d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Est-ce Que Tu Est Charlie? > Mit Gondolsz A Szolasszabadsagrol
Prev1242526272843Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 17 2015 08:10am
Quote (ZaturekManfred @ 17 Jan 2015 15:05)
Köpködhetsz nyugodtan, de akkor is ugyanott tart mindkét oldal. :D


Vallas: a Fold 6000 eves.

Tudosok: a Fold sok milliard eves.

Vallas: maglyara hitetlenek.

Tudosok: Cafolhatatlan bizonyitek, hogy a fold tobb, mint 6000 eves.

Vallas: Csak metafora volt /a vilag 6000 eves, minden, beleertve a fossziliakat is a vilaggal egyutt lett teremtve.


Ez nem kopkodes, ez alapveto logika. A vallas SOHA nem jelzett elore semmit, nem adott valaszt semmire.
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 08:11am
Quote (jarabekg @ Jan 17 2015 04:07pm)
ez mindig teny volt, eg akkor is ha az eberek mast hittek


Értem, akkor úgy mondom, nem mindig tudtuk.

És amúgy én is kíváncsi vagyok, hogy ebben a kérdésben hova jut a tudomány. Gyanítom ha létezik Isten, akkor ezt sosem fogjuk meglátni a teljes képet. Már csak azért se, mert Ő nem engedi.

Quote (josheide @ Jan 17 2015 04:10pm)
Vallas: a Fold 6000 eves.

Tudosok: a Fold sok milliard eves.

Vallas: maglyara hitetlenek.

Tudosok: Cafolhatatlan bizonyitek, hogy a fold tobb, mint 6000 eves.

Vallas: Csak metafora volt /a vilag 6000 eves, minden, beleertve a fossziliakat is a vilaggal egyutt lett teremtve.


Ez nem kopkodes, ez alapveto logika. A vallas SOHA nem jelzett elore semmit, nem adott valaszt semmire.


Csak ismételni tudom magamat, majd szólj ha túllendültél az egyházon.

This post was edited by ZaturekManfred on Jan 17 2015 08:12am
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jan 17 2015 08:12am
Quote (ZaturekManfred @ Jan 17 2015 03:11pm)
Értem, akkor úgy mondom, nem mindig tudtuk.

És amúgy én is kíváncsi vagyok, hogy ebben a kérdésben hova jut a tudomány. Gyanítom ha létezik Isten, akkor ezt sosem fogjuk meglátni a teljes képet. Már csak azért se, mert Ő nem engedi.


édes istenem
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 17 2015 08:12am
Quote (ZaturekManfred @ 17 Jan 2015 15:11)
Értem, akkor úgy mondom, nem mindig tudtuk.

És amúgy én is kíváncsi vagyok, hogy ebben a kérdésben hova jut a tudomány. Gyanítom ha létezik Isten, akkor ezt sosem fogjuk meglátni a teljes képet. Már csak azért se, mert Ő nem engedi.


Mekkora egy trollmester ez az isten.

Member
Posts: 23,647
Joined: Jan 17 2010
Gold: 0.00
Jan 17 2015 08:12am
röhögök
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jan 17 2015 08:13am
Elvittétek már megint a topicot Isten felé :\
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 08:14am
Quote (jarabekg @ Jan 17 2015 04:12pm)
édes istenem


Nem értem a problémádat.

Ha te képes lennél egy világot létrehozni, benne gondolkodó életformákkal, hagynád, hogy egyszer megfejtsék az összes titkodat, és felérjenek hozzád?

De most vonatkoztass el a vallástól, mert tudom, hogy ettől habzani kezd a szád, és maradj annál a ténynél, hogy egy bizonyos ponton túl egyik tábor sem látja a teljes képet.

Ennyi.

This post was edited by ZaturekManfred on Jan 17 2015 08:15am
Member
Posts: 12,371
Joined: May 26 2005
Gold: 931.79
Jan 17 2015 08:15am
Quote (ZaturekManfred @ Jan 17 2015 03:02pm)
Nem mindig volt tény, hogy a Föld a Nap körül kering.

Nem a semmi robbant fel, igazad van, hanem valami? Erre vagyok kíváncsi, hogy az a valami miből lett, mert ha Isten nem létezhetett öröktől fogva, akkor az anyagi világ legkisebb elemei sem lehettek csak úgy.

Így vagy úgy mindkét oldal eljut egy pontig, amit már nem tud magyarázni. Innentől kezdve teljesen felesleges a tudomány vs vallás teremtésmagyarázat, azt preferálod, amelyiket akarod.


Az ősrobbanást megérteni szerintem olyan mint egy kutyának deriválást tanítani. Felesleges, még nem tartunk ott. Miért ne robbanhatna fel a semmi? Ha az anyag-antianyag kioltja egymást akkor miért ne lehetne semmiből anyagot és antianyagot gyártani? Szerintem ha problémába ütközünk nem az a megoldás, hogy abszurd és minden racionalitást nélkülöző ötlettel állunk elő amiben aztán vakon hiszünk.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jan 17 2015 08:16am
Quote (ZaturekManfred @ 17 Jan 2015 15:14)
Nem értem a problémádat.

Ha te képes lennél egy világot létrehozni, benne gondolkodó életformákkal, hagynád, hogy egyszer megfejtsék az összes titkodat, és felérjenek hozzád?

De most vonatkoztass el a vallástól, mert tudom, hogy ettől habzani kezd a szád, és maradj annál a ténynék, hogy egy bizonyos ponton túl egyik tábor sem látja a teljes képet.

Ennyi.


igen hagynám. Pláne ha már a saját képemre teremtem őket, ha már itt tartunk.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 17 2015 08:17am
Quote (Cpt_Ghost @ 17 Jan 2015 15:16)
igen hagynám. Pláne ha már a saját képemre teremtem őket, ha már itt tartunk.


Es ha a sajat kepedre teremtenel egy TuskesVanek nevu multit azt meddig hagynad fejlodni?
Go Back To Magyar Topic List
Prev1242526272843Next
Add Reply New Topic New Poll