d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Est-ce Que Tu Est Charlie? > Mit Gondolsz A Szolasszabadsagrol
Prev1212223242543Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jan 17 2015 07:37am
Quote (CyberPunk666 @ Jan 17 2015 02:36pm)
Ez a része addig működött, ameddig törzsi szintem működtünk együtt és voltak törzsi háborúk. A nagy birodalmak megjelenésekor már nem a pártíz vagy száz fős létszámokkal kellett megbirkózni, ahol már nincs a mindenki ismer mindenkit rendszer.


Ez tök független ettől. Egyszerűen mindenki bekorlátozza magát és elfogadja a "ne ölj" parancsot, hogy aztán se őt, se az anyját, se senkijét nem csinálják ki viccből.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 17 2015 07:38am
Quote (CyberPunk666 @ 17 Jan 2015 14:36)
Ez a része addig működött, ameddig törzsi szintem működtünk együtt és voltak törzsi háborúk. A nagy birodalmak megjelenésekor már nem a pártíz vagy száz fős létszámokkal kellett megbirkózni, ahol már nincs a mindenki ismer mindenkit rendszer.


Es te tok oke vagy azzal hogy az egyhaz kap az adonkbol meg ma is ?
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 07:38am
Quote (josheide @ Jan 17 2015 03:33pm)
Evoluciosan hajlamosak vagyunk az egyuttmukodesre. Lehet, volt egy ido amikor a vallas segitett a parasztoknak elfogadni az elnyomott szerepet, de mostanra teljesen elvesztette ezt a funkciojat.


A vallás lehet sokkal több, mint parasztokat irányító hatalom, de ezt felesleges olyan embernek magyarázni, aki vallásokat csak könyvekből ismeri és elvből nem fogadja el.

Quote (josheide @ Jan 17 2015 03:38pm)
Es te tok oke vagy azzal hogy az egyhaz kap az adonkbol meg ma is ?


Ez meg valóban mérföldekkel nagyobb rablás, mint amit amúgy a politikusaink csinálnak.

This post was edited by ZaturekManfred on Jan 17 2015 07:39am
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jan 17 2015 07:39am
Quote (CyberPunk666 @ Jan 17 2015 02:31pm)
De a tudományos nyomozati módszerek előtt a leghatékonyabb visszatartó erő volt.

egy idegen helyen egy erdőben csak ketten vagytok, mi tartana vissza, hogy elvedd ami a másiknál van? Soha nem buknál le, nincsenek szemtanúk, nincsenek tudományos eszközök.
A vallás volt az ami erkölcsösen tartotta az embereket. mert a tömegek régen se voltak okosabbak.


Kérlek gondolt át ezt az iszlám fundemantum tükrében.
Vagy a boszorkány üldözés
vagy az inkvizíció
vagy a keresztes háborúk

Valószínűleg azért nem fogod kirabolni a veled lévő embert az erdőben, mert együtt nagyobbak a túlélési lehetőségeitek, mint külön külön?

Vallás adhat okot arra, hogy ölj, csak úgy mint arra, hogy ne ölj a hit nevében.

This post was edited by jarabekg on Jan 17 2015 07:43am
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jan 17 2015 07:40am
Quote (josheide @ Jan 17 2015 02:38pm)
Es te tok oke vagy azzal hogy az egyhaz kap az adonkbol meg ma is ?


Én amúgy hajlok arra, hogy az egyház, mint szervezet, éljen meg a hívekből, és állami pénzből csak olyan rendszereket dotáljunk, amik régen esetleg egyházi feladatok voltak (árvaház, szegények istápolása, miegymás).
Member
Posts: 12,371
Joined: May 26 2005
Gold: 931.79
Jan 17 2015 07:41am
Quote (CyberPunk666 @ Jan 17 2015 02:36pm)
Ez a része addig működött, ameddig törzsi szintem működtünk együtt és voltak törzsi háborúk. A nagy birodalmak megjelenésekor már nem a pártíz vagy száz fős létszámokkal kellett megbirkózni, ahol már nincs a mindenki ismer mindenkit rendszer.


Azt mondod, hogy most egy gyilkosnak jobb esélyei vannak, hogy továbbadja a génjeit mint egy tisztességes embernek? :) Hidd el ezen a téren működik az evolúció még mindig.
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 07:42am
Quote (jarabekg @ Jan 17 2015 03:39pm)
Kérlek gondolt át ezt az iszlám fundemantum tükrében.


Egy vallást ne a szélsőségesek alapján ítélj meg. A fundamentalisták egyrészt félreértelmezik, másrészt háborús célokra használják a vallásukat. Ettől még a muszlimok 99%-a nem öngyilkos merénylő, a keresztény papok 99%-a sem pedofil és még sorolhatnám.
Member
Posts: 31,873
Joined: May 14 2005
Gold: 124.45
Jan 17 2015 07:43am
Quote (josheide @ 17 Jan 2015 12:27)
A lelkiismereti es vallasszabadsag Europaban lehetove teszi, hogy barki barmilyen vallast szabadon gyakoroljon. De ugyanez az europai eszmerendszer azt is lehetove teszi, hogy masok kinyilvanitsak a velemenyuket arrol.

Mi tesz egy vallast kulonlegesse? Szerintem semmi.

Ha valakit vallasi alapon nem lehet megserteni, akkor engem azert ne lehessen sertegetni, mert mondjuk szamitogepes jatekokkal jatszok.

Ha valami ujsag a gamerekrol kiadna egy karikaturat es szetlonem a szerkesztoseguket, akkor az ujsag lenne a hibas vagy en?

Vallasos emberkent lehet nehez ezt megerteni, de a vallas nem egy specialis dolog.


Amit írsz, 100% igaz, de szemernyit sem kapcsolódik a cikkhez.
A mészárlást mindenki elítéli.
Mások eszméinek (legyen az vallás, filozófia, nemzetéhez/oszágához való túlzott kötelék satöbbi) szarba vételét úgy tűnik nem mindenki, sokak szerint ez a szabadság része, és még örülni is kéne neki. Ez nem liberális felfogás, ez totális fejetlenség. Lásd első postom a topicban.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 17 2015 07:44am
Quote (ZaturekManfred @ 17 Jan 2015 14:38)
A vallás lehet sokkal több, mint parasztokat irányító hatalom, de ezt felesleges olyan embernek magyarázni, aki vallásokat csak könyvekből ismeri és elvből nem fogadja el.


Mint mar irtam, 8 evig jartam templomba, de sose ertettem meg a dolgot.

Mikor a tudomanyt tamadjak vagy a "burden of proof"-ot probaljak azokra atrakni azokra akik az altaluk hitt dogmakat probaljak megcafolni az nekem nem tetszik.

Nem tudom hogy lehet olyan dolgokban hinni amiket nem vagy kepes bizonyitani. De lattam a modszereiket, hogy milyen tokeletesre fejlesztettek az agymosodajukat.

Ovodaskent kuldtek eloszor hittanra a szuleim, mikor meg a vilag mukodeserol epp, hogy valamit meg tudtam erteni. Zsenialis, hogy nem varjak meg, mig az ember racionalis gondolkodo lehetne. Aztan az imak, a templomba jaras kotelezettsege, a parancsolatok, bunok.... Hogy mindenki bunosnek szuletik es CSAK OK tudjak az utat ki a pokolbol. :DDDD

Mivel tobb ez az egesz annal???
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jan 17 2015 07:44am
Quote (ZaturekManfred @ Jan 17 2015 02:42pm)
Egy vallást ne a szélsőségesek alapján ítélj meg. A fundamentalisták egyrészt félreértelmezik, másrészt háborús célokra használják a vallásukat. Ettől még a muszlimok 99%-a nem öngyilkos merénylő, a keresztény papok 99%-a sem pedofil és még sorolhatnám.


közben beediteltem

az inkvizíciót a boszorkányüldözést vagy a keresztes háborúkat nem fanatisták elszeparált csoportja vitte véghez

This post was edited by jarabekg on Jan 17 2015 07:45am
Go Back To Magyar Topic List
Prev1212223242543Next
Add Reply New Topic New Poll