d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Hiszel Istenben?
Prev1212223242531Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 46,130
Joined: Aug 22 2006
Gold: 85,930.00
May 30 2009 02:58am
Quote (beni @ Sat, 30 May 2009, 10:54)
300 milliárd csillag és hozzá tartozó xxx milliárd bolygó azért már elég valószínűségi alapot teremt életre


es honnan tudod mennyi az atlagos eselye annak h kialakuljon elet? mivan ha meg ekkora szamoknal is nagy szerencse h egyaltalan van itt elet?
lehetseges h van elet meg vhol (kis bakteriumok vagy akarmi) a galaxisunkban de eleg nagy az esely arra h sehol mashol nincs elet csak itt

http://forums.d2jsp.org/index.php?showtopic=28110555&f=129&st=0
Member
Posts: 28,789
Joined: Oct 7 2007
Gold: 0.18
May 30 2009 03:02am
Quote (ToldiSenior @ Sat, 30 May 2009, 08:57)
LoL előkerült a pornó (és az ehhez szorosan kapcsolódó önkielégítés) problémája. Meg hogy Isten "megtiltja" az önkielégítést, a házasságon kívüli szexet, stb.

A félreértések elkerülése végett szögezzük le, hogy az egyház a szexualitást igenis örömteli ajándéknak, Isten ajándékának tekinti. Ajándéknak, amivel élni kell - ugyanakkor ajándéknak, amellyel visszaélni nem célszerű. Amikor az emberhez méltó szexuális viselkedéssel kapcsolatban az egyház is megfogalmazza a maga - Isten üzenetéből kiolvasott - normáit, akkor éppen a szexualitás értékét akarja jelezni és védeni. És nem csupán a nyilvánvaló eltévelyedésektől óv, hanem az ideális modellt is elénk állítja.

A veszélyt, barátom, Neked is érezned kell: ma a szex, a pornó ipart jelent. Komoly veszély, hogy szabadjára engedett, erkölcsi korlátokat nem ismerő világunkban előbb találkozik egy fiatal a pornográfiával, mint a szerelemmel; előbb értesül a szexualitás "technikai fortélyairól", mint hogy megtapasztalná társával az egymás testét-lelkét együtt kereső fölfedezés örömét. Akár azt is mondhatnám: a szexualitás "szent" voltát, amelyben az egymásnak adott életünk egymásba kapaszkodó és egymásba öltözködő testünk egységében is kifejeződik: a mézeshetek "fölfedezlek, mint egy földrészt, minden tájadat bejárom" pajkos-kíváncsi hevületétől a "benned alszom én is, nem vagy más világ" nyüzsgő s áradó, mégis biztos és örök örömén keresztül egészen a "kezem egy elsötétített városban évek múlva is rádtalálna" megfontolt, mély szerelmi tapasztalatokat hordozó, férfias, mégis szemérmes szavú vallomásáig. (Versek: Radnóti Miklós: Tétova óda, Csoóri Sándor: Énekek éneke, az első szerzőjét nem tudom, de az interneten mind megtalálhatók a teljes versek, ha valakit érdekel).

Sz'al, a pornóra önkielégítésre visszatérve, kifejezetten az egyház nem tiltja, a tízparancsolatban csupán ennyi áll: Ne paráználkodj, ami annyit tesz: ne törj házasságot, illetve a házasság előtt álló embereknek megtiltja a konkrét gyermeknemzést, kifejezetten a pici érdekében. Ennyi. Az egyház senkitől nem irigyli a szexuális gyönyörérzetet, bármennyire is szeretnék ezt róla elterjeszteni az egyház ellenségei. Szó sincs róla, hogy az egyház irigyelné a fiataloktól a szexuális vágyakat, meg akarná fosztani őket jogos örömüktől. Ez természetellenes is volna. Az egyház csupán elénk állítja az ideális modellt, és egyáltalán nem tagadja, hogy a földi életben a lehető legnagyobb boldogság a beteljesült szerelem! Aki mást mond, az hazudik! Aki pornófilmekre önkielégít, annak fogalma sincs arról, mi az a boldogság, mi az a megélt személyes szeretetkapcsolat! Az csak a maga kis önző meddő kéjelgésével foglalkozik, ahelyett, hogy örömet szerezne valaki másnak inkább. Én osztályfőnökként a diákjaimat is így nevelem, osztályfőnöki órákon sokat beszélgetünk ilyen témákról, mint faszverés, stb, azt hiszem jó pedagógusként fontos, hogy az igazságot megismertessem a srácaimmal, ebben a hazug, pornóval átitatott világban.


Ez egy kicsit illuzióromboló volt a végén. Pedig olyan szépen megfogalmatrad ezt a szöveget. :lol:

This post was edited by ElCapitano on May 30 2009 03:03am
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
May 30 2009 03:07am
Quote (Floodban @ Sat, May 30 2009, 09:58am)
es honnan tudod mennyi az atlagos eselye annak h kialakuljon elet? mivan ha meg ekkora szamoknal is nagy szerencse h egyaltalan van itt elet?
lehetseges h van elet meg vhol (kis bakteriumok vagy akarmi) a galaxisunkban de eleg nagy az esely arra h sehol mashol nincs elet csak itt

http://forums.d2jsp.org/index.php?showtopic=28110555&f=129&st=0


Jó, és te honnan tudod ezeket, hogy ki merd jelenteni, hogy egyedül vagyunk?

Nem vállalkoznék tippelésre sem, mert kurvára nem értek hozzá, de a galaxis rohadt buzi nagy, a csillagok száma ritkuló a spirálkarok vége felé, ami ekkora mennyiségnél nagyjából azt is jelenti számomra (mondom nem értek hozzá), hogy mindenféle távolságban helyezkednek el bolygók a csillagtól. Tehát lesz egy csomó ami optimális mennyiségű hőt vesz fel. Élethez nyilván kell még egy pár dolog, mint pl víz, idő és stb de szerintem egyáltalán nem kizárt.

Quote (jspogmg @ Sat, May 30 2009, 09:05am)
amíg nincs rá bizonyíték hogy létezik a valami amit, Isten-nek hívunk addig, nem fogok benne hinni : p


Ha lenne bizonyíték, akkor tudnád. Így viszont nem véletlenül hívják hitnek.
Member
Posts: 37,224
Joined: Oct 22 2006
Gold: 5,275.00
May 30 2009 03:12am
nem mondhatnám :(
Member
Posts: 3,685
Joined: Mar 11 2009
Gold: Locked
May 30 2009 03:34am
csak a gonoszban... :evil:
Member
Posts: 10,719
Joined: Jan 21 2008
Gold: 570.01
May 30 2009 04:00am
nem
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
May 30 2009 04:02am
Quote (Floodban @ Sat, May 30 2009, 10:44am)
nincs semmilyen magasabb hatalom felettunk
egyedul vagyunk az egesz galaxisban, soz

btw a velemenyem mar leirta anarkin, saenchai, ifeel meg meg paran ugyh nem is irok nagy postot


ennyi év után 1 dejvet is írhattál volna :(
Member
Posts: 28,789
Joined: Oct 7 2007
Gold: 0.18
May 30 2009 04:03am
Quote (Saenchai @ Sat, 30 May 2009, 11:02)
ennyi év után 1 dejvet is írhattál volna :(


te rokerdave vagy ki....
Member
Posts: 43,289
Joined: Mar 25 2005
Gold: 355.92
May 30 2009 04:03am
Quote (ToldiSenior @ Sat, May 30 2009, 09:57am)
LoL előkerült a pornó (és az ehhez szorosan kapcsolódó önkielégítés) problémája. Meg hogy Isten "megtiltja" az önkielégítést, a házasságon kívüli szexet, stb.

A félreértések elkerülése végett szögezzük le, hogy az egyház a szexualitást igenis örömteli ajándéknak, Isten ajándékának tekinti. Ajándéknak, amivel élni kell - ugyanakkor ajándéknak, amellyel visszaélni nem célszerű. Amikor az emberhez méltó szexuális viselkedéssel kapcsolatban az egyház is megfogalmazza a maga - Isten üzenetéből kiolvasott - normáit, akkor éppen a szexualitás értékét akarja jelezni és védeni. És nem csupán a nyilvánvaló eltévelyedésektől óv, hanem az ideális modellt is elénk állítja.

A veszélyt, barátom, Neked is érezned kell: ma a szex, a pornó ipart jelent. Komoly veszély, hogy szabadjára engedett, erkölcsi korlátokat nem ismerő világunkban előbb találkozik egy fiatal a pornográfiával, mint a szerelemmel; előbb értesül a szexualitás "technikai fortélyairól", mint hogy megtapasztalná társával az egymás testét-lelkét együtt kereső fölfedezés örömét. Akár azt is mondhatnám: a szexualitás "szent" voltát, amelyben az egymásnak adott életünk egymásba kapaszkodó és egymásba öltözködő testünk egységében is kifejeződik: a mézeshetek "fölfedezlek, mint egy földrészt, minden tájadat bejárom" pajkos-kíváncsi hevületétől a "benned alszom én is, nem vagy más világ" nyüzsgő s áradó, mégis biztos és örök örömén keresztül egészen a "kezem egy elsötétített városban évek múlva is rádtalálna" megfontolt, mély szerelmi tapasztalatokat hordozó, férfias, mégis szemérmes szavú vallomásáig. (Versek: Radnóti Miklós: Tétova óda, Csoóri Sándor: Énekek éneke, az első szerzőjét nem tudom, de az interneten mind megtalálhatók a teljes versek, ha valakit érdekel).

Sz'al, a pornóra önkielégítésre visszatérve, kifejezetten az egyház nem tiltja, a tízparancsolatban csupán ennyi áll: Ne paráználkodj, ami annyit tesz: ne törj házasságot, illetve a házasság előtt álló embereknek megtiltja a konkrét gyermeknemzést, kifejezetten a pici érdekében. Ennyi. Az egyház senkitől nem irigyli a szexuális gyönyörérzetet, bármennyire is szeretnék ezt róla elterjeszteni az egyház ellenségei. Szó sincs róla, hogy az egyház irigyelné a fiataloktól a szexuális vágyakat, meg akarná fosztani őket jogos örömüktől. Ez természetellenes is volna. Az egyház csupán elénk állítja az ideális modellt, és egyáltalán nem tagadja, hogy a földi életben a lehető legnagyobb boldogság a beteljesült szerelem!Aki mást mond, az hazudik! Aki pornófilmekre önkielégít, annak fogalma sincs arról, mi az a boldogság, mi az a megélt személyes szeretetkapcsolat! Az csak a maga kis önző meddő kéjelgésével foglalkozik, ahelyett, hogy örömet szerezne valaki másnak inkább. Én osztályfőnökként a diákjaimat is így nevelem, osztályfőnöki órákon sokat beszélgetünk ilyen témákról, mint faszverés, stb, azt hiszem jó pedagógusként fontos, hogy az igazságot megismertessem a srácaimmal, ebben a hazug, pornóval átitatott világban.



na jó,de mikor elkapja az embert a kangörcs, szeretetkapcsolat meg éppen nincsen,akkor muszáj könnyíteni magán :wacko:
Member
Posts: 28,789
Joined: Oct 7 2007
Gold: 0.18
May 30 2009 04:05am
Quote (Saenchai @ Sat, 30 May 2009, 11:03)
na jó,de mikor elkapja az embert a kangörcs, szeretetkapcsolat meg éppen nincsen,akkor muszáj könnyíteni magán  :wacko:


Éjszakai magömlés ftw! :lol:
Go Back To Magyar Topic List
Prev1212223242531Next
Add Reply New Topic New Poll