d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Est-ce Que Tu Est Charlie? > Mit Gondolsz A Szolasszabadsagrol
Prev1202122232443Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 17 2015 07:30am
Quote (ZaturekManfred @ 17 Jan 2015 14:29)
Ez attól függ honnan nézzük. A tízparancsolat volt előbb, vagy a modern társadalom.


A tizparancsolat elott se volt koser embert olni.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 17 2015 07:31am
Quote (josheide @ 17 Jan 2015 15:24)
A gyilkolast megtilto torvenyeket nem vallasi alapokon nyugszanak.


De a tudományos nyomozati módszerek előtt a leghatékonyabb visszatartó erő volt.

egy idegen helyen egy erdőben csak ketten vagytok, mi tartana vissza, hogy elvedd ami a másiknál van? Soha nem buknál le, nincsenek szemtanúk, nincsenek tudományos eszközök.
A vallás volt az ami erkölcsösen tartotta az embereket. mert a tömegek régen se voltak okosabbak.

This post was edited by CyberPunk666 on Jan 17 2015 07:31am
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 07:31am
Quote (Cpt_Ghost @ Jan 17 2015 03:28pm)
olvasd el a post editjét is


A volt osztálytársaim közül egyik sem megkeseredett, sem alkoholista. Legtöbbjük normális, dolgozó ember.

Majd kíváncsi leszek arra, hogy a mostaniakból mi lesz. Hátha josheidének volt igaza.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jan 17 2015 07:32am
Quote (Cpt_Ghost @ Jan 17 2015 02:29pm)
attól még mindig fejreállok ha valaki elkezdi nyomatni ezt a régen mennyivel jobb volt dumát
nem, kurvára nem volt jobb


Ha rohangálták a patakparton koszos nadrágban, kulccsal a nyakadban, akkor neked fantasztikus gyerekkorod volt.
Member
Posts: 12,371
Joined: May 26 2005
Gold: 931.79
Jan 17 2015 07:32am
Quote (ZaturekManfred @ Jan 17 2015 02:29pm)
Ez attól függ honnan nézzük. A tízparancsolat volt előbb, vagy a modern társadalom.


Az ilyen alapvető erkölcsi normák, mint pl a "ne ölj" annyira régiek, hogy még a modern társadalomnál is korábbra tehetők, evolúciós múltja van.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jan 17 2015 07:33am
Quote (CyberPunk666 @ Jan 17 2015 02:31pm)
De a tudományos nyomozati módszerek előtt a leghatékonyabb visszatartó erő volt.

egy idegen helyen egy erdőben csak ketten vagytok, mi tartana vissza, hogy elvedd ami a másiknál van? Soha nem buknál le, nincsenek szemtanúk, nincsenek tudományos eszközök.
A vallás volt az ami erkölcsösen tartotta az embereket. mert a tömegek régen se voltak okosabbak.


Engem a tudományos módszerek se tartanak vissza.

This post was edited by beni on Jan 17 2015 07:33am
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 07:33am
Quote (Cpt_Ghost @ Jan 17 2015 03:29pm)
attól még mindig fejreállok ha valaki elkezdi nyomatni ezt a régen mennyivel jobb volt dumát
nem, kurvára nem volt jobb


Honnan a fenéből tudod, hogy nem volt jobb, mikor te már jóval a rendszerváltás utáni világban éltél. Nem tapasztaltál semmit, csak beszélsz.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 17 2015 07:33am
Quote (CyberPunk666 @ 17 Jan 2015 14:31)
De a tudományos nyomozati módszerek előtt a leghatékonyabb visszatartó erő volt.

egy idegen helyen egy erdőben csak ketten vagytok, mi tartana vissza, hogy elvedd ami a másiknál van? Soha nem buknál le, nincsenek szemtanúk, nincsenek tudományos eszközök.
A vallás volt az ami erkölcsösen tartotta az embereket. mert a tömegek régen se voltak okosabbak.


Evoluciosan hajlamosak vagyunk az egyuttmukodesre. Lehet, volt egy ido amikor a vallas segitett a parasztoknak elfogadni az elnyomott szerepet, de mostanra teljesen elvesztette ezt a funkciojat.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 17 2015 07:33am
Quote (Cpt_Ghost @ 17 Jan 2015 15:29)
attól még mindig fejreállok ha valaki elkezdi nyomatni ezt a régen mennyivel jobb volt dumát
nem, kurvára nem volt jobb


Senki nem tolta a régen minden jobb volt dumát.
Régen volt ami jobb volt, volt ami rosszabb, a világ más lett, ezért ma ugyanazok a módszerek egészen más hatást váltanának ki.
A világ változik és ezért nem lehet visszahozni a régieket, mert az új rendszerben nem fognak működni.

De ugyanakkor a rendszerváltáskor 30-40-50 éves emberek nem fognak megváltozni kétszer is...
Ez a hirtelen váltást nem tudják az emberek rendesen kezelni.

Nem is várható el tőlük...
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 17 2015 07:36am
Quote (josheide @ 17 Jan 2015 15:33)
Evoluciosan hajlamosak vagyunk az egyuttmukodesre. Lehet, volt egy ido amikor a vallas segitett a parasztoknak elfogadni az elnyomott szerepet, de mostanra teljesen elvesztette ezt a funkciojat.


Ez a része addig működött, ameddig törzsi szintem működtünk együtt és voltak törzsi háborúk. A nagy birodalmak megjelenésekor már nem a pártíz vagy száz fős létszámokkal kellett megbirkózni, ahol már nincs a mindenki ismer mindenkit rendszer.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1202122232443Next
Add Reply New Topic New Poll