Quote (iFeelAlone @ 20 Sep 2012 18:25)
Nem él vele párhuzamosan mivel nem a csimpánzokból lettünk.
Egyébként meg abszolút lehetséges lenne. Ugyanaz a faj 2 irányba vándorol, az egyik csoport mutálódik, a másiknak nincs rá szüksége.
beismerem a tárgyi tévedésemet. félreértettem a kérdésedet.
Quote (Genthor @ 20 Sep 2012 20:46)
Hanem?
vaisnava
Quote (josheide @ 20 Sep 2012 21:01)
Annyira tipikus a viselkedesed es a reakcioid. Ami neked nem tetszik vagy ami a te nezeteiddel ellentmondasos, azt rogton teologiai kerdesse nyilvanitod es leszarod.
Ami bizonyitek (kezzel foghato tudomanyos, ellenorzott) az neked nem eleg nagy viszont te a 0!!!! bizonyitekkal rendelkezo elmeleted szajkozod.
Megprobalok meg egy peldat, hatha ez eleg nagy lesz neked. Anno genetikan tanultuk, talan ezen egy kicsit el fogsz gondolkozni:
Angliaban az ipari forradalom idejen rengeteg szentuzelesu dolog volt, ami baromi nagy legszennyezest okozott. A fak torzsei a sok koromto la varosok kornyeken a vilagos barnabol szinte teljesen atmentek feketebe.
Elt anno egy lepkefaj ezen a videken, aminek a mintja pont olyan vilagosbarna volt mint a fake, igy mikor raszalltak egy fara el tudtak rejtozni a ragadozok elol. Sajnos az ipari forradalom kovetkezteben ezek a lepkek celtablakka valtak a ragadozok szamara.
Letezett viszont egy nem is olyan ritka mutacio a lepkek kozott, amitol a lepkek mintaja sotetbarna - fekete szinu volt. Sajnos ezek az egyedek nem eltek sokaig mert nem tudtak hova bujni a ragadozok elol. Viszont az ipari forradalom miatt megvaltozott kornyezet hatasara ezek a lepkek kerultek elonyos helyzetbe, ok tudtak szaporodni, az o utodjaik nagyobb esellyel lettek sotet szinuek, tehat az utodok is valoszinubb volt hogy tulelnek. A vilagos valtozata es a sotet valtozata egy darabig egymas mellett elt a lepkenek, mig a vilagos valtozat vegleg kipusztult, a genallomanya vegso soron megszakadt. A mutans, megvaltozott tulajdonsagu, regi - uj faj elt tovabb.
Az evolucio ez, ne kepzelj el ennel nagyobb dolgokat. Nem lett egyik pillanatrol a masikra az allatoknak pont olyan tulajdonsaga amire szukseguk volt, hanem az evmilliardok soran ugy alakultak, hogy a leginkabb eletkepes mutaciok eltek tovabb uj fajokat letrehozva. Az ember is ennek az evolucios folyamatnak a termeke, es tovabbra is valtozo, fejlodo fajrol van szo.
En TENYLEG nem vetem el Isten letezesenek a lehetoseget, SOT azt kell mondjam hiszek (vagy legalabbis remelek) egy felsobbrendu lenyt, de nem tulajdonitok neki tobbet, mint a fizikai szabalykonyv megirasat, ami szerint mindig is mukodott a vilag.
az, hogy egy tervező miért így, vagy úgy tervezett meg valakit / valamit, az teológiai kérdés és nem ide tartozik.
megint tudtál egy példát a micro-evolúcióra.
azért mert sokkal több lett a feketés színű lepkéből, attól még ugyanaz a fajta maradt.
megpróbálom utoljára tisztába tenni a dolgot, amiről az egész beszélgetés szólt.
tényként kezelni olyan dolgokat, amik nem azok, az vak fanatizmus.
az evolúció egy elmélet. ha egy elméletnek van olyan pontja, amire nem tud maradéktalanul választ adni, akkor az egy elmélet marad. lehet benne hinni, de ettől még nem lesz tény.
még ha a macro-evolúció bizonyos esetekben működhetne (azaz egyik faj egy másikká alakul) akkor sem ad választ olyan kérdésekre, hogy mi van azokkal a szervekkel, amik nem jöhettek létre mutáció és szelekció útján.
továbbá az evolúció-elmélet, mint az pár oldallal előbb már említettem, análisan inzultálja a valszámot - ez tény.
(a szervek és a valszám tekintetében két külön dologról teszek említést, amire az evolúció-elmélet nem tud válaszolni)
az intelligens tervezettség sem tény. hanem egy elmélet. de választ ad azokra a kérdésekre, amikre az evolúció-elmélet nem képes.
itt ugye a tervező hiányzik (az indítékai nem tartoznak bele a biológia, fizika, kémia, matematika tárgykörébe, annál inkább a teológiáéba).
Honnan?
az evolúció elméletét pártolók azt mondják, hogy kezdetben volt az anyag. ami előtt anyag volt. és anyag mindig is volt.
ezzel szemben az intelligens tervezettséget pártolók azt mondják, hogy a tervező létezett és nem hozta létre senki és semmi. a tervező mindig is létezett.
azt, hogy melyiket fogadja el az ember, az KIZÁRÓLAG HIT KÉRDÉSE!
ameddig egy elmélet nem ad választ minden kérdésre addig csak elmélet marad és mély naivitás azt tényként kezelni.
próbálj meg ne engem támadni, hanem arra fókuszálj, amit mondok.
amit én teológiai kérdésnek nyilvánítottam, azt azért tettem, mert azok és nem tartoznak ide. egy másik topicban szívesen foglalkozom velük. bár nem vagyok teológus, de érdekel a dolog.
ellenben minden érvedre reagáltam és elmondtam, hogy arról mi a véleményem. - itt jegyezném meg, hogy azokat az ellenérveket, amiket említettem és nem támogatják az evolúció elméletét semmibe vetted és nem reagáltál rájuk.
nem zárom ki az "evolúció és a spontán létrejöttünk a semmiből" lehetőségét. csupán azt mondom, hogy ez is egy hit.
és mivel lehet választani, hogy ebben hiszek, vagy egy tervezőbe, nos én a tervezőt választottam.