d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Kikre Fogsz Szavazni 2014 Aprilisaban? > Szavazz Vagy Meghalsz
Prev1221222223224225237Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 4,000
Joined: Mar 11 2014
Gold: 0.05
Apr 7 2014 01:10am
Quote (josheide @ Apr 7 2014 08:07am)
Csak az uj szabalyok miatt nyertek ennyire.


igen olvastam róla, de akkor is hihetetlennek tartom ezt a rengeteg szavazatot, főleg mikor mást se hall az ember naphosszat, mint hogy a kormányt szidják.
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Apr 7 2014 01:15am
hehe

shiet

This post was edited by rapiddani on Apr 7 2014 01:18am
Member
Posts: 4,000
Joined: Mar 11 2014
Gold: 0.05
Apr 7 2014 01:17am
Quote (rapiddani @ Apr 7 2014 08:15am)
téged mindenki fogyatékosnak tart + szajkozzák hogy takarodj el innen még is itt baszod magad


ezután a poszt után inkább téged tartalak fogyatékosnak, ha nem haragszol

raped dani
Member
Posts: 49,806
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Apr 7 2014 02:43am
most akkor megvannekik a 2/3 megint?
Nem értem én ezt, az emberek 43%a szavaz a fideszre a maradék 67 másra oszt mégis 2/3ad
hülyevagyok ehhez sajnos
Member
Posts: 39,304
Joined: Oct 30 2006
Gold: 519.11
Apr 7 2014 02:53am
Quote (Vismajor @ 7 Apr 2014 09:43)
most akkor megvannekik a 2/3 megint?
Nem értem én ezt, az emberek 43%a szavaz a fideszre a maradék 67 másra oszt mégis 2/3ad
hülyevagyok ehhez sajnos



Kiemeltem.
Member
Posts: 39,455
Joined: Jun 23 2006
Gold: 3,000.69
Apr 7 2014 02:54am
Quote (Vismajor @ 7 Apr 2014 09:43)
most akkor megvannekik a 2/3 megint?
Nem értem én ezt, az emberek 43%a szavaz a fideszre a maradék 67 másra oszt mégis 2/3ad
hülyevagyok ehhez sajnos


106 egyéni jelölt miatt igazából tökmindegy, hány százalékon áll egy párt, mivel egy szavazatkülönbséggel, abszolút többség nélkül is megszavazhatják a jelöltet, ez egyértelműen a legerősebb pártnak kedvez, ami most a fidesz (és akkor a gerrymanderingről és a győztesnek is járó kompenzációról nem is beszéltem)

Quote (TuskesVanek @ 7 Apr 2014 08:03)
őszintén nem hittem volna, hogy ennyi hülye ember van, és ekkora fölénnyel nyer ismét a fidesz... :D

az meg a másik, hogy az emberek ~ 40 százaléka nem ment el szavazni. azoknak nem is kell demokrácia... ezek után szerintem nyugodtan főjön csak az ország a saját levében, akinek van egy kis esze meg úgyis lelép külföldre lol xD


te nem jobbikos vagy? akkor miért beszélsz arról, hogy az a 40% nem érdemli meg a demokráciát, ha te is egy olyan pártot támogatsz, ami saját maguk szerint se demokratikus?



This post was edited by My_Acc_Is_Bazur on Apr 7 2014 02:54am
Member
Posts: 4,000
Joined: Mar 11 2014
Gold: 0.05
Apr 7 2014 02:55am
Quote (Vismajor @ Apr 7 2014 09:43am)
most akkor megvannekik a 2/3 megint?
Nem értem én ezt, az emberek 43%a szavaz a fideszre a maradék 67 másra oszt mégis 2/3ad
hülyevagyok ehhez sajnos


kevesebben szavaztak rájuk, mégis meglesz a 133 mandátum, vagyis a kétharmad, hála az új választási törvénynek amivel bebiztosították magukat.
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Apr 7 2014 02:56am
Quote (TuskesVanek @ 7 Apr 2014 09:55)
kevesebben szavaztak rájuk, mégis meglesz a 133 mandátum, vagyis a kétharmad, hála az új választási törvénynek amivel bebiztosították magukat.


ezt fejtsd ki pls
Member
Posts: 39,455
Joined: Jun 23 2006
Gold: 3,000.69
Apr 7 2014 02:58am
Quote (Anarkin @ 7 Apr 2014 09:56)
ezt fejtsd ki pls


http://index.hu/belfold/2014/04/07/ez_az_eredmeny_nem_nyugtathatja_meg_a_fideszt/

egyszerű példák:
- külföldi (levélben) voksolók 95%-a szavazott a fideszre (1-2 mandátum elvileg), enélkül nem lenne meg a 2/3
- a választókerületek határainak átírása (jellemzően baloldali körzetekhez jobboldali körzetek csatolása, vagy 2 baloldali körzet összenyitása, hogy csak 1 mandátumot érhessen), enélkül nem lenne meg a 2/3

This post was edited by My_Acc_Is_Bazur on Apr 7 2014 03:00am
Member
Posts: 4,000
Joined: Mar 11 2014
Gold: 0.05
Apr 7 2014 02:59am
Quote (My_Acc_Is_Bazur @ Apr 7 2014 09:54am)



te nem jobbikos vagy? akkor miért beszélsz arról, hogy az a 40% nem érdemli meg a demokráciát, ha te is egy olyan pártot támogatsz, ami saját maguk szerint se demokratikus?


honnan vetted ezt a marhaságot? :D

annyit mondtam, hogy szerintem az ellenzék szerepét tökéletesen betölti. örülök, hogy erősödtek, mert ez is mutatja milyen sok az elégedetlen ember magyarországon. viszont egyáltalán nem örülnék, ha ők lennének kormányon, de erre egyelőre kevés az esély, eddig sem volt.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1221222223224225237Next
Add Reply New Topic New Poll