ Jul 19 2015 11:02am)
tfw nekem is valami random 5x% lett a matek érettségim asszem :wacko:


nekem se lett több 70%-nál
Go Back To Magyar Topic List
Prev1254255256257258327Next
Add Reply New Topic New Poll