d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > d2jsp / Hunsub Moderáció > Kérdezz Itt
Prev12021222324197Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,338
Joined: Feb 13 2006
Gold: 0.00
Dec 25 2009 06:30am
Quote (hedgehogsword @ 25 Dec 2009 10:36)

csak idegesít titeket de ne replyoljatok mert nincs értelme, vagy másik topicban, mert ezt bezárják ha sok a nem idevaló post


nem tűröm, hogy azért pocskondiázza az oldalt, mert joeval vagy velem van baja.
Ha nekem nem is, akkor joeynak kurva sok melója van benne és kicsit szarul veszi ki magát nekem a 'szarazoldaladtörődjbele' riposzt.
Member
Posts: 31,873
Joined: May 14 2005
Gold: 124.45
Dec 25 2009 06:36am
Quote (RiNGiSpiLeR @ 24 Dec 2009 15:04)
Ezl a banolásos dolog azért nem olyan 1xű, mert ha 1 fix rendszer lenne felállítva, hogy pl miért jár, vagy mbiől mennyi kell hozzá, akkor az visszaélésre adhatna okot... Ricinek is összesen több mint 200% warnja van, mégis itt van közöttünk... Szerintem azért, mert súlyosan nem ártott senkinek (max csak mesht tette kissé labilissá idegállapotügyileg), tehát nem scammelt, nem postolt pornót S/A-ba, nem spammolta szét a trade részleget, stb. Ha ott teljesedett volna ki az agonizálása, akkor sztem már tuti rég autoban lenne, de itt egy sajátnyelvű részlegben spammol rendületlenül az mégsem akkora gáz, végülis arra lett kitalálva (nagyjából), hogy az ügyes-bajos dolgainkat megvitathassuk...


Ez érdekes dolog... Ha valakinek a warn-jai 100 fölött vannak, de még mindig csinálja _ugyanazt_, mint amit warnok előtt, akkor mi értelme van ennek az egésznek? Ha ez figyelmeztetés, amolyan "körmös" neki, hogy hoppá tessék vigyázni mert ha csúnya rossz gyerek leszel nem kapsz csokit, akkor kéne hogy legyen súlya, tényleg ne kapjon csokit. Ha a kölyök 10x elcsen túrórudit az üzletben, majd megmondják neki hogy fiacskám ne gyere vissza, mert a biztonsági őr kirak, és másik pólóban beállít, akkor azt nem kell kidobni? Kb így értem, bár a hasonlatokat nagyon nem szeretem, mert ugyanazt a gondot nem igazán fedik le.
Azt meg értem, hogy euscl trade-n jobban fog a ceruza, general helpben még inkább, etcetc, de ha valaki warnt kap, annak oka van - és ha valaki kikerül a büntetés, megvonás súlya alól, onnantól értelmét veszti a rendszer.

Másik dolog: pvp-mld-walk vs az új, a fantasztikus event rendszer. Totál megölte. De egy-az egyben. Úgy érzem, a mld topict sikerült folyamatosan színvonalban tartani, viszonylag spam és flame mentesen (ricit sajnos nem kerülhette el, de hamar megunta ott), egy kisebb közösség amolyan bástyája volt. Locked, go event: ott nincs az emberek előtt, nem látom ha valaki ír bele, de ha épp elcsípem és válaszolok neki ott, akkor meg ő nem látja. Ha jönnének újoncok nem tudják hogy van-e ilyesmi, ésatöbbi. Eredmény: gyakorlatilag nincs mld, néha baresszel összefutunk és zúzzuk.
PvP topic ugyanez: előtte kb napi szinten ment a 3v3-4v4, most?
Walk, mod: nyitottunk topicot, 2-3 walk is indult, pörgés, szervezkedés ki mivel, mik az újdonságok... Closed. Azóta kb mindenki single nyomja.

_Szerintem_ egy-egy ilyen topic nem terheli túlzottan a subot, és a közösség tagjainak egy fix pontot ad valamiben, amit jó együtt csinálni, ezt pl nem értem miért kell korlátozni. HON, DOTA topicok élnek még, és működnek is: naponta megy a game. Vannak jó példák ilyesmire, imo mld topic is ilyen volt.


Másik, ehhez kapcsolódóan: d2pk, és retro. Nem értem az ilyen topicokat miért kell bezárni, pedig próbáltuk mi virágnyelven is mondani (pl olaszoknál nyíltan ment egy időben a szervezés ez ügyben, én pl ottani topicban levő figurának pmeltem és küldött angol nyelven tippeket mit hol kell leszedni, mikor east pk-ról átjöttem, mivel akkoriban ashn és exy kente ott, tőlük meg nem volt kedvem bármit is kérni :DDDD).
De, eupvp-n ligákat is nyitnak így, hogy 99-es karikkal, vagy ázsián...
Retro ugyanez kb. Nem látom át, miért lenne a jsp "ellen", hogy páran ott walkolunk, nem bneten. Igaz, single player topicot nem is zárták be, de az érdeklődés is kb tizedére esett vissza topic bezárása óta.
Banned
Posts: 1,997
Joined: May 14 2009
Gold: 0.00
Warn: 40%
Dec 25 2009 06:42am
Quote (Oberon_os @ Dec 25 2009 01:36pm)
Ez érdekes dolog... Ha valakinek a warn-jai 100 fölött vannak, de még mindig csinálja _ugyanazt_, mint amit warnok előtt, akkor mi értelme van ennek az egésznek? Ha ez figyelmeztetés, amolyan "körmös" neki, hogy hoppá tessék vigyázni mert ha csúnya rossz gyerek leszel nem kapsz csokit, akkor kéne hogy legyen súlya, tényleg ne kapjon csokit. Ha a kölyök 10x elcsen túrórudit az üzletben, majd megmondják neki hogy fiacskám ne gyere vissza, mert a biztonsági őr kirak, és másik pólóban beállít, akkor azt nem kell kidobni? Kb így értem, bár a hasonlatokat nagyon nem szeretem, mert ugyanazt a gondot nem igazán fedik le.
Azt meg értem, hogy euscl trade-n jobban fog a ceruza, general helpben még inkább, etcetc, de ha valaki warnt kap, annak oka van - és ha valaki kikerül a büntetés, megvonás súlya alól, onnantól értelmét veszti a rendszer.

Másik dolog: pvp-mld-walk vs az új, a fantasztikus event rendszer. Totál megölte. De egy-az egyben. Úgy érzem, a mld topict sikerült folyamatosan színvonalban tartani, viszonylag spam és flame mentesen (ricit sajnos nem kerülhette el, de hamar megunta ott), egy kisebb közösség amolyan bástyája volt. Locked, go event: ott nincs az emberek előtt, nem látom ha valaki ír bele, de ha épp elcsípem és válaszolok neki ott, akkor meg ő nem látja. Ha jönnének újoncok nem tudják hogy van-e ilyesmi, ésatöbbi. Eredmény: gyakorlatilag nincs mld, néha baresszel összefutunk és zúzzuk.
PvP topic ugyanez: előtte kb napi szinten ment a 3v3-4v4, most?
Walk, mod: nyitottunk topicot, 2-3 walk is indult, pörgés, szervezkedés ki mivel, mik az újdonságok... Closed. Azóta kb mindenki single nyomja.

_Szerintem_ egy-egy ilyen topic nem terheli túlzottan a subot, és a közösség tagjainak egy fix pontot ad valamiben, amit jó együtt csinálni, ezt pl nem értem miért kell korlátozni. HON, DOTA topicok élnek még, és működnek is: naponta megy a game. Vannak jó példák ilyesmire, imo mld topic is ilyen volt.


Másik, ehhez kapcsolódóan: d2pk, és retro. Nem értem az ilyen topicokat miért kell bezárni, pedig próbáltuk mi virágnyelven is mondani (pl olaszoknál nyíltan ment egy időben a szervezés ez ügyben, én pl ottani topicban levő  figurának pmeltem és küldött angol nyelven tippeket mit hol kell leszedni, mikor east pk-ról átjöttem, mivel akkoriban ashn és exy kente ott, tőlük meg nem volt kedvem bármit is kérni :DDDD).
De, eupvp-n ligákat is nyitnak így, hogy 99-es karikkal, vagy ázsián...
Retro ugyanez kb. Nem látom át, miért lenne a jsp "ellen", hogy páran ott walkolunk, nem bneten. Igaz, single player topicot nem is zárták be, de az érdeklődés is kb tizedére esett vissza topic bezárása óta.


korrupt modok
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Dec 25 2009 06:52am
Quote (BeneGessir @ Dec 25 2009 12:42pm)
korrupt modok


igyis van
sondor 3635234513. multija hozza a szinvonalat hunsubra
ö kell ide
Banned
Posts: 1,997
Joined: May 14 2009
Gold: 0.00
Warn: 40%
Dec 25 2009 06:55am
Quote (sylKE @ Dec 25 2009 01:52pm)
igyis van
sondor 3635234513. multija hozza a szinvonalat hunsubra
ö kell ide


sylke a szinvonal miatt rinyal pedig semmit sem tesz hozza
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Dec 25 2009 07:01am
Quote (BeneGessir @ Dec 25 2009 12:55pm)
sylke a szinvonal miatt rinyal pedig semmit sem tesz hozza


hát persze :lol:
tölem mehet a 24/7 spam, de amikor már a 75467545. multidrol irsz akkor az már kicsit idegesitö
és csak azért sirok mert a többi az banned, ez meg még mindig nem, pedig sztem abbol a majdnem 2k postbol nem sok értelmes dolog került ide
Member
Posts: 31,873
Joined: May 14 2005
Gold: 124.45
Dec 25 2009 07:01am
Quote (bavar01 @ 24 Dec 2009 19:42)
A horogkeresztet több kulturában is használták már jóval
a Nemzet szocialisták elött is.
Többek között Svédeknél(vagy a finneknél) is repülőgép felségjel volt 40-es évek közepéig (kék alapon fehér asszem)
Valamint a hetvenes évek közepéig még szintén használatos volt, mint kitüntetés (Skandinávia valamelyi kországában)

Sőt még a Coca cola is felhasználta reklámanyagként:
Horogkereszt alakú kulcstartó ( akkoriban vmi "Szépet és jót" jelentett)
A germán kultúra egyik alapszimbóluma is, Hitler is innen vette át.


Szerintem:
-horogkeresztet használni, miközben szimpatizálsz magával az eszmével amit a náci birodalom "épített", és közben azt mondogatot hogy ez nem horogkereszt hanem egy japó írájsel egyik része, hogy is mondjam.. enyhén szólva is gyáva féreg dolog. Ha azért használod amiért, vállald fel. (szánalmas szinpatizálni náci ideológiával Magyarországon, de ez más tészta, és többször ki lett fejtve)
-Az, hogy még kik használják, de hogy egyértelműen kinek mi jut róla az eszébe, megint más tészta. Egy ideológiának ez a szimbóluma, mely embereket _gyalázott_ meg, és itt nem az a legsúlyosabb dolog, hogy ölt, hanem az hogy emberi mivoltukat taposta páros lábbal sárba. Ha xyz kitalálná hogy a magyarokat ki kéne irtani, és papírvágókést tenne a zászlajára, kiirtanák a 3/4 családodat, te mit szólnál ahhoz, ha valaki papírvágókést lóbálna előtted?

Van egy alapvető illem, szolidaritás más emberek felé, amit áthágni már több, mint bunkóság - szerintem. Vannak dolgok amikkel viccelni nem lehet, de még csak nem is polgárpukkasztás ha direkt azért használod: mert aki felháborodik, nem kényeskedésből teszi azt, hanem joggal, innentől meg nem polgárpukkasztásról van szó (lásd pl: kapitánygeci régi autofail "poénos" sige).

This post was edited by Oberon_os on Dec 25 2009 07:03am
Member
Posts: 27,047
Joined: Mar 16 2008
Gold: 0.00
Dec 25 2009 07:44am
Quote (Oberon_os @ 25 Dec 2009 15:01)
Szerintem:
-horogkeresztet használni, miközben szimpatizálsz magával az eszmével amit a náci birodalom "épített", és közben azt mondogatot hogy ez nem horogkereszt hanem egy japó írájsel egyik része, hogy is mondjam.. enyhén szólva is gyáva féreg dolog. Ha azért használod amiért, vállald fel. (szánalmas szinpatizálni náci ideológiával Magyarországon, de ez más tészta, és többször ki lett fejtve)
-Az, hogy még kik használják, de hogy egyértelműen kinek mi jut róla az eszébe, megint más tészta. Egy ideológiának ez a szimbóluma, mely embereket _gyalázott_ meg, és itt nem az a legsúlyosabb dolog, hogy ölt, hanem az hogy emberi mivoltukat taposta páros lábbal sárba. Ha xyz kitalálná hogy a magyarokat ki kéne irtani, és papírvágókést tenne a zászlajára, kiirtanák a 3/4 családodat, te mit szólnál ahhoz, ha valaki papírvágókést lóbálna előtted?

Van egy alapvető illem, szolidaritás más emberek felé, amit áthágni már több, mint bunkóság - szerintem. Vannak dolgok amikkel viccelni nem lehet, de még csak nem is polgárpukkasztás ha direkt azért használod: mert aki felháborodik, nem kényeskedésből teszi azt, hanem joggal, innentől meg nem polgárpukkasztásról van szó (lásd pl: kapitánygeci régi autofail "poénos" sige).


Nem értem miért engem quotoltál ehhez...
Nem védeni akartam söndört
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Dec 25 2009 08:03am
Érdekes topic, végig fogom majd olvasni.

Quote (Oberon_os @ Dec 25 2009 01:36pm)

Másik dolog: pvp-mld-walk vs az új, a fantasztikus event rendszer. Totál megölte. De egy-az egyben. Úgy érzem, a mld topict sikerült folyamatosan színvonalban tartani, viszonylag spam és flame mentesen (ricit sajnos nem kerülhette el, de hamar megunta ott), egy kisebb közösség amolyan bástyája volt. Locked, go event: ott nincs az emberek előtt, nem látom ha valaki ír bele, de ha épp elcsípem és válaszolok neki ott, akkor meg ő nem látja. Ha jönnének újoncok nem tudják hogy van-e ilyesmi, ésatöbbi. Eredmény: gyakorlatilag nincs mld, néha baresszel összefutunk és zúzzuk.


MLD topic esetét én is sajnálom kicsit. Nem pusztán egy egyszeri esemény megszervezése folyt ott, hanem a trade topic ajánló (itt egy jó csuka MLD-re!, stb) általános MLD duel stratégia és hasonlóknak is tökéletes teret biztosított. Ráadásul ha valaki az esti film előtt akart mókázni egy kicsit, esetleg tesztelni a különböző setupokat akkor arra is volt reális esély, hogy tudjon pár perc alatt résztvevőket toborozni. "Events" használata esetén ez közel lehetetlen, bármennyire is hasznos amúgy az a funkció.

Ha a subforum tisztántartása végett is lettek bezárva, akkor sem hiszem, hogy egy (más fórumok normái szerint is kvázi spam és offtopic mentes) topic bezárása sokkal rendezettebbé varázsolná a kis részlegünket.

Member
Posts: 11,077
Joined: Aug 4 2009
Gold: 1,018.50
Dec 25 2009 08:24am
Quote (bavar01 @ Dec 25 2009 01:15pm)
Küld el pmben plz milyen linket mellékeltek a warnod mellé.


szerintem publikus
http://forums.d2jsp.org/topic.php?t=38239806&o=25
Go Back To Magyar Topic List
Prev12021222324197Next
Add Reply New Topic New Poll