d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Est-ce Que Tu Est Charlie? > Mit Gondolsz A Szolasszabadsagrol
Prev1232425262743Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 17 2015 08:01am
Quote (ZaturekManfred @ 17 Jan 2015 14:58)
Igen, kérlek leírták egy bizonyos pontig, ha így tetszik az utolsó milliomod másodpercig. De mint a tudomány által már tudjuk Isten nem létezhetett öröktől fogva, úgy az isteni részecskék sem lehettek csak úgy. Nem igaz?


Ha a tudomany tokeletes modellt alkot arra, hogy anyag es energia hogyan alakul at es alkotja a vilagunk, a vallasos embereknek akkor is lesz valami kifogasuk.

Lehet, hogy egy evszazad mulva mar Berki, a bonszaj fam is egyutt dicsoitheti velem az Urat a mennyekben.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jan 17 2015 08:01am
Quote (ZaturekManfred @ 17 Jan 2015 14:50)
Már nem azért, de bizonyítsd már ne nekem az ősrobbanást. Hogy robbant fel a semmi? Honnan jött az isteni részecske? Hogy lehet ebben hinni, nem is értem...



Egyház nem egyenlő vallás. Az egyház egy intézmény ami ugyanolyan korrumpálható emberek kezében van, mint a világi politikai intézmények. Az egyházat magam is sokat bírálom, mert felhasználta sokszor a vallást a történelem során. Ettől függetlenül viszont a kereszténység, vagy bármilyen más hit szerintem nem olyan dolog, ami ellenszenvet érdemel.


isteni részescske

valamiért úgyérzem, hogy te komolyan gondolod, hogy a higgs bosont istenhez kötnék
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 08:02am
Quote (iFeelAlone @ Jan 17 2015 03:59pm)
Az, hogy volt ősrobbanás kb olyan tény, mint hogy a Föld kering a Nap körül. És nem mondja azt, hogy a semmi robbant fel.


Nem mindig volt tény, hogy a Föld a Nap körül kering.

Nem a semmi robbant fel, igazad van, hanem valami? Erre vagyok kíváncsi, hogy az a valami miből lett, mert ha Isten nem létezhetett öröktől fogva, akkor az anyagi világ legkisebb elemei sem lehettek csak úgy.

Így vagy úgy mindkét oldal eljut egy pontig, amit már nem tud magyarázni. Innentől kezdve teljesen felesleges a tudomány vs vallás teremtésmagyarázat, azt preferálod, amelyiket akarod.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 17 2015 08:03am
Quote (iFeelAlone @ 17 Jan 2015 15:59)
Az, hogy volt ősrobbanás kb olyan tény, mint hogy a Föld kering a Nap körül. És nem mondja azt, hogy a semmi robbant fel.


A mii mozog mihez képes és hogyan egy elég érdekes dolog...
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 08:03am
Quote (Cpt_Ghost @ Jan 17 2015 04:01pm)
isteni részescske

valamiért úgyérzem, hogy te komolyan gondolod, hogy a higgs bosont istenhez kötnék


Nem gondolok semmit, csak mondom, hogy egy bizony pont után egyik oldal sem tud többet. Mégpedig azt, hogy a valami (akár Isten, akár a legkisebb részecskét alkotó legkisebb részecskének az akármije) honnan van, miből lett.

Ennyi.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 17 2015 08:04am
Quote (ZaturekManfred @ 17 Jan 2015 15:03)
Nem gondolok semmit, csak mondom, hogy egy bizony pont után egyik oldal sem tud többet. Mégpedig azt, hogy a valami (akár Isten, akár a legkisebb részecskét alkotó legkisebb részecskének az akármije) honnan van, miből lett.

Ennyi.


Kar, hogy a tudomany cafolhato teoriakat gyart, mig a vallas ha kibaszott nagyokat teved akkor "csak metafora volt"
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 08:05am
Quote (josheide @ Jan 17 2015 04:04pm)
Kar, hogy a tudomany cafolhato teoriakat gyart, mig a vallas ha kibaszott nagyokat teved akkor "csak metafora volt"


Köpködhetsz nyugodtan, de akkor is ugyanott tart mindkét oldal. :D
Member
Posts: 31,873
Joined: May 14 2005
Gold: 124.45
Jan 17 2015 08:07am
Sajna a 11. oldal óta nem nagyon tudtam elolvasni a postokat, de este pótolom, hamár belepofáztam - ígérem.

Még 1 gondolat mielőtt lelépek: az események utáni legnagyobb problémát abban látom, hogy aki azt, aki elítéli a lap munkásságát, vagy a "charlie vagyok" kiírást, már rábélyegzik, hogy egyet ért a terrorizmussal, és az újságot okolja a történtek miatt. Pedig nem. Csak van ok és okozat.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jan 17 2015 08:07am
Quote (ZaturekManfred @ Jan 17 2015 03:05pm)
Köpködhetsz nyugodtan, de akkor is ugyanott tart mindkét oldal. :D


Ez olyan, mintha elindítanának engem meg a legjobb futót egy maratoni versenyen és 1:50 után azt mondanám, hogy mindketten ugyanott tartunk, egyikünk sem ért még célba.

Egyébként ez most csak piszkálódó megjegyzés volt, értem, hogy mire akarsz kilyukadni.
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jan 17 2015 08:07am
Quote (ZaturekManfred @ Jan 17 2015 03:02pm)
Nem mindig volt tény, hogy a Föld a Nap körül kering.

Nem a semmi robbant fel, igazad van, hanem valami? Erre vagyok kíváncsi, hogy az a valami miből lett, mert ha Isten nem létezhetett öröktől fogva, akkor az anyagi világ legkisebb elemei sem lehettek csak úgy.

Így vagy úgy mindkét oldal eljut egy pontig, amit már nem tud magyarázni. Innentől kezdve teljesen felesleges a tudomány vs vallás teremtésmagyarázat, azt preferálod, amelyiket akarod.


ez mindig teny volt, eg akkor is ha az eberek mast hittek
Go Back To Magyar Topic List
Prev1232425262743Next
Add Reply New Topic New Poll