Quote (AngryBug @ May 10 2017 10:53am)
Anyám nagyon durván naiv lett, és minden szar hirdetésnek bedől.. Nem tudom, mit mondhatnék neki mert semmi nem válik be.
Havonta vásárol az interneten/hirdetéseken látott kamu csodaszereket, féreghajtó (?) fogyasztó szereket, tapaszokat, táplálékkiegészítőket 15-20ezer forintos értékben
Aztán végül odajut hogy mire megérkezik a cucc megbánja az egészet és nem is használja őket...
Vett másfél hónapja egy teleshoppos szeletelőszettet vagy fasztudja mit, de még ki sincs bontva
--
régen egyáltalán nem volt ilyen, szkeptikus volt és nem dőlt be ezeknek a semmit nem érő szaroknak, most meg képtelenség meggyőzni őt
Egyebkent akkor tudsz vele beszélni amikor epp a megbanas fazisban van, mert amugy nem fog rad hallgatni
Valószínűleg annyi effortot nem fog beletenni hogy egy 12step csoportot vagy pszichologust felkeressen, mivel masnapra vagy 1 het mulvara mar elmulik a megbanas erzes, ugyhogy még ha jelentkezik is, elmenni már valszleg nem fog mert már nem úgy érzi magát
Talan a legertelmesebb amit tenni tudsz hogy a következő megbanas fazisnal adsz neki valami shopping addikcioval foglalkozo konyvet (magyar nyelven)
Pl a dohanyosoknak is irtak azt a konyvet ami elolvasasa utan sok dohanyos orokre letette a cigit (cime nincs meg) , hatha van valami hasonlo erre is
Lehetőleg mielott veszel valami ilyet a reviewjeit nezd meg goodreadsen vagy molyon vagy valahol, mert sok a bullshit konyv
Aztan valszleg nem fogja elsore abbahagyni, sot lehet kell neki 2-3 megbanas fazis majd ahhoz hogy egyáltalán elkezdje olvasni, de van ra esely hogy ez segit rajta
Mast csinalni nem tudsz, ha baszogatod miatta az epic fail, ha megerto vagy es beszelgetsz vele akkor az esetleg elmozdithatja a jo iranyba
De azis lehet hogy ez csak ilyen idoszakos cucc es magatol megszunik majd
Ha neki nem kell a feregtelenitos fogyaszto szer amugy akkor nekem johet, leadnék par killot
This post was edited by BmA_BeMyAngel on May 10 2017 07:09am