d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1242624272428242924304765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
May 10 2017 07:08am
Quote (AngryBug @ May 10 2017 10:53am)
Anyám nagyon durván naiv lett, és minden szar hirdetésnek bedől.. Nem tudom, mit mondhatnék neki mert semmi nem válik be.
Havonta vásárol az interneten/hirdetéseken látott kamu csodaszereket, féreghajtó (?) fogyasztó szereket, tapaszokat, táplálékkiegészítőket 15-20ezer forintos értékben

Aztán végül odajut hogy mire megérkezik a cucc megbánja az egészet és nem is használja őket...

Vett másfél hónapja egy teleshoppos szeletelőszettet vagy fasztudja mit, de még ki sincs bontva

--

régen egyáltalán nem volt ilyen, szkeptikus volt és nem dőlt be ezeknek a semmit nem érő szaroknak, most meg képtelenség meggyőzni őt


Egyebkent akkor tudsz vele beszélni amikor epp a megbanas fazisban van, mert amugy nem fog rad hallgatni

Valószínűleg annyi effortot nem fog beletenni hogy egy 12step csoportot vagy pszichologust felkeressen, mivel masnapra vagy 1 het mulvara mar elmulik a megbanas erzes, ugyhogy még ha jelentkezik is, elmenni már valszleg nem fog mert már nem úgy érzi magát

Talan a legertelmesebb amit tenni tudsz hogy a következő megbanas fazisnal adsz neki valami shopping addikcioval foglalkozo konyvet (magyar nyelven)

Pl a dohanyosoknak is irtak azt a konyvet ami elolvasasa utan sok dohanyos orokre letette a cigit (cime nincs meg) , hatha van valami hasonlo erre is

Lehetőleg mielott veszel valami ilyet a reviewjeit nezd meg goodreadsen vagy molyon vagy valahol, mert sok a bullshit konyv

Aztan valszleg nem fogja elsore abbahagyni, sot lehet kell neki 2-3 megbanas fazis majd ahhoz hogy egyáltalán elkezdje olvasni, de van ra esely hogy ez segit rajta

Mast csinalni nem tudsz, ha baszogatod miatta az epic fail, ha megerto vagy es beszelgetsz vele akkor az esetleg elmozdithatja a jo iranyba

De azis lehet hogy ez csak ilyen idoszakos cucc es magatol megszunik majd

Ha neki nem kell a feregtelenitos fogyaszto szer amugy akkor nekem johet, leadnék par killot

This post was edited by BmA_BeMyAngel on May 10 2017 07:09am
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
May 10 2017 07:16am
Quote (anyd @ May 10 2017 12:07pm)
Az ember arra függ rá, amiben örömet lel. Lehet ez cigi, kávé, és egyéb drogok, de akár lehet munka, kisállatok, pornó is. Mindenki függ valamire, valamikre, csak ez jobb esetben kevésbé káros a pénztárcára/egészségre, rossz esetben meg tönkreteszi az életed. Faterom is vásárlás mániás, csak ő hétvégente elkocsizik az összes közeli hiper és szupermarketbe, van ilyen.
Az egyetlen gyógyír, ha találsz neki valami más függőséget ami kevésbé káros.


Quote (anyd @ May 10 2017 12:31pm)
Mondjuk olvasson könyvet, vagy kössön sálat


??
mik ezek a postok ohgod

vagy csak novesszen agyat
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
May 10 2017 07:50am
Quote (BmA_BeMyAngel @ 10 May 2017 15:08)
Egyebkent akkor tudsz vele beszélni amikor epp a megbanas fazisban van, mert amugy nem fog rad hallgatni

Valószínűleg annyi effortot nem fog beletenni hogy egy 12step csoportot vagy pszichologust felkeressen, mivel masnapra vagy 1 het mulvara mar elmulik a megbanas erzes, ugyhogy még ha jelentkezik is, elmenni már valszleg nem fog mert már nem úgy érzi magát

Talan a legertelmesebb amit tenni tudsz hogy a következő megbanas fazisnal adsz neki valami shopping addikcioval foglalkozo konyvet (magyar nyelven)

Pl a dohanyosoknak is irtak azt a konyvet ami elolvasasa utan sok dohanyos orokre letette a cigit (cime nincs meg) , hatha van valami hasonlo erre is

Lehetőleg mielott veszel valami ilyet a reviewjeit nezd meg goodreadsen vagy molyon vagy valahol, mert sok a bullshit konyv

Aztan valszleg nem fogja elsore abbahagyni, sot lehet kell neki 2-3 megbanas fazis majd ahhoz hogy egyáltalán elkezdje olvasni, de van ra esely hogy ez segit rajta

Mast csinalni nem tudsz, ha baszogatod miatta az epic fail, ha megerto vagy es beszelgetsz vele akkor az esetleg elmozdithatja a jo iranyba

De azis lehet hogy ez csak ilyen idoszakos cucc es magatol megszunik majd

Ha neki nem kell a feregtelenitos fogyaszto szer amugy akkor nekem johet, leadnék par killot


az egész post csak erre ment ki
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
May 10 2017 07:53am
Quote (sylke @ May 10 2017 02:50pm)
az egész post csak erre ment ki


Valamit valamiert
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
May 10 2017 08:09am
Quote (anyd @ 10 May 2017 14:07)
De igen. Rat city is függőség, csak nem kártékony, ezért nem illik a függőségről kialakított képetekbe, ezért nem értitek amit mondok


nem függőség, hanem genetikailag beléd kódolt dolog, hogy közösségbe akarsz tartozni, a függőségek pedig pótcselekvések ennek a hiányában
jó rá lehet mondani, hogy dehát függsz tőle, de alapból erre vagy ráállva
most akkor ÉTEL meg VIZFÜGGŐ is vagy

This post was edited by Cpt_Ghost on May 10 2017 08:23am
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
May 10 2017 08:30am
Quote (Cpt_Ghost @ May 10 2017 03:09pm)
nem függőség, hanem genetikailag beléd kódolt dolog, hogy közösségbe akarsz tartozni, a függőségek pedig pótcselekvések ennek a hiányában
jó rá lehet mondani, hogy dehát függsz tőle, de alapból erre vagy ráállva
most akkor ÉTEL meg VIZFÜGGŐ is vagy


Csak viszonyitas kérdése hogy mit hívsz pótcselekvésnek
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
May 10 2017 08:33am
Quote (anyd @ May 10 2017 03:30pm)
Csak viszonyitas kérdése hogy mit hívsz pótcselekvésnek


Minden viszonyitas kerdese es semmirol sem lehet ertelmes diskurzust folytatni akkor
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
May 10 2017 08:34am
Quote (anyd @ 10 May 2017 16:30)
Csak viszonyitas kérdése hogy mit hívsz pótcselekvésnek


hát ez most jó nagy faszság levi

ugyanitt; agyvérzést fogok kapni a facebooktól egyszer, hogy egy töbmilliárd dolláros szupercég terméke ekkora egy kihányt fostos szar legyen
kifutok a világból
Member
Posts: 8,771
Joined: Mar 22 2008
Gold: 0.00
May 10 2017 08:35am
Quote (anyd @ May 10 2017 02:30pm)
Csak viszonyitas kérdése hogy mit hívsz pótcselekvésnek


anydnak megszakertesi viszketegsege van
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
May 10 2017 08:39am
Quote (Cpt_Ghost @ May 10 2017 03:34pm)
hát ez most jó nagy faszság levi

ugyanitt; agyvérzést fogok kapni a facebooktól egyszer, hogy egy töbmilliárd dolláros szupercég terméke ekkora egy kihányt fostos szar legyen
kifutok a világból


Ezt nem én találtam ki hanem Feldmár András és Máté Gábor és nekem elég racionálisan hangzik, bár lehet hogy mint mindig, nem magyaráztam el valami érthetően a dolgot.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1242624272428242924304765Next
Add Reply New Topic New Poll