d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Healthy Lifestyle
Prev1242526272829Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Oct 4 2012 02:59pm
Quote (josheide @ 4 Oct 2012 22:07)
Na akkor leirom en mit gondolok errol:

A hus egy luxus, egy olyan dolog amit az ipari tarsadalmunk szeles korben, nagy mennyisegben elerhetove tett. A jelenlegi husfogyasztas egesz biztosan fenntarthatatlan lesz az ido mulasaval es az olajtartalekaink csokkenesevel. En nagyon szeretnek vega lenni, de imadom a hust es nem tudnek teljesen lemondani rola. Idovel viszont kenytelenek leszunk egy olyan eletmodra visszaterni ahol az etrendunk nagyreszet a novenyek teszik majd ki.


Ez amúgy szerintem hülyeség. Az 'elvileg csóró' falusi rétegek többször tudtak húst rakni az asztalra, mint mondjuk a városi rétegek és falun nem számított ez luxus cikknek. Más, hogy szerintem is egy olyan világ felé kezdünk szorulni, ahol újra a falusi (mezőgazdasági) életet élők térnek majd jobb sorra, azokkal szemben, akik jelenleg városi, felső-középosztálybeli, vállalkozók voltak. Mivel aki falun, kertes házban lakik, az max felássa a hátsókertben a gyepet a gyümölcsfák/fák között és ültet oda, vagy vesz 1-2 állatot és megtermeli nekik a takarmányt, ez szerintem kényszer helyzet lesz, hogy sokaknak vissza kell 'muszájból' jutni erre a 'szintre', akik viszont nem hagyták abba annak idején, azokra nem nagy hatással lesz a válság ilyen irányú megnyilvánulása.

Alapból többre megy az, aki 'több lábon áll', tehát mondjuk, dolgozik egy adott munkahelyen (közig, kis vállalkozásban, stb.), otthon fenntart egy kertet (zöldség, gyümölcs, stb), esetleg tart pár tyúkot (tojás, hús) vagy más állatot. Emellett mondjuk van erdeje, vagy földje (kiváltotta rendszerváltás után kárpótlási jeggyel). Ezek által ő életmódban nagy változást nem fog tapasztalni, sőt talán majd jobbnak mondhatja a sajátját, mint egy városba mondjuk beköltöző, panellakó.

Mondjuk nem gondolom, hogy ez probléma lenne. Ellustult eléggé az ember.


Csak mondjuk erre majd rásegítenek olyan dolgokkal, hogy média erősíti az emberek tudatában, hogy növény gut, ne egyél húst, hogy elnyomja azt az érzést, hogy nem is nagyon fizethetik meg az állati eredetű kajákat és így azt fogják hinni magukban, hogy nem azért nem eszik, mert nem tudják megfizetni maguknak, hanem azért mert 'ez a jó'.

This post was edited by Baleee on Oct 4 2012 03:01pm
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Oct 4 2012 03:28pm
Quote (josheide @ Oct 4 2012 09:07pm)
Na akkor leirom en mit gondolok errol:

A hus egy luxus, egy olyan dolog amit az ipari tarsadalmunk szeles korben, nagy mennyisegben elerhetove tett. A jelenlegi husfogyasztas egesz biztosan fenntarthatatlan lesz az ido mulasaval es az olajtartalekaink csokkenesevel. En nagyon szeretnek vega lenni, de imadom a hust es nem tudnek teljesen lemondani rola. Idovel viszont kenytelenek leszunk egy olyan eletmodra visszaterni ahol az etrendunk nagyreszet a novenyek teszik majd ki.


Szerintem elöbb fognak ervenyesülni a megujulo energiaforrasok minthogy ez megtörtenne, de erdekes a gondolatmenet. Az emberek nem szivesen mondanak le arrol ami van nekik. Nem hiszem hogy sokan csökkentenek 2000 watt ala a napi fogyasztasukat csak azert hogy a Földnek jobb legyen.
Ha meg komolyan gondolod hogy vega szeretnel lenni szerintem egyszerüen probald ki, egy idö utan nem kellene hogy hianyozzon a hus ha csak emiatt aggodsz.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Oct 4 2012 03:41pm
Quote (TassassinHc @ Oct 4 2012 11:27am)


azt hiszem, ez egy gyönyörű barátság kezdete ;) - ebéd, valamikor?


Tass, te céda!

Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
Oct 4 2012 03:47pm
Quote (Karan2_Returned @ 4 Oct 2012 23:28)
Szerintem elöbb fognak ervenyesülni a megujulo energiaforrasok minthogy ez megtörtenne, de erdekes a gondolatmenet. Az emberek nem szivesen mondanak le arrol ami van nekik. Nem hiszem hogy sokan csökkentenek 2000 watt ala a napi fogyasztasukat csak azert hogy a Földnek jobb legyen.
Ha meg komolyan gondolod hogy vega szeretnel lenni szerintem egyszerüen probald ki, egy idö utan nem kellene hogy hianyozzon a hus ha csak emiatt aggodsz.


betölti a 19-et és okos :)


amúgy...


„A fejlődő országokban pusztító éhínség leküzdésében a könnyebben előállítható növényi fehérje alkalmazása valódi megoldást nyújthat, a kétszeres fehérjetermelést igénylő (növényi takarmányból állati protein), így költségesebb és nehézkesebb állattartás helyett. A vegetarianizmus ennélfogva nemcsak állat-, hanem humán jólléti érdek is.”

„A húsevés mellet egyetlen komoly ok szól: a megszokás. Aki kellő felelősséggel és tudatossággal viseltetik az élővilág iránt, és nem kíván hozzájárulni az állati szenvedés előidézésében és fenntartásában, az képes lemondani ízlésbeli megrögzöttségéről.”

„Szókratész a vegetáriánus étrend mellett emelte fel a szavát, mert ez az állam mezőgazdasági forrásainak a legokosabb felhasználását teszi lehetővé. Figyelmeztet arra is, hogy ha az emberek állatokat kezdenének enni, akkor több legelőre lenne szükség és ez elkerülhetetlenül háborúhoz vezet.”


Quote (beni @ 4 Oct 2012 23:41)
Tass, te céda!


hurr durr...

ne aggódj, jössz te még az én utcámba és akkor kapsz majd az arcodra!

This post was edited by TassassinHc on Oct 4 2012 03:48pm
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Oct 4 2012 03:55pm
Quote (TassassinHc @ 4 Oct 2012 22:42)
DAT!

amúgy, imádtam a húst.
tehát amikor otthon laktam, és anyu megkérdezte, hogy mi legyen a vacsi, akkor ilyen válaszok érkeztek: anyukááám, húst hússal!! mégis mire gondoltál?


szvsz próbáld ki, milyen magadtól lemondani róla. (egyszerűbb is lesz, mint amikor külső okok - mint, amit említettél is - kényszerítenek)


Probaltam rovidebb ideig de mindig nehezen ment. Azota csak igyekszem mertekkel.

Quote (SummertimeClothes @ 4 Oct 2012 22:43)
de ez meg a mi eletunkben vagy wat


Hat mi mar oregek leszunk, inkabb a gyerekeink generaciojat erinti majd ez az elelmiszer-valsag.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Oct 4 2012 03:59pm
Quote (Baleee @ 4 Oct 2012 22:59)
Ez amúgy szerintem hülyeség. Az 'elvileg csóró' falusi rétegek többször tudtak húst rakni az asztalra, mint mondjuk a városi rétegek és falun nem számított ez luxus cikknek. Más, hogy szerintem is egy olyan világ felé kezdünk szorulni, ahol újra a falusi (mezőgazdasági) életet élők térnek majd jobb sorra, azokkal szemben, akik jelenleg városi, felső-középosztálybeli, vállalkozók voltak. Mivel aki falun, kertes házban lakik, az max felássa a hátsókertben a gyepet a gyümölcsfák/fák között és ültet oda, vagy vesz 1-2 állatot és megtermeli nekik a takarmányt, ez szerintem kényszer helyzet lesz, hogy sokaknak vissza kell 'muszájból' jutni erre a 'szintre', akik viszont nem hagyták abba annak idején, azokra nem nagy hatással lesz a válság ilyen irányú megnyilvánulása.

Alapból többre megy az, aki 'több lábon áll', tehát mondjuk, dolgozik egy adott munkahelyen (közig, kis vállalkozásban, stb.), otthon fenntart egy kertet (zöldség, gyümölcs, stb), esetleg tart pár tyúkot (tojás, hús) vagy más állatot. Emellett mondjuk van erdeje, vagy földje (kiváltotta rendszerváltás után kárpótlási jeggyel). Ezek által ő életmódban nagy változást nem fog tapasztalni, sőt talán majd jobbnak mondhatja a sajátját, mint egy városba mondjuk beköltöző, panellakó.

Mondjuk nem gondolom, hogy ez probléma lenne. Ellustult eléggé az ember.


Csak mondjuk erre majd rásegítenek olyan dolgokkal, hogy média erősíti az emberek tudatában, hogy növény gut, ne egyél húst, hogy elnyomja azt az érzést, hogy nem is nagyon fizethetik meg az állati eredetű kajákat és így azt fogják hinni magukban, hogy nem azért nem eszik, mert nem tudják megfizetni maguknak, hanem azért mert 'ez a jó'.


wat the fuck am i reading

azt akarod mondani hogy mindenki legyen megint foldmuves es akkor megintcsak lesz tobb hus? Az a baj, hogy mig megtermelsz x egyszeg hust, addig annak sokszorosat forditod ra. Lenyegeben pazarlas a hus, de jo, mert finom

Quote (Karan2_Returned @ 4 Oct 2012 23:28)
Szerintem elöbb fognak ervenyesülni a megujulo energiaforrasok minthogy ez megtörtenne, de erdekes a gondolatmenet. Az emberek nem szivesen mondanak le arrol ami van nekik. Nem hiszem hogy sokan csökkentenek 2000 watt ala a napi fogyasztasukat csak azert hogy a Földnek jobb legyen.
Ha meg komolyan gondolod hogy vega szeretnel lenni szerintem egyszerüen probald ki, egy idö utan nem kellene hogy hianyozzon a hus ha csak emiatt aggodsz.


Nem azert fog csokkenni a fogyasztas, mert mindenki hippi lesz szimplan kereslet - kinalat alapon. Jelenleg 7 milliard ember el a foldon. 13 vagy 14 eve ertuk el asszem a 6 milliard fot. Es ez ugye meg mindig gyorsulo tempoban novekszik a fejlodo orszagokban. A termelest persze, lehet novelni de nem a vegletekig. A masik problema az oceonok tulhalaszottsaga. Sok csori orszagban fuggnek nagyon a halaszatbol szarmazo taplalekon, es az oceanok is eppen rossz formaban vannak. Ha erdekel errol egy nagyon erdekes film akkor ajanlom figyelmedbe az End of Line-t.

This post was edited by josheide on Oct 4 2012 04:05pm
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Oct 4 2012 04:06pm
wtf man
márciusban kitaláltam, hogy nem eszek húst és ma ettem először azóta egy húsos szendvicset, mert nem volt más
nem hiányzik
élek
wtf
Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
Oct 4 2012 04:12pm
Quote (josheide @ 4 Oct 2012 23:55)
Probaltam rovidebb ideig de mindig nehezen ment. Azota csak igyekszem mertekkel.



Hat mi mar oregek leszunk, inkabb a gyerekeink generaciojat erinti majd ez az elelmiszer-valsag.


ebben az esetben nekünk kell odafigyelni, hogy mit hagyunk a gyerekeinkre...
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Oct 4 2012 04:19pm
Quote (TassassinHc @ Oct 4 2012 11:12pm)
ebben az esetben nekünk kell odafigyelni, hogy mit hagyunk a gyerekeinkre...


Igazabol reg el kellett volna kezdeni a valtozast, es lehet ez az utolso generacio aminek meg lehetösege van ra. Es az hogy addigra öregek leszünk kerdeses meg, elvileg par evtizeden belül meg fogjak tudni hosszabbitani egy ember eletet többszaz evre is akar.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Oct 4 2012 04:19pm
Quote (TassassinHc @ 5 Oct 2012 00:12)
ebben az esetben nekünk kell odafigyelni, hogy mit hagyunk a gyerekeinkre...


Te is nezd meg az End of Linet, meg esetleg a crude awakeninget, az utobbi nmagon is fennvan.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1242526272829Next
Add Reply New Topic New Poll