d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Felsőoktatás Topik > Bmebme
Prev1249250251252253327Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jun 7 2015 03:06am
Quote (BmA_BeMyAngel @ Jun 7 2015 09:10am)
ezt csak a nem bmes kisebbségi komplexusosok mondják



BMEn is csak a VIK a meno
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jun 7 2015 03:29am
Quote (anyd @ Jun 7 2015 10:06am)
BMEn is csak a VIK a meno


nem
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 7 2015 03:44am
Quote (anyd @ 7 Jun 2015 11:06)
BMEn is csak a VIK a meno


Szerintem a világ top amerikai és angol egyetemein kívül totál semmit sem számít, hogy hol végzel. Ott is inkább csak azért lényeges, mert megkapod az anyagi támogatást hozzá, és tényleg részt tudsz venni komoly dolgokban. Megismerheted a szakma legnagyobbjait, pl nobel díjasokat.

Persze az ilyen ismerkedő szakok, ahol csak összejönnek, hogy megismerjenek másokat (pl a nemzetközi kapcsolatok xD) kivételek, de ahol tudást kell gyűjteni, a jogtól kezdve, a műszaki képzéseken, informatikán stb. az INTERNET KORÁBAN nincs jelentősége.

Az intézmények presztízse abból a korból maradt ránk, amikor még nem volt 3 kattintással hozzáférhető 76843 féle magyarázat és bizony sokat számított, hogy valakit mondjuk az ország legjobb villamosságtan tanára (aka Simonyi Károly), vagy valami rand rossz tanár tanított. Akkoriban a kandósok a bme-re jártak villanytant tanulni és annyian voltak az előadásán, hogy (tanárom mesélte) a lépcsőn sem volt hely, és külön nem hivatalosan is megtartotta az órát megint, hogy mindenki végighallgathassa, de így is mindkét előadás tele volt.
Mert nem volt jobb forrás a tanulásra. A könyvek önmagukban nehezen érhetőek.

Ma fogod magad és a neten megtalálod a legfrissebb anyagokat, a legjobb egyetemek anyagait, interaktív, mozog, videón magyaráz, leállítod és megismétled, amit nem értessz, vagy megállsz gondolkodni, 3 kattintással már tanulsz a bme-s vagy éppen egy MIT-s jegyzetből.
MIT előadásokat nézhetsz videón. Ezer oktató oldal van.
Ráadásul az egyik legfontosabb skill a megtalálás és alkalmazás lett szemben a régi lexikális tudással, ahol könyveket kellett bújni.


Aki ezeket kutatja, használja, tanulja, gyakorol az teljesen mindegy, hogy hol végez. Ma már bárhol tanulsz hozzáférsz minden anyaghoz, videóhoz, magyarázathoz.
Csak rajtad múlik, hogy mit hozol ki belőle.
Ráadásul az egyetemi képzés önmagában nem elég, innentől kezdve meg mindenkinek ezek (tehát ugyanaz) áll rendelkezésére.

TLDR: genthor leszáll a bicikliről

This post was edited by CyberPunk666 on Jun 7 2015 03:46am
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jun 7 2015 04:06am
Quote (CyberPunk666 @ Jun 7 2015 10:44am)
Szerintem a világ top amerikai és angol egyetemein kívül totál semmit sem számít, hogy hol végzel. Ott is inkább csak azért lényeges, mert megkapod az anyagi támogatást hozzá, és tényleg részt tudsz venni komoly dolgokban. Megismerheted a szakma legnagyobbjait, pl nobel díjasokat.

Persze az ilyen ismerkedő szakok, ahol csak összejönnek, hogy megismerjenek másokat (pl a nemzetközi kapcsolatok xD) kivételek, de ahol tudást kell gyűjteni, a jogtól kezdve, a műszaki képzéseken, informatikán stb. az INTERNET KORÁBAN nincs jelentősége.

Az intézmények presztízse abból a korból maradt ránk, amikor még nem volt 3 kattintással hozzáférhető 76843 féle magyarázat és bizony sokat számított, hogy valakit mondjuk az ország legjobb villamosságtan tanára (aka Simonyi Károly), vagy valami rand rossz tanár tanított. Akkoriban a kandósok a bme-re jártak villanytant tanulni és annyian voltak az előadásán, hogy (tanárom mesélte) a lépcsőn sem volt hely, és külön nem hivatalosan is megtartotta az órát megint, hogy mindenki végighallgathassa, de így is mindkét előadás tele volt.
Mert nem volt jobb forrás a tanulásra. A könyvek önmagukban nehezen érhetőek.

Ma fogod magad és a neten megtalálod a legfrissebb anyagokat, a legjobb egyetemek anyagait, interaktív, mozog, videón magyaráz, leállítod és megismétled, amit nem értessz, vagy megállsz gondolkodni, 3 kattintással már tanulsz a bme-s vagy éppen egy MIT-s jegyzetből.
MIT előadásokat nézhetsz videón. Ezer oktató oldal van.
Ráadásul az egyik legfontosabb skill a megtalálás és alkalmazás lett szemben a régi lexikális tudással, ahol könyveket kellett bújni.


Aki ezeket kutatja, használja, tanulja, gyakorol az teljesen mindegy, hogy hol végez. Ma már bárhol tanulsz hozzáférsz minden anyaghoz, videóhoz, magyarázathoz.
Csak rajtad múlik, hogy mit hozol ki belőle.
Ráadásul az egyetemi képzés önmagában nem elég, innentől kezdve meg mindenkinek ezek (tehát ugyanaz) áll rendelkezésére.

TLDR: genthor leszáll a bicikliről


szerintem meg igenis sokat számít, én érezhetően többet tudok mint a munkatársaim akik a bánkin végeztek. és nem azért mert sokkal okosabb vagyok, hanem mert sokkal többet tanítottak és vártak el
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Jun 7 2015 04:07am
Quote (CyberPunk666 @ 7 Jun 2015 11:44)
Szerintem a világ top amerikai és angol egyetemein kívül totál semmit sem számít, hogy hol végzel. Ott is inkább csak azért lényeges, mert megkapod az anyagi támogatást hozzá, és tényleg részt tudsz venni komoly dolgokban. Megismerheted a szakma legnagyobbjait, pl nobel díjasokat.

Persze az ilyen ismerkedő szakok, ahol csak összejönnek, hogy megismerjenek másokat (pl a nemzetközi kapcsolatok xD) kivételek, de ahol tudást kell gyűjteni, a jogtól kezdve, a műszaki képzéseken, informatikán stb. az INTERNET KORÁBAN nincs jelentősége.

Az intézmények presztízse abból a korból maradt ránk, amikor még nem volt 3 kattintással hozzáférhető 76843 féle magyarázat és bizony sokat számított, hogy valakit mondjuk az ország legjobb villamosságtan tanára (aka Simonyi Károly), vagy valami rand rossz tanár tanított. Akkoriban a kandósok a bme-re jártak villanytant tanulni és annyian voltak az előadásán, hogy (tanárom mesélte) a lépcsőn sem volt hely, és külön nem hivatalosan is megtartotta az órát megint, hogy mindenki végighallgathassa, de így is mindkét előadás tele volt.
Mert nem volt jobb forrás a tanulásra. A könyvek önmagukban nehezen érhetőek.

Ma fogod magad és a neten megtalálod a legfrissebb anyagokat, a legjobb egyetemek anyagait, interaktív, mozog, videón magyaráz, leállítod és megismétled, amit nem értessz, vagy megállsz gondolkodni, 3 kattintással már tanulsz a bme-s vagy éppen egy MIT-s jegyzetből.
MIT előadásokat nézhetsz videón. Ezer oktató oldal van.
Ráadásul az egyik legfontosabb skill a megtalálás és alkalmazás lett szemben a régi lexikális tudással, ahol könyveket kellett bújni.


Aki ezeket kutatja, használja, tanulja, gyakorol az teljesen mindegy, hogy hol végez. Ma már bárhol tanulsz hozzáférsz minden anyaghoz, videóhoz, magyarázathoz.
Csak rajtad múlik, hogy mit hozol ki belőle.
Ráadásul az egyetemi képzés önmagában nem elég, innentől kezdve meg mindenkinek ezek (tehát ugyanaz) áll rendelkezésére.

TLDR: genthor leszáll a bicikliről



Ezt csak azert mondod, mert a tanarok probalta, meggyozni, h a kando nem is szar egyetem
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jun 7 2015 04:20am
Quote (rapiddani @ Jun 7 2015 12:38am)
ki a faszt érdekel a nemzetközi viszonylat , úgyis a tapasztalatot Magyarországon fogom(od) megszerezni aztán azzal a tudással meg kapcsolatokkal fogsz kimenni ha kiakarsz , személy szerint én szeretem ezt az országot , eszem ágában nincs vmi rand helyen csak a zseert beilleszkedni


Ez nyilván személyes preferencia, de én nem akarok ebben az országban élni. Egyrészről roppant megalázónak tartom, hogy itthon komoly szellemi munkával annyit keres egy pályakezdő mint máshol 20 óra pincérkedéssel, másrészről frusztráló az, hogy ebben az országban kb lehetetlen vállalkozni, vagy igazán magasra jutni korrumpálás nélkül.

Az meg igenis gecire számít hol végzett az ember, perpillanat úgy érzem, hogy semmi esélyem nincs bejutni egy színvonalas MBA képzésre, pedig pénzem meg ambícióm lenne rá.
Quote (CyberPunk666 @ Jun 7 2015 09:00am)
Azt a munkahelyet nagyon messzire el kell kerülni, ahol a diplomázás helye alapján szelektálnak, mert a menedzsment szellemi fogyatékos és teljesen inkompetens.
Jarabekg menedzser úr...


Ha tetszik ha nem, nem hiányszakmákban rohadt sokat számít hol végeztél, főleg nemzetközi viszonylatban (nívós kutatók, jogászok, menedzserek közt). Az hogy a világ mérnökhiányban szenved, és nem a papír számít, hanem a gyakorlat, annak pedig semmi más oka nincs, csak az, hogy semmi köze a munkádnak ahhoz amit tanultál, a munkahelyeden úgyis valami végtelenül leszűkített szakággal fogsz foglalkozni és arra nincs iskola ami rendesen felkészítene, csak lássák, hogy nem vagy teljesen értelmi fogyatékos, és be tudnak majd tanítani.

Quote (CyberPunk666 @ Jun 7 2015 10:44am)
Szerintem a világ top amerikai és angol egyetemein kívül totál semmit sem számít, hogy hol végzel. Ott is inkább csak azért lényeges, mert megkapod az anyagi támogatást hozzá, és tényleg részt tudsz venni komoly dolgokban. Megismerheted a szakma legnagyobbjait, pl nobel díjasokat.

Persze az ilyen ismerkedő szakok, ahol csak összejönnek, hogy megismerjenek másokat (pl a nemzetközi kapcsolatok xD) kivételek, de ahol tudást kell gyűjteni, a jogtól kezdve, a műszaki képzéseken, informatikán stb. az INTERNET KORÁBAN nincs jelentősége.

Az intézmények presztízse abból a korból maradt ránk, amikor még nem volt 3 kattintással hozzáférhető 76843 féle magyarázat és bizony sokat számított, hogy valakit mondjuk az ország legjobb villamosságtan tanára (aka Simonyi Károly), vagy valami rand rossz tanár tanított. Akkoriban a kandósok a bme-re jártak villanytant tanulni és annyian voltak az előadásán, hogy (tanárom mesélte) a lépcsőn sem volt hely, és külön nem hivatalosan is megtartotta az órát megint, hogy mindenki végighallgathassa, de így is mindkét előadás tele volt.
Mert nem volt jobb forrás a tanulásra. A könyvek önmagukban nehezen érhetőek.

Ma fogod magad és a neten megtalálod a legfrissebb anyagokat, a legjobb egyetemek anyagait, interaktív, mozog, videón magyaráz, leállítod és megismétled, amit nem értessz, vagy megállsz gondolkodni, 3 kattintással már tanulsz a bme-s vagy éppen egy MIT-s jegyzetből.
MIT előadásokat nézhetsz videón. Ezer oktató oldal van.
Ráadásul az egyik legfontosabb skill a megtalálás és alkalmazás lett szemben a régi lexikális tudással, ahol könyveket kellett bújni.


Aki ezeket kutatja, használja, tanulja, gyakorol az teljesen mindegy, hogy hol végez. Ma már bárhol tanulsz hozzáférsz minden anyaghoz, videóhoz, magyarázathoz.
Csak rajtad múlik, hogy mit hozol ki belőle.
Ráadásul az egyetemi képzés önmagában nem elég, innentől kezdve meg mindenkinek ezek (tehát ugyanaz) áll rendelkezésére.

TLDR: genthor leszáll a bicikliről


igen, egész biztosan, elmegyek egy állásinterjúra mondjuk a BMEs MBA-mal, és megkérdezik, hogy ez mégis micsoda, hát mondom lehet hogy nemzetközileg nem akkreditált, de titokban elvégeztem ám a harward business schoolt egyébként, akkor tapsolva felvesznek

örülj neki, megtaláltad a saját életpályádat egy hiányszakmában, ahol még a kisvállalatoknál is olyan béralkupozícióban vagy, hogy nekik is ki kelljen fizetni a bért amit kérsz/megkapnál nagyobb cégnél, mert nagyobb a kereslet mint a kínálat, de ugyan ez nem igaz a többi helyre, már cska bérben óriási különbség van egy kisvállalat ugyan olyan végzettségű és beosztású embere, és egy nagyvállalat ugyan olyan végzettségű és beosztású embere közt.

This post was edited by jarabekg on Jun 7 2015 04:34am
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 7 2015 04:32am
Quote (jarabekg @ 7 Jun 2015 12:20)
Ha tetszik ha nem, nem hiányszakmákban rohadt sokat számít hol végeztél, főleg nemzetközi viszonylatban (nívós kutatók, jogászok, menedzserek közt). Az hogy a világ mérnökhiányban szenved, és nem a papír számít, hanem a gyakorlat, annak pedig semmi más oka nincs, csak az, hogy semmi köze a munkádnak ahhoz amit tanultál, a munkahelyeden úgyis valami végtelenül leszűkített szakággal fogsz foglalkozni és arra nincs iskola ami rendesen felkészítene, csak lássák, hogy nem vagy teljesen értelmi fogyatékos, és be tudnak majd tanítani.


Bátyám némettanári diplomával elment egy nagy nemzetközi informatikai-hardware cég telefonos supportjához dolgozni. Ilyen alap informatikai help (kb 2 hónap alatt betanítják az info részét) remote desktopon a világ minden tájára, lényegében a német+angol nyelvtudása kellett oda. (ilyen program telepítés, meg ilyen szint, totál alap)
kb 5 év és most menedzser a felsővezetésben, az egész részlegnek a vezetője, Magyarországon a közvetlen és egyetlen főnöke a cég teljes magyarországi részének a vezérigazgatója.

Odament telefonálni egy németszakos diplomával -> csoportvezető -> osztályvezető -> részlegvezető. Pár év alatt. egy komplett irodaház tartozik alá a belvárosban x*100 emberrel.


Közben most tök frissen elvégzett valami angliai business schoolt, amit amúgy a cég fizetett, de nincs jelentősége, mert akkor már ebben a pozícióban volt, csak a cég kérte, hogy csinálja meg. Ki is fizették. ilyen 5M +

Ha találnak egy értelmes embert, akkor abba befektetnek a cégek és leszarják, hogy honnan jött.

Némettanár, menedzser. Micsoda hiányszakmák.

This post was edited by CyberPunk666 on Jun 7 2015 04:39am
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 7 2015 04:38am
Akarok egy infos meg egy matematikus diplomát.

Lehet össze kéne vonni és proginfora menni :/

Csak nagyon durva, hogy 16:00-kor el is kezdik az oktatást.
Egy 16:15 már istenes lenne...

Tantervet megnéztem, van egy közgazdaságtan és jogi ismeretek és kifújt, se menedszment, se vállalatgazdaságtan csak szakmai.

Anarkin írja le, hogy a vizsgák, hogy vannak. Azok is este vannak, vagy azokra majd szabadságot kell kivenni?
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jun 7 2015 04:39am
Quote (CyberPunk666 @ Jun 7 2015 11:32am)
Bátyám némettanári diplomával elment egy nagy nemzetközi informatikai-hardware cég telefonos supportjához dolgozni. Ilyen alap informatikai help (kb 2 hónap alatt betanítják az info részét) remote desktopon a világ minden tájára, lényegében a német+angol nyelvtudása kellett oda. (ilyen program telepítés, meg ilyen szint, totál alap)
kb 5 év és most menedzser a felsővezetésben, az egész részlegnek a vezetője, Magyarországon a közvetlen és egyetlen főnöke a cég teljes magyarországi részének a vezérigazgatója.

Odament telefonálni egy németszakos diplomával -> csoportvezető -> osztályvezető -> részlegvezető. Pár év alatt. egy komplett irodaház tartozik alá a belvárosban 100+ emberrel.


Közben most tök frissen elvégzett valami angliai business schoolt, amit amúgy a cég fizetett, de nincs jelentősége, mert akkor már ebben a pozícióban volt, csak a cég kérte, hogy csinálja meg. Ki is fizették. ilyen 5M +

Ha találnak egy értelmes embert, akkor abba befektetnek a cégek és leszarják, hogy honnan jött.

Némettanár, menedzser. Micsoda hiányszakmák.


nyilván, de zuckerberg is a suli elvégzése nélkül leprogramozta a facebookot, meg Bige is egy bőrönddel meg egy zsigulival szökött át a román határon '56-ban, úgy hogy kb írni olvasni sem tudott magyarul

nem is értem minek jártam gimnáziumba, úgysem az számít
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 7 2015 04:41am
Quote (jarabekg @ 7 Jun 2015 12:39)
nyilván, de zuckerberg is a suli elvégzése nélkül leprogramozta a facebookot, meg Bige is egy bőrönddel meg egy zsigulival szökött át a román határon '56-ban, úgy hogy kb írni olvasni sem tudott magyarul

nem is értem minek jártam gimnáziumba, úgysem az számít


nem tanulni semmit != eltérés a színvonalban
Go Back To Magyar Topic List
Prev1249250251252253327Next
Add Reply New Topic New Poll