d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Autó Help Topic > Tolem Lehet Official Is.
Prev1212223242530Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Mar 18 2013 05:52am
Quote (bbaallaaggee @ 18 Mar 2013 13:45)
Nem kifejezetten jó a dízeleknek, ha keveset mennek velük, de inkább úgy fogalmaznék, hogy az lenne a legjobb, ha egyenletes terhelésen lenne csam használva, mondjuk csak autópályán. Viszonylag kevesen használják így, mégsincs égbekiáltóan sok meghibásodás azért ezzel kapcsolatban. Ez az 1.6 is egy relatíve kis köbcentis motor, nem kell azért neki 10 év, hogy bemelegedjen, ha nem nyomod neki hidegen, akkor nem lesz abból semmi baj, hogy csak rövid távon használod. Egyetlen dologra kell csak odafigyelni: ha részecskeszűrős a kocsi, akkor néha ki KELL nyomni a szemét, had tisztítsa ki magát a rendszer


Dunno, de ez pl a Ladanal is igy volt, nyaron amikor mentunk jaszberenybe/pestre, akkor kicsit 'ki kellett egetni a motort' es sokkal jobb volt utana, egyebkent meg ha kicsit lomhabb lenne. Az meg, hogy neha 'ki van huzatva' azza nincs gond. HIdegen meg nem nyomom neki, engem nem hatnak meg az ilyen gyorsuljunk ezerre, azt baszni bele a vilagba, nyugodt, sebessegkorlatozas betartos autos vagyok, nem okoz + elvezetet, hogy nyomjam neki padloig, vagy bogessem a motort, sot azt szeretem ha minel csendesebb a gep... NINJA!

Ezert nem ertek egyet vele, hogy ha mar BMW lenne, akkor nem tudnam megallni azt, hogy ne lepjek neha oda neki.

This post was edited by Baleee on Mar 18 2013 05:52am
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Mar 18 2013 08:08am
Quote (Baleee @ Mar 18 2013 12:42pm)
Igazad van, veszek akkor meg egy ladat azt csa. Amugy meg nem 7 helyett hatot, hanem ne egyen mer 11 litert varosba, akkor tenyleg folosleges Ladahoz kepest mas autot venni, az is megy 130-at, jobb mint a mai autok fele, mert nem rohad le minden kanyarba, + meg tudom javitani + hatso kerekes.


Hát akkor lehet tényleg fölösleges....

Amúgy ez a "jobb, mint a mai autók fele" dolgot nem értem soha....
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Mar 18 2013 08:23am
Quote (beni @ 18 Mar 2013 15:08)
Hát akkor lehet tényleg fölösleges....

Amúgy ez a "jobb, mint a mai autók fele" dolgot nem értem soha....


Veszel belőle 4-5 db-ot és akkor mindig van tartalék. És megúszod 1 millából simán.

Amúgy Opel Insignia-val valakinek személyes tapasztalata? A 2009 utáni benzinesek tetszenek, leginkább azért mert gondolom olcsóbb a javítgatása mint egy Audi A4-nek. Vagy Audival is meg lehet úszni olcsón? Ja városi forgalom meg néha ide oda utazgatásra használnám.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Mar 18 2013 08:54am
Quote (beni @ 18 Mar 2013 16:08)
Hát akkor lehet tényleg fölösleges....

Amúgy ez a "jobb, mint a mai autók fele" dolgot nem értem soha....


- Barhol lerongyolsz vele, minimal muszaki erzekkel helyre tudod pofozni, hogy legalabb haza tudj menni vele.
- Elektronika lofasz benne, nincs ami elromoljon.
- Nem kell spec kulcskeszlet, hogy hozza tudj nyulni, ujabb autoknak motorterebe benezel, lassan mar kb, ha felnyitod, egy ujabb 'motorhaztetot' latsz amibol esetleg az olaj + olajszint + akku sarujai allnak ki, meg ablakmoso folyadek, hutoviz, stb, a tobbi mind burkolva lesz, nehogy bele tudj nyulni.
- Alkatresz filleres.
- Atlag 9 liter megvan, orszaguton 8 ala is le tudod szoritani, ha megvan az 5 sebesseg, varosban is 9-10 kozott van, ha jol van beallitva az alapjarat pl.


A jobbat ne ugy ird, hogy ertekesebb, vagy, hogy kenyelmesebb esetleg, hogy szebb, akinek designe kell, meg full kenyelmi szolgaltatasok, nyilvan annak egy szar, meg aki faszt akar verni, de amugy barhova bemegy, az, hogy hatsokerekes, sztem aki hegyen/dombon lakik, az kurvara ertekelni tudja, hogy ki tud 'barmikor' menni vele.


Ha a normalis Lada Nivak nem lennenek olyan kurva dragak, biztos vennek, de lehet meg fogok is, mert kurvajok. De nyilvan nem veletlenul van meg meg az ara.
Member
Posts: 42,133
Joined: Nov 12 2007
Gold: 6,645.00
Mar 18 2013 09:07am
Napokban is gyártják még a Lada Nivát, úgyhogy biztos jó!
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Mar 18 2013 09:08am
Quote (szabika @ 18 Mar 2013 17:07)
Napokban is gyártják még a Lada Nivát, úgyhogy biztos jó!


Hat sok draga 'terepjaronak' oda tud baszni.
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Mar 18 2013 09:19am
Quote (Baleee @ Mar 18 2013 03:08pm)
Hat sok draga 'terepjaronak' oda tud baszni.


de amugy vegyél suzuki swiftet, nemeszik semmit, nemis megy , gond sincs vele, rövidtávra tökéletes, megölni nemlehet, 200k ért kapsz , 10/10
Member
Posts: 42,982
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
Mar 18 2013 09:20am
Quote (Baleee @ Mar 18 2013 12:42pm)
Igazad van, veszek akkor meg egy ladat azt csa. Amugy meg nem 7 helyett hatot, hanem ne egyen mer 11 litert varosba, akkor tenyleg folosleges Ladahoz kepest mas autot venni, az is megy 130-at, jobb mint a mai autok fele, mert nem rohad le minden kanyarba, + meg tudom javitani + hatso kerekes.


miert jo az, hogy hatso kerekes
Member
Posts: 42,133
Joined: Nov 12 2007
Gold: 6,645.00
Mar 18 2013 09:21am
Quote (Taszilo.^ @ Mar 18 2013 04:20pm)
miert jo az, hogy hatso kerekes


mert nem kell valakinek tartania hátul OLOLOLOLOLOL
Member
Posts: 42,982
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
Mar 18 2013 09:23am
Quote (szabika @ Mar 18 2013 04:21pm)
mert nem kell valakinek tartania hátul OLOLOLOLOLOL


:thumbsup:
Go Back To Magyar Topic List
Prev1212223242530Next
Add Reply New Topic New Poll