d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Healthy Lifestyle
Prev1222324252629Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 31,131
Joined: May 29 2006
Gold: 22,364.58
Trader: Trusted
Oct 3 2012 12:21pm
Quote (Baleee @ 3 Oct 2012 20:12)
Jha, csak a 'kor vivmanya' az is, hogy jogokat kapnak az allatok. Egy falusi parasztnal a diszno, csirke, barany, kacsa, stb jobban el, mint maga a paraszt, mert megadja a modjat a 'nevelesuknek'. Elobb ad a marhanak enni, mint sajat maganak, de ofc nem tiszteli, mert a vegen megeszi, kk... :mellow:


Agree'd :)
Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
Oct 3 2012 12:32pm
Quote (RiNGiSpiLeR @ 3 Oct 2012 20:07)
De nem érted, hogy ez nem gyilkolás?

Ez a természet rendje. Attól, hogy egyetlen állatot sem eszel meg, viszont a növényzetet igen, azzal éhenhalásra kényszeríted az állatokat. Túlszaporodnak (mivel nem ölik le őket) és ezzel mégjobban kínzod őket, mert nincs elég kaja.

Az állatok egyedszámában nagy változás nem állna be, hogyha vegetáriánusok lennénk, max egy picit nőne a szám, de azok meg éheznének... Vagy a ragadozók szaporodnának el (mivel több kaja van = jobbak az életfeltételek) és akkor azok ölnék le a növényevőket (ahogy ez történt mindig is).

Szóval csak olyan alapon dönteni, hogy "jaj szegény állatoknak olyan rossz, hogy levágják" az hülyeség. A legtöbb tenyészállatnak jó, hogy tartják és ezáltal megvédik a ragadozóktól... nem kell egy életen át menekülniük, csak kihajtják őket a legelőre/kapnak kaját és békésen eléldegélnek.

---------------------------------

Viszont amely állatokat embertelen körülmények között tartanak, azokon igenis segíteni kellene... és nem szabadna hagyni, hogy csak a profit számítson. A tisztességet meg kell adni az állatoknak is... A többi állat sem kínozza a másikat, ha el akarja fogyasztani, ez csak az ember "vívmánya". -.-'


a hozzászólás első felét eképpen értékelném:

_BULLSHIT OF THE YEAR_


a második fele:

a legtöbb helyen rossz körülményekként tartják, a haszonállatokat. a profit számít, benne van a nevében.
a macska, pl játszik az egérrel, gyíkkal.
a macska egy embertelen szörny, ezek szerint...
Member
Posts: 31,131
Joined: May 29 2006
Gold: 22,364.58
Trader: Trusted
Oct 3 2012 12:47pm
Quote (TassassinHc @ 3 Oct 2012 20:32)
a hozzászólás első felét eképpen értékelném:

_BULLSHIT OF THE YEAR_


A természet egyensúlyban van. Ha több növényevő marad életben, akkor több ragadotó is lesz.


Quote (TassassinHc @ 3 Oct 2012 20:32)
a második fele:

a legtöbb helyen rossz körülményekként tartják, a haszonállatokat. a profit számít, benne van a nevében.
a macska, pl játszik az egérrel, gyíkkal.
a macska egy embertelen szörny, ezek szerint...


Ezt mondom, hogy az embertelen állattartást kellene megszüntetni, nem maga a húsfogyasztással van a baj.
A macska is csak azért játszik vele, hogy a saját ügyességét fejlessze... nem "személyes". Nem azért játszik vele, hogy lássa, hogyan szenved a másik állat (mint ahogy azt az ember teszi).
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Oct 3 2012 12:49pm
Quote (TassassinHc @ Oct 3 2012 07:32pm)
a hozzászólás első felét eképpen értékelném:

_BULLSHIT OF THE YEAR_


a második fele:

a legtöbb helyen rossz körülményekként tartják, a haszonállatokat. a profit számít, benne van a nevében.
a macska, pl játszik az egérrel, gyíkkal.
a macska egy embertelen szörny, ezek szerint...


Véreshurka rozskenyérrel, mustárral.

Ha ezek utan is vega maradsz akkor te meleg vagy.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Oct 3 2012 12:50pm
Quote (TresholdOfUniverse @ 3 Oct 2012 20:49)
Véreshurka rozskenyérrel, mustárral.

Ha ezek utan is vega maradsz akkor te meleg vagy.


Ez már tény.
Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
Oct 3 2012 12:59pm
Quote (RiNGiSpiLeR @ 3 Oct 2012 20:47)
A természet egyensúlyban van. Ha több növényevő marad életben, akkor több ragadotó is lesz.




Ezt mondom, hogy az embertelen állattartást kellene megszüntetni, nem maga a húsfogyasztással van a baj.
A macska is csak azért játszik vele, hogy a saját ügyességét fejlessze... nem "személyes". Nem azért játszik vele, hogy lássa, hogyan szenved a másik állat (mint ahogy azt az ember teszi).


csak nem bízzuk a természetre azt az egyensúlyt, hanem sokkal több állatot elletünk és tartunk fenn, mint ami amúgy lenne.


Quote (TresholdOfUniverse @ 3 Oct 2012 20:49)
Véreshurka rozskenyérrel, mustárral.

Ha ezek utan is vega maradsz akkor te meleg vagy.


régen ettem. finom. de az, hogy finom nem ok ahhoz, hogy ezért megöljek egy másik állatot.

Quote (Baleee @ 3 Oct 2012 20:50)
Ez már tény.


csak mert anyud helyett téged választottalak egyszer, ezt még ne vegyed készpénznek ;)
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Oct 3 2012 01:11pm
Quote (TassassinHc @ 3 Oct 2012 20:59)
csak nem bízzuk a természetre azt az egyensúlyt, hanem sokkal több állatot elletünk és tartunk fenn, mint ami amúgy lenne.




régen ettem. finom. de az, hogy finom nem ok ahhoz, hogy ezért megöljek egy másik állatot.



csak mert anyud helyett téged választottalak egyszer, ezt még ne vegyed készpénznek ;)


De növényt ölni ofc nem okoz problémát.
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Oct 4 2012 03:22am
naponta két csirkét öltek meg hogy megehessem a csöcsét, bele se merek gondolni hány csirke meghalt már csak miattam :(
EGY LELKETLEN ÁLAT VAGYOK


afk megyek pácolni
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Oct 4 2012 03:38am
tass te retardált szardarab

ha nem ennénk állatot nem is lenne ennyi állat, nem mindegy hogy egyáltalán jogot kapnak az életre, vagy meg sem születnek? Jobb lenne, hogy ha te sem születsz meg tbh, mint hogy élj egy darabig, aztán valaki lemészároljon, de egy átlag élőlényre ez nem igaz

egyébként meg a kruva gümős fogaidnak köszönheted, hogy egyáltalán beszélni tudsz, ha az ember nem lenne mindenevő biztos nem jut el a földi evolúció csőúcsra, ez a természet rendje, te rászólsz a gepárdra, hogy ne vadássza le szegény gazellát, mert akkor egy rohadt gyilkos lesz?

This post was edited by jarabekg on Oct 4 2012 03:40am
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Oct 4 2012 03:41am
neee bazdmeg, már itt is tassasin
Go Back To Magyar Topic List
Prev1222324252629Next
Add Reply New Topic New Poll