Quote (Vismajor @ 23 Mar 2013 20:13)
Ha már autó help topik.
anyósomnak kéne egy dolgoznijárok autó. A gond csak az, hogy hegyről hegyre jár dolgozni a pilisben, ősztől tavaszig elég húzós állapotok tudnak uralkodni a hegyi utakon(sosem takaritják, a busz sem tud felmenni) ezért a 4x4 az musthave. Eddig egy Ford Rangert használt, nem is volt vele semmi gond, sosem hagyta cserben, de a 11-12 liter amit elkér érte azt mostmár sokalljuk, mióta a bekötő utat lebetonozták és mostmár csak simán meredek, de dagonyázni már nem kell
Szóval 1.1-1.3 miksa lenne rá, elvárások
4 kerék
alacsony fogyasztás
4x4 meghajtás, előny a kapcsolható(haldex?)
Amiket néztem:
renault kangoo 4x4, golf 4motion, octavia 4x4, ignis 4x4, sx4 , golf syncro
vélemények? Mit tennétek hozzá a listához? Kiválasztani nem én fogom, én csak egy efféle listával segítek
kapcsolható összkeréknél (pick upok) sokkal megbízhatóbb és felhasználóbarátabb az állandó összkerék, aztán hogy az már haldex, vagy torsen vagy anyámkínja az már mindegy.
Kangoo nem egy jó autó, de a feladatnak megfelel, ha cuccolni kell, nagy előny
golf-octavia egy kutya, nemtom mennyivel tér el a 4motion a syncrotol, lehet, hogy csak átnevezték, a lényeg, hogy működik
Suzuki nekem nem kéne, egyszerűen prosztó, de attól még szarnak nem szar. egyedül a vitara az, ami nem gáz sztem.
én vennék egy Golf 4 kombit, 1.9 dízel, 4motion, kéziváltó. azzal nagyon nem lehet mellényúlni
ha nem nagyon számítana a fogyasztás, akkor mondanám még a korai impreza kombikat meg legacykat, outlandereket, vicc áron lehet hozzájutni ezekhez, csak benyelik a 12-15 litert városban, a sima 2 literes legacy sem áll meg nagyon 10 liter alatt