d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Kikre Fogsz Szavazni 2014 Aprilisaban? > Szavazz Vagy Meghalsz
Prev1233234235236237Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 6,109
Joined: Jul 25 2011
Gold: 0.00
Apr 12 2014 01:04pm
Quote (daneeka10 @ Apr 12 2014 07:59pm)
ennel ami most van ("buntetjuk" de valojaban mindenki szettepheti az agyat akinek van ra igenye) nem hiszem, hogy valaha jobb lesz amugy, egy part sincs a lathataron akiknel tema lenne egyaltalan a legalizacio kerdese ha meg ezek az abszolut retardalt "visszafizetjuk az egesz allamadossagot a fubol" utopiak megvalosulnak akkor szamits 6k/g arra meg allami tartasban nevelgetett low quality dudvara legalabbis szerintem ennel tobbet felesleges kinezni a politikai elitunkbol


egyebkent most kiszamoltam, fel millio fuvessel szamolva szemelyenkent 46 millio forint profitot kene az allamnak termelni ha a fulegalizaciobol akarjak megszuntetni az allamadossagot, azert ennyit nehez lesz eltepni
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
Apr 12 2014 01:06pm
Quote (daneeka10 @ Apr 12 2014 08:59pm)
ennel ami most van ("buntetjuk" de valojaban mindenki szettepheti az agyat akinek van ra igenye) nem hiszem, hogy valaha jobb lesz amugy, egy part sincs a lathataron akiknel tema lenne egyaltalan a legalizacio kerdese ha meg ezek az abszolut retardalt "visszafizetjuk az egesz allamadossagot a fubol" utopiak megvalosulnak akkor szamits 6k/g arra meg allami tartasban nevelgetett low quality dudvara legalabbis szerintem ennel tobbet felesleges kinezni a politikai elitunkbol


azért én a büntetést nem tenném idézőjelek közé, mert azért elég durván vegzálják a rendőrök a tizen-huszonéves füves kölyköket, és nem egy ismerősömet szedték már szét fényes nappal az aluljáróban úgy, hogy többszáz ember mászkált mellettük ide-oda, azért kurva megalázó tud lenni egy ilyen meghurcolás

a legalizálás (vagy legalábbis a gyógyászati felhasználás) valószínűleg valami befolyásos vállalati lobbi hatására fog bekövetkezni az országban, magyarul valamelyik érdekelt cég emberei bemennek országunk nagyra becsülendő honatyáihoz, lebasznak az asztalra egy csomó pénzt, és megmondják, hogy mostantól máshogy kéne hozzáállni a fűkérdéshez Magyarországon
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
Apr 12 2014 01:08pm
Quote (daneeka10 @ Apr 12 2014 09:04pm)
egyebkent most kiszamoltam, fel millio fuvessel szamolva szemelyenkent 46 millio forint profitot kene az allamnak termelni ha a fulegalizaciobol akarjak megszuntetni az allamadossagot, azert ennyit nehez lesz eltepni


ez az "a bevételekből kifizetjük az államadósságot" és társaik érvek nem reálisak, viszont ha már csak párszáz millió forint jönne össze éves szinten a fűből, akkor annyival többet tudnának betenni pl. az egészségügybe, mint most (monduk vittyáékat ismerve inkább egy pár új stadion épülne a pénzből)


nézd meg a coloradoi modellt, a fűből származó adóbevételeket az egészségügybe, oktatásba, stb-be forgatják vissza
Member
Posts: 13,325
Joined: Jul 19 2007
Gold: 14,756.31
Apr 12 2014 01:11pm
Quote (Saenchai @ Apr 12 2014 07:08pm)
ez az "a bevételekből kifizetjük az államadósságot" és társaik érvek nem reálisak, viszont ha már csak párszáz millió forint jönne össze éves szinten a fűből, akkor annyival többet tudnának betenni pl. az egészségügybe, mint most  (monduk vittyáékat ismerve inkább egy pár új stadion épülne a pénzből)


nézd meg a coloradoi modellt, a fűből származó adóbevételeket az egészségügybe, oktatásba, stb-be forgatják vissza


de a magyar politika vhogy nem hajlandó elismerni hogy a zöld legalizációja kizárólag a vele kereskedő rétegnek érdekeit sértené
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
Apr 12 2014 01:14pm
Quote (bamboo @ Apr 12 2014 09:11pm)
de a magyar politika vhogy nem hajlandó elismerni hogy a zöld legalizációja kizárólag a vele kereskedő rétegnek érdekeit sértené


mivel a szavazók túlnyomó része nyugdíjas (vagy cigány, de nekik tökmindegy, ők úgy is pénzért meg cigiért mennek szavazni), ezért senki nem mer olyan lépéseket tenni, amivel magára haragítaná a szottyosokat, a drogkérdésben való liberális hozzáállás viszont pont ezt eredményezné

ha a kampány során valaki meglebegtetné, hogy dekriminalizálni/legalizálni kéne pl. a füvet, akkor nyerne magának 1 pár szavazót a füvesek/értelmes emberek táborából, viszont elvesztené a teljes nyomorult nyugdíjas szavazótáborát = gg
Member
Posts: 6,109
Joined: Jul 25 2011
Gold: 0.00
Apr 12 2014 01:32pm
Quote (Saenchai @ Apr 12 2014 08:06pm)
azért én a büntetést nem tenném idézőjelek közé, mert azért elég durván vegzálják a rendőrök a tizen-huszonéves füves kölyköket, és nem egy ismerősömet szedték már szét fényes nappal az aluljáróban úgy, hogy többszáz ember mászkált mellettük ide-oda, azért kurva megalázó tud lenni egy ilyen meghurcolás

a legalizálás (vagy legalábbis a gyógyászati felhasználás) valószínűleg valami befolyásos vállalati lobbi hatására fog bekövetkezni az országban, magyarul valamelyik érdekelt cég emberei bemennek országunk nagyra becsülendő honatyáihoz, lebasznak az asztalra egy csomó pénzt, és megmondják, hogy mostantól máshogy kéne hozzáállni a fűkérdéshez Magyarországon


novenyekbe altalaban nincs akkora befektetesi potencial mint szintetikus cuccokban (nem lehet levedeni, monopoliumot osszehozni a gyartasban (ez a fo gond) optimalizalt termeles eseten 10000% profitokat osszehozni etc.)

bar most eszembe jutott, hogy van olyan noveny (illetve nemesites) amire ez elmondhato de azok altalaban olyan pluszt tesznek az asztalra mintha osszehoznanak egy olyan fu torzset amin mdma analog hatasu de legalis kristalyok is nonek
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
Apr 12 2014 01:36pm
Quote (daneeka10 @ Apr 12 2014 09:32pm)
novenyekbe altalaban nincs akkora befektetesi potencial mint szintetikus cuccokban (nem lehet levedeni, monopoliumot osszehozni a gyartasban (ez a fo gond) optimalizalt termeles eseten 10000% profitokat osszehozni etc.)

bar most eszembe jutott, hogy van olyan noveny (illetve nemesites) amire ez elmondhato de azok altalaban olyan pluszt tesznek az asztalra mintha osszehoznanak egy olyan fu torzset amin mdma analog hatasu de legalis kristalyok is nonek


http://444.hu/2014/01/30/mi-a-nagyobb-biznisz-a-fu-vagy-a-kel/


Drew Ramsey, az American Cannabis Consulting nevű specializálódott tanácsadócég vezetője szerint annak, aki bele akar vágni a marihuánabizniszbe, 3-5 millió dollár kezdőtőkére van szüksége.

Cserébe a marihuánán sokkal nagyobb a haszon. Míg a kel kilója Amerikában 4,5 dollárba kerül, a marihuána kilója 9000 dollárba. És bár a kelbizniszhez képest csigalassúnak tűnik, a marihuánabiznisz 64 százalékos növekedése így is lenyűgöző, nagyobb, mint az okostelefon-piacé. (Via Vocativ)
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Apr 12 2014 01:56pm
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
Apr 12 2014 02:00pm
http://index.hu/belfold/2014/04/12/gyozott_a_ketharmad_kishantosnak_vege/


"Az ügynek politikai vonulata is van, mivel Ács Sándorné egy párt képviseletében elindult a parlamenti választáson. Ács Sándorné 1,26 százaléknyi szavazatot kapott, szemben a győztes fideszes jelölt 47,82 százalékos eredményével. Ez azt bizonyítja, hogy a helyi emberek már rég levonták a következtetéseket Kishantosról."


annyi pozitívuma van annak, hogy megint nyert a fidesz, hogy igazából már az utolsó, mindentől megfosztott, éhező nyomorultat se tudom sajnálni, mert megint hatalomra juttatta ezeket a szarháziakat


well deserved






Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Apr 12 2014 02:50pm
Quote (Saenchai @ Apr 12 2014 08:00pm)
éhező nyomorultat se tudom sajnálni, mert megint hatalomra juttatta ezeket a szarháziakat


http://www.rtlklub.hu/most/51773_hazon_kivul_magyar_szavazok_szerte_a_vilagban_van_aki_renget

11. perctől lól

kap egy tál ételt azt már szavaz is

azok meg lopják a milliárdokat

ilyeneknek minek szavazati jog

halnának éhen
Go Back To Magyar Topic List
Prev1233234235236237Next
Add Reply New Topic New Poll