d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1241724182419242024214765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
May 8 2017 09:14am
Quote (-joey- @ 8 May 2017 17:07)
De ezt úgy mondjátok, mintha nem ez lenne a szitu már évtizedek óta, hogy a vendéglátásban dolgozó szándékosan van alulfizetve, és a borravalóval kénytelen kiegészíteni a keresetét. Elég valószínű, hogy ez nem fog változni a közeljövőben, így te pont nem a főnökével baszol ki, amikor nem adsz borravalót, hanem azzal, aki húgyért-szarért dolgozik.

Az meg, hogy ne vállalja ilyen feltételekkel: ok, te meg ne rendelj kaját, adj te is némi supportot a változásoknak. :D Ugyanígy az orvosok zsebét se tömjük hálapénzzel, hiszen dolgozó embernek alapból jár az egészségügyi szolgáltatás. És még sorolhatnám.


es akkor most mindenki, aki minimalbert keres, dolgozzon szarul, fosson bele az egeszbe,mert nem kap borravalot?
amugy aki etteremben dolgozik, vagy futar, az kibaszottul tisztaban van vele (remelem), hogy nem fog milliokat keresni. nagyon jol tudhatja, hogy nem fog mki jattolni.

This post was edited by bazdmegmarnemtudom on May 8 2017 09:14am
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
May 8 2017 09:17am
Quote (-joey- @ May 8 2017 05:07pm)
De ezt úgy mondjátok, mintha nem ez lenne a szitu már évtizedek óta, hogy a vendéglátásban dolgozó szándékosan van alulfizetve, és a borravalóval kénytelen kiegészíteni a keresetét. Elég valószínű, hogy ez nem fog változni a közeljövőben, így te pont nem a főnökével baszol ki, amikor nem adsz borravalót, hanem azzal, aki húgyért-szarért dolgozik.

Az meg, hogy ne vállalja ilyen feltételekkel: ok, te meg ne rendelj kaját, adj te is némi supportot a változásoknak. :D Ugyanígy az orvosok zsebét se tömjük hálapénzzel, hiszen dolgozó embernek alapból jár az egészségügyi szolgáltatás. És még sorolhatnám.


attol hogy szar a rendszer meg nem kell elfogadni
nem vagom, hogy volt regen, mostanaban rendelgetek csak hogy dolgozom es ki tudok adni napi ~ 5kt kajara, en is szoktam adni, volt hogy egy eurot vagtam hozza mert epp csak az volt nalam, orult neki, de attol meg utalom, hogy kell
meg nalam az, hogy mennyit er nekem egy nem kihult pizza, meg mennyit er potencialisan az eletem ket egeszen kulonbozo kerdes, kar hasonlitgatni, ugyhogy inkabb ne sorold

de eleg megnezni balu peldajat, normalis orszagban ilyen nincs
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
May 8 2017 09:26am
Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ May 8 2017 04:17pm)
attol hogy szar a rendszer meg nem kell elfogadni


Ezért mondtam, hogy nem kell rendelni, ha szar a rendszer.

De amúgy totál nem lepődök meg ezen a hozzáálláson tbh, pár évvel ezelőtt emlékszem azon ment a vita, hogy kell-e BKV jegyet venni, és akkor is kaptunk pár kőkemény érvet, hogy "minek vegyek jegyet, ha szar a szolgáltatás".

This post was edited by -joey- on May 8 2017 09:32am
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
May 8 2017 09:37am
Quote (-joey- @ 8 May 2017 17:26)
Ezért mondtam, hogy nem kell rendelni, ha szar a rendszer.

De amúgy totál nem lepődök meg ezen a hozzáálláson tbh, pár évvel ezelőtt emlékszem azon ment a vita, hogy kell-e BKV jegyet venni, és akkor is kaptunk pár kőkemény érvet, hogy "minek vegyek jegyet, ha szar a szolgáltatás".


amugy inkabb valami worker uniont kene csinalniuk a futaroknak, h fizessek meg oket
mert retek sok nyeresege van az etteremnek a kajan altalaban
valszeg feltolna az arakat eloszor, ha megemelnek a futarok bereit, de csokkenne a fogyasztas is, aztan kenytelenek lennenek visszacsokkenteni az arat is es beletorodni h kevesebb a nyereseg
nem mintha bovitesre hasznalnak a profitot ezek a helyek altalaban
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
May 8 2017 09:41am
Quote (Cpt_Ghost @ May 8 2017 04:37pm)
amugy inkabb valami worker uniont kene csinalniuk a futaroknak, h fizessek meg oket
mert retek sok nyeresege van az etteremnek a kajan altalaban
valszeg feltolna az arakat eloszor, ha megemelnek a futarok bereit, de csokkenne a fogyasztas is, aztan kenytelenek lennenek visszacsokkenteni az arat is es beletorodni h kevesebb a nyereseg
nem mintha bovitesre hasznalnak a profitot ezek a helyek altalaban


Ezzel amúgy simán egyetértek, csak nem sok esélyt látok a megvalósulására.
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
May 8 2017 09:44am
Quote (-joey- @ May 8 2017 05:26pm)
Ezért mondtam, hogy nem kell rendelni, ha szar a rendszer.

De amúgy totál nem lepődök meg ezen a hozzáálláson tbh, pár évvel ezelőtt emlékszem azon ment a vita, hogy kell-e BKV jegyet venni, és akkor is kaptunk pár kőkemény érvet, hogy "minek vegyek jegyet, ha szar a szolgáltatás".


akkor hasonlitsd inkabb ahhoz a kepzeletbeli szituhoz, hogy az ellenor mindig borravalot ker, ahanyszor ellenoriz :lol:

egybkent azert mert jspn volt ket balfasz aki ezt hangoztatta (ennyi mindig van) kar magadra venni meg megint hasonlitgatni ket teljesen kulonbozo dolgot
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
May 8 2017 09:51am
Quote (-joey- @ 8 May 2017 17:41)
Ezzel amúgy simán egyetértek, csak nem sok esélyt látok a megvalósulására.


hát én se, pedig tök reális lenne valami futár szakszervezet (sztem nincs, de lehet tévedek) mert tényleg lófasz pénzt nem kapnak és akkor még ők viselik a kockázatot is
borravalót én se mindig adok amúgy, többnyire azért ,mert kurvára nincs pénzem kétezerért pizzát venni, mert így is 1700 ft egy normális pizza a fortéban XD
meg gecire megalázónak is tartom amúgy, hogy ilyen 50-100 forintokért kell kuncsorogni
inkább fizessék már meg szerencsétleneket

This post was edited by Cpt_Ghost on May 8 2017 09:52am
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
May 8 2017 09:52am
Ti ilyen gyakran rendeltek egyebkent kajat? Utobbi evben egyszer rendeltem egy pizzat, es azt is megbantam.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
May 8 2017 09:52am
Quote (Karan2_Returned @ 8 May 2017 17:52)
Ti ilyen gyakran rendeltek egyebkent kajat? Utobbi evben egyszer rendeltem egy pizzat, es azt is megbantam.


pollt neki
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
May 8 2017 09:53am
En mindenhol szoktam jattolni (mondjuk benzinkuton megtankolok magamnak, ott nem), de nem szeretek egyaltalan, es nem is vagyok kibekulve a tortenettel.

Kiveve ha a netpincer felszamol plusz penzt, akkor aztan tuti nem adok meg jattot, 1000 forint egy hazhozszallitasert, wtf?

Olyankor is varjak a futarok?

This post was edited by jarabekg on May 8 2017 09:53am
Go Back To Magyar Topic List
Prev1241724182419242024214765Next
Add Reply New Topic New Poll