d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1241824192420242124224765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
May 8 2017 09:55am
Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ May 8 2017 04:44pm)
akkor hasonlitsd inkabb ahhoz a kepzeletbeli szituhoz, hogy az ellenor mindig borravalot ker, ahanyszor ellenoriz :lol:

egybkent azert mert jspn volt ket balfasz aki ezt hangoztatta (ennyi mindig van) kar magadra venni meg megint hasonlitgatni ket teljesen kulonbozo dolgot


Én inkább a jutalék-rendszerhez hasonlítanám: kapsz valamennyit vagy semmit a többit meg szedd össze az emberek jóindulatából. De mindegy, innentől felesleges köröket futunk, mert a végén matematikai levezetésekkel lesz megmagyarázva, hogy miért nem kell borravalót adni, hiába része az a magyar kultúrának.

Quote (jarabekg @ May 8 2017 04:53pm)


Kiveve ha a netpincer felszamol plusz penzt, akkor aztan tuti nem adok meg jattot, 1000 forint egy hazhozszallitasert, wtf?

Olyankor is varjak a futarok?


Egyszer akartam adni, és még szólt is a csávó, hogy nem kell mert rajta van a számlán a kiszállítás díja.

This post was edited by -joey- on May 8 2017 09:59am
Member
Posts: 38,217
Joined: Jul 24 2005
Gold: 22,413.07
May 8 2017 10:19am
Quote (-joey- @ May 8 2017 04:07pm)
De ezt úgy mondjátok, mintha nem ez lenne a szitu már évtizedek óta, hogy a vendéglátásban dolgozó szándékosan van alulfizetve, és a borravalóval kénytelen kiegészíteni a keresetét. Elég valószínű, hogy ez nem fog változni a közeljövőben, így te pont nem a főnökével baszol ki, amikor nem adsz borravalót, hanem azzal, aki húgyért-szarért dolgozik.

Az meg, hogy ne vállalja ilyen feltételekkel: ok, te meg ne rendelj kaját, adj te is némi supportot a változásoknak. :D Ugyanígy az orvosok zsebét se tömjük hálapénzzel, hiszen dolgozó embernek alapból jár az egészségügyi szolgáltatás. És még sorolhatnám.


az orvos zsebét azért tömöd hogy ne maradjon benned az olló és ne szaladjon meg a kés, akár ugy is mondhatnánk hogy félelemből és hogy ne éljen vissza a hatalmával
azért minden utolsó kis gecit nem szivesen pumpálnék zsével akinek csak egy kis hatalom is van a kezében.
ilyen alapon bárkit le lehet jattolni, a buszsofőrt, a rendőrt, a hentest, a tanárt de még a saját haveromat is hogy ne éljen vissza semmivel amiről mondjuk ő tud, de az anyám meg nem.
szomoru hogy ilyen elbaszott világban élünk
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
May 8 2017 10:25am
Quote (lacketto @ May 8 2017 05:19pm)
az orvos zsebét azért tömöd hogy ne maradjon benned az olló és ne szaladjon meg a kés, akár ugy is mondhatnánk hogy félelemből és hogy ne éljen vissza a hatalmával


Most ilyen alapon a futár meg beleköp a kajádba vagy szándékosan lassabban fog menni, mert tudja, hogy ezen a helyen nem kap borravalót.

Ezt a bárkit lehetne jattolni dolgot meg felejtsük már el, többször leírtam, hogy nem ugyanaz. Egy tanár/buszsofőr/hentes stb. fizetése, még ha kevés is, nem az alapján kerül meghatározásra, hogy "na a maradékot majd úgyis összeszeded a borravalóból".

És ha már a jattoláson vagytok felháborodva, sokkal-sokkal durvább az, ami az egészségügyben megy, tényleg azon kellene inkább hőbörögni, nem azon az egy-kétszáz forinton, ami egy futár zsebébe megy.

This post was edited by -joey- on May 8 2017 10:25am
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
May 8 2017 10:26am
Quote (-joey- @ 8 May 2017 17:25)
Most ilyen alapon a futár meg beleköp a kajádba vagy szándékosan lassabban, mert tudja, hogy ezen a helyen nem kap borravalót.

Ezt a bárkit lehetne jattolni dolgot meg felejtsük már el, többször leírtam, hogy nem ugyanaz. Egy tanár/buszsofőr/hentes stb. fizetése, még ha kevés is, nem az alapján kerül meghatározásra, hogy "na a maradékot majd úgyis összeszeded a borravalóból".

És ha már a jattoláson vagytok felháborodva, sokkal-sokkal durvább az, ami az egészségügyben megy, tényleg azon kellene inkább hőbörögni, nem azon az egy-kétszáz forinton, ami egy futár zsebébe megy.


200 forintot freebe adni
pénzes
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
May 8 2017 10:28am
amúgymeg szabályozni is kéne igazából, mert kb adócsalás a munkáltató részéről ez a hozzáállás, csak nem tud "lebukni" vele, mert nem ő adja a fizetés fekete részét
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
May 8 2017 10:31am
Quote (Cpt_Ghost @ May 8 2017 05:28pm)
amúgymeg szabályozni is kéne igazából, mert kb adócsalás a munkáltató részéről ez a hozzáállás, csak nem tud "lebukni" vele, mert nem ő adja a fizetés fekete részét


Itt a soha vissza nem térő lehetőség, hogy a Momentum megszólítsa a futárokat. :)
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
May 8 2017 10:42am
Quote (-joey- @ 8 May 2017 16:07)
De ezt úgy mondjátok, mintha nem ez lenne a szitu már évtizedek óta, hogy a vendéglátásban dolgozó szándékosan van alulfizetve, és a borravalóval kénytelen kiegészíteni a keresetét. Elég valószínű, hogy ez nem fog változni a közeljövőben, így te pont nem a főnökével baszol ki, amikor nem adsz borravalót, hanem azzal, aki húgyért-szarért dolgozik.

Az meg, hogy ne vállalja ilyen feltételekkel: ok, te meg ne rendelj kaját, adj te is némi supportot a változásoknak. :D Ugyanígy az orvosok zsebét se tömjük hálapénzzel, hiszen dolgozó embernek alapból jár az egészségügyi szolgáltatás. És még sorolhatnám.


Hol elsz te ? A Fidesz kivette az alkotmányból ezt a butaságot. Pardon, alaptörvény.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
May 8 2017 10:49am
Ja es amugy

Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
May 8 2017 10:50am
Quote (-joey- @ 8 May 2017 18:31)
Itt a soha vissza nem térő lehetőség, hogy a Momentum megszólítsa a futárokat. :)


tbh valszeg annyira nem örülnének a futárok neki, ha nem kapnának több borravalót, hanem fix lenne a lóvé, de adózni kéne belőle :D
Member
Posts: 3,497
Joined: Nov 7 2012
Gold: 0.00
Warn: 10%
May 8 2017 12:45pm
Quote (lacketto @ May 8 2017 04:19pm)
az orvos zsebét azért tömöd hogy ne maradjon benned az olló és ne szaladjon meg a kés, akár ugy is mondhatnánk hogy félelemből és hogy ne éljen vissza a hatalmával
azért minden utolsó kis gecit nem szivesen pumpálnék zsével akinek csak egy kis hatalom is van a kezében.
ilyen alapon bárkit le lehet jattolni, a buszsofőrt, a rendőrt, a hentest, a tanárt de még a saját haveromat is hogy ne éljen vissza semmivel amiről mondjuk ő tud, de az anyám meg nem.
szomoru hogy ilyen elbaszott világban élünk


*országban

Kulfoldon nagyon sok helyen (nyilvan nem mindenhol) azert benne van a szervizdij a szamlaban, sot! olasz\spanyolorszagban vakarjak a fejuket, hogy mi a pocs van akkor, ha megprobalsz borravalot adni.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1241824192420242124224765Next
Add Reply New Topic New Poll