Quote (Baleee @ Mar 18 2013 08:47am)
Amugy most gondolkodtam a dízel dolgon, a fogyasztás miatt csak az jó, a másik meg amit mondtatok, hogy kis távokra nem jó, mert nem tud 'bemelegedni', stb. Pont beszélgettem apummal meg gondolkodtam, hogy autót mi rövid távra nem is használunk mert arra ott a láb, meg bringa, meg busz is olcsóbb legtöbbször, igazából az autó hosszabb távra kell, mint pl lemenni jászberénybe (~starjántól), vagy felmenni pestre, esetleg leugrani zalai rokonokhoz, vagy ismerősökkel tisza tóhoz, stb. Néha a ~starján-falu táv is játszik persze (ami oda vissza ~20 km), de akkor meg nem áll sokat álló motorral az autó mert csak ilyenek vannak, hogy felkapni pár cuccot, bevágni csomagtartóba azt jövünk is és mint mondtam télen is 18 + fokos a garázs szóval mégsem -15 -re hült motort kell inditani.
Szerintem nem lesz gond a dizellel, maradok 1.6HDi kozott keresgelesnel.
még mindig azt mondom ,hogy évi 20k km nincs meg akkor felejtsd el a dizelt mert felfogsz szállni a szopórollerre.