d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Autó Help Topic > Tolem Lehet Official Is.
Prev1202122232430Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 11,680
Joined: Nov 5 2008
Gold: 1.21
Mar 15 2013 09:04am
Quote (Vismajor @ 15 Mar 2013 16:00)
honda cr-vről mi a véleményed? bár nem a kevés fogyasztásáról híres


crv-k jók, a hrv-k hulladékok állítólag
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Mar 18 2013 02:47am
Amugy most gondolkodtam a dízel dolgon, a fogyasztás miatt csak az jó, a másik meg amit mondtatok, hogy kis távokra nem jó, mert nem tud 'bemelegedni', stb. Pont beszélgettem apummal meg gondolkodtam, hogy autót mi rövid távra nem is használunk mert arra ott a láb, meg bringa, meg busz is olcsóbb legtöbbször, igazából az autó hosszabb távra kell, mint pl lemenni jászberénybe (~starjántól), vagy felmenni pestre, esetleg leugrani zalai rokonokhoz, vagy ismerősökkel tisza tóhoz, stb. Néha a ~starján-falu táv is játszik persze (ami oda vissza ~20 km), de akkor meg nem áll sokat álló motorral az autó mert csak ilyenek vannak, hogy felkapni pár cuccot, bevágni csomagtartóba azt jövünk is és mint mondtam télen is 18 + fokos a garázs szóval mégsem -15 -re hült motort kell inditani.

Szerintem nem lesz gond a dizellel, maradok 1.6HDi kozott keresgelesnel.
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Mar 18 2013 03:41am
Quote (Baleee @ Mar 18 2013 08:47am)
Amugy most gondolkodtam a dízel dolgon, a fogyasztás miatt csak az jó, a másik meg amit mondtatok, hogy kis távokra nem jó, mert nem tud 'bemelegedni', stb. Pont beszélgettem apummal meg gondolkodtam, hogy autót mi rövid távra nem is használunk mert arra ott a láb, meg bringa, meg busz is olcsóbb legtöbbször, igazából az autó hosszabb távra kell, mint pl lemenni jászberénybe (~starjántól), vagy felmenni pestre, esetleg leugrani zalai rokonokhoz, vagy ismerősökkel tisza tóhoz, stb. Néha a ~starján-falu táv is játszik persze (ami oda vissza ~20 km), de akkor meg nem áll sokat álló motorral az autó mert csak ilyenek vannak, hogy felkapni pár cuccot, bevágni csomagtartóba azt jövünk is és mint mondtam télen is 18 + fokos a garázs szóval mégsem -15 -re hült motort kell inditani.

Szerintem nem lesz gond a dizellel, maradok 1.6HDi kozott keresgelesnel.


még mindig azt mondom ,hogy évi 20k km nincs meg akkor felejtsd el a dizelt mert felfogsz szállni a szopórollerre.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Mar 18 2013 03:47am
Quote (rapiddani @ 18 Mar 2013 11:41)
még mindig azt mondom ,hogy évi 20k km nincs meg akkor felejtsd el a dizelt mert felfogsz szállni a szopórollerre.


De mi? Allasaban megdoglik vagy wat. Nem ertem. Eddig az alapjan amit irt(atok) vagy irt balage, az volt a dizelnek a baja, hogy ha nem melegszik be a motor uzemire, vagy is tul rovid tavon megy es csak az uzemire tud esetleg felmelegedni de utana egybol vege, nincs tartosan hasznalva, akkor baszodik meg.

Nem ertem mi a gond akkor, ha tavasztol oszig jarkalunk vele hosszabbakat aztan egyebkent meg csak ilyen 10-20-30 kmeket akkor mi baja lehet. Ez nem indoklas, hogy megbaszodik/felszallsz a szoporollerre/ledoglik/felrobanik.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Mar 18 2013 03:49am
Quote (rapiddani @ Mar 18 2013 10:41am)
még mindig azt mondom ,hogy évi 20k km nincs meg akkor felejtsd el a dizelt mert felfogsz szállni a szopórollerre.


Miért?
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Mar 18 2013 03:50am
Quote (beni @ Mar 18 2013 09:49am)
Miért?


jó pár postal ezelőtt leírtam én is meg ballage is
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Mar 18 2013 03:52am
Quote (Baleee @ Mar 18 2013 09:47am)
De mi? Allasaban megdoglik vagy wat. Nem ertem. Eddig az alapjan amit irt(atok) vagy irt balage, az volt a dizelnek a baja, hogy ha nem melegszik be a motor uzemire, vagy is tul rovid tavon megy es csak az uzemire tud esetleg felmelegedni de utana egybol vege, nincs tartosan hasznalva, akkor baszodik meg.

Nem ertem mi a gond akkor, ha tavasztol oszig jarkalunk vele hosszabbakat aztan egyebkent meg csak ilyen 10-20-30 kmeket akkor mi baja lehet. Ez nem indoklas, hogy megbaszodik/felszallsz a szoporollerre/ledoglik/felrobanik.


figyelj én nem azért mondom mert keresztbe akarok tenni neked, ezek tények. Dizelt annak nem ajánlják aki városba / rövidtávon használja. motornak egyszerüen nem tesz jót ha 5km használod , kihül és újra, nemfog tudni a turbo kiégni, szóval rövidtávon az csere lesz, de olvass utána, szerintem leirnak vagy 10okot is amiért nem ajánlják, mert ok ahogy látom neked elsődleges ,hogy ne 7litert egyen hanem 6ot, mert az aztán spórolás , de amikor majd ezen az 1literen fogsz szopóágra kerülni és cserélgeten az alkatrészeket minden második hónapban akkor nem lesz olyan lyoshi.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Mar 18 2013 03:57am
Quote (rapiddani @ Mar 18 2013 10:52am)
figyelj én nem azért mondom mert keresztbe akarok tenni neked, ezek tények. Dizelt annak nem ajánlják aki városba / rövidtávon használja. motornak egyszerüen nem tesz jót ha 5km használod , kihül és újra, nemfog tudni a turbo kiégni, szóval rövidtávon az csere lesz, de olvass utána, szerintem leirnak vagy 10okot is amiért nem ajánlják, mert ok ahogy látom neked elsődleges ,hogy ne 7litert egyen hanem 6ot, mert az aztán spórolás , de amikor majd ezen az 1literen fogsz szopóágra kerülni és cserélgeten az alkatrészeket minden második hónapban akkor nem lesz olyan lyoshi.


Mondjuk én is azt nem értem, hogy miért méregeti ilyen szúrós szemmel a fogyasztást. Ha napi 200 km-t tolna bele, akkor megértem, de így, hogy deklaráltan ritkán akarja használni ...
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Mar 18 2013 05:42am
Quote (beni @ 18 Mar 2013 11:57)
Mondjuk én is azt nem értem, hogy miért méregeti ilyen szúrós szemmel a fogyasztást. Ha napi 200 km-t tolna bele, akkor megértem, de így, hogy deklaráltan ritkán akarja használni ...




Igazad van, veszek akkor meg egy ladat azt csa. Amugy meg nem 7 helyett hatot, hanem ne egyen mer 11 litert varosba, akkor tenyleg folosleges Ladahoz kepest mas autot venni, az is megy 130-at, jobb mint a mai autok fele, mert nem rohad le minden kanyarba, + meg tudom javitani + hatso kerekes.
Member
Posts: 11,680
Joined: Nov 5 2008
Gold: 1.21
Mar 18 2013 05:45am
Nem kifejezetten jó a dízeleknek, ha keveset mennek velük, de inkább úgy fogalmaznék, hogy az lenne a legjobb, ha egyenletes terhelésen lenne csam használva, mondjuk csak autópályán. Viszonylag kevesen használják így, mégsincs égbekiáltóan sok meghibásodás azért ezzel kapcsolatban. Ez az 1.6 is egy relatíve kis köbcentis motor, nem kell azért neki 10 év, hogy bemelegedjen, ha nem nyomod neki hidegen, akkor nem lesz abból semmi baj, hogy csak rövid távon használod. Egyetlen dologra kell csak odafigyelni: ha részecskeszűrős a kocsi, akkor néha ki KELL nyomni a szemét, had tisztítsa ki magát a rendszer
Go Back To Magyar Topic List
Prev1202122232430Next
Add Reply New Topic New Poll