Quote (sylke @ 12 Nov 2016 18:44)
mondjuk ez az elektori rendszer jo nagy szarnak tünik tbh
annyi ertelme van, hogy ellensulyozza azt, hogy az amcsi nepesseg durvan tulnyomo tobbsege kb 3-4 regiora koncentralodik, es igy nem tudjak raeroszakolni az akaratukat a nagyvarosiak a VIDEKIEKRE
csak egyreszt olyan szempontbol is hulyeseg, hogy azok a regiok mondjuk a nemzeti ossztermeknek meg sokkal nagyobb %-at adjak, mint mondjuk a wyomingi meg kansasi parasztok, meg igy lehet olyanokat is csinalni, mint most, hogy gyakorlatilag a kisebbseg valaszt elnokot