d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Est-ce Que Tu Est Charlie? > Mit Gondolsz A Szolasszabadsagrol
Prev1192021222343Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jan 17 2015 07:26am
Quote (josheide @ Jan 17 2015 02:18pm)
Ha valaszthatnal, te nem egy szabadabb helyen nevelned fel a gyereked?


Én kibaszottul élnék amerikában, de azért mindig nevetek azon, amikor szabadságról beszélnek :)

Tényleg nem akarok populista hülyeségekkel előrukkolni, de 21 éves kor alatt sört sem lehet inni (de hadseregben szolgálni, vagy gyereket nemzeni azt igen). Meg aztán ilyen bénaságok, hogy a rendőr simán elveheti a nálad lévő nagyobb mennyiségű készpénzt, mert rád fogják, hogy biztos drogot akartál belőle venni http://www.bbc.com/news/blogs-echochambers-29228851

és stb

This post was edited by beni on Jan 17 2015 07:27am
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 07:27am
Quote (Cpt_Ghost @ Jan 17 2015 03:23pm)
nem rohangált ennyi kretén az utcákon? Mégis kinek az öröksége akkor ez a szarhalmaz amiben élünk? :D


Ha már itt tartunk, neked van már örökséged? Tudom, hogy elcsépelt közhely, de könnyű kritizálni annak, aki semmit nem csinált még.

Kinek az öröksége? Például a szüleidnek, akik így neveltek.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 17 2015 07:27am
Quote (beni @ 17 Jan 2015 14:26)
Én kibaszottul élnék amerikában, de azért mindig nevetek azon, amikor szabadságról beszélnek :)

Tényleg nem akarok populista hülyeségekkel előrukkolni, de 21 éves kor alatt sört sem lehet inni (de hadseregben szolgálni, vagy gyereket nemzeni azt igen). Meg aztán ilyen bénaságok, hogy a rendőr simán elveheti a nálad lévő nagyobb mennyiségű készpénzt, aminek aztán búcsút inthetsz: http://www.bbc.com/news/blogs-echochambers-29228851

és stb


Meg 50 evvel ezelott hogy bantak a feketekkel...

Megis egy egesz elheto orszag lett.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jan 17 2015 07:28am
Quote (ZaturekManfred @ 17 Jan 2015 14:27)
Ha már itt tartunk, neked van már örökséged? Tudom, hogy elcsépelt közhely, de könnyű kritizálni annak, aki semmit nem csinált még.

Kinek az öröksége? Például a szüleidnek, akik így neveltek.


olvasd el a post editjét is
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 17 2015 07:28am
Quote (Cpt_Ghost @ 17 Jan 2015 15:23)
nem rohangált ennyi kretén az utcákon? Mégis kinek az öröksége akkor ez a szarhalmaz amiben élünk? :D


Ez egy elég bonyolult folyamat eredménye. Sokan a felnőttek közül még ma is az előző rendszerben élnek fejben, volt több lépcső szerű változás is, ezt nem tudja egy társadalom lekövetni.


Quote (josheide @ 17 Jan 2015 15:18)
Ha valaszthatnal, te nem egy szabadabb helyen nevelned fel a gyereked?


Azért ez a szabadabb sokkal bonyolultabb dolog rendszer szinten, mint egy darab szó.
Szerintem ma egy gyerek sokkal kiszolgáltatottabb és sokkal több olyan külső elvárást támaszt felé a világ, amitől ő nem tud védekezni lévén csak egy gyerek.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jan 17 2015 07:29am
Quote (josheide @ Jan 17 2015 02:27pm)
Meg 50 evvel ezelott hogy bantak a feketekkel...

Megis egy egesz elheto orszag lett.


De ez most 2015-ben van.

Egyébként igen, a szegregáció, rabszolgaság, vagy a koncentrációs táborok a második világháború alatt ....


Amúgy imádom amerikát.

This post was edited by beni on Jan 17 2015 07:29am
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 07:29am
Quote (josheide @ Jan 17 2015 03:24pm)
A gyilkolast megtilto torvenyeket nem vallasi alapokon nyugszanak.


Ez attól függ honnan nézzük. A tízparancsolat volt előbb, vagy a modern társadalom.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jan 17 2015 07:29am
Quote (CyberPunk666 @ 17 Jan 2015 14:28)
Ez egy elég bonyolult folyamat eredménye. Sokan a felnőttek közül még ma is az előző rendszerben élnek fejben, volt több lépcső szerű változás is, ezt nem tudja egy társadalom lekövetni.




Azért ez a szabadabb sokkal bonyolultabb dolog rendszer szinten, mint egy darab szó.
Szerintem ma egy gyerek sokkal kiszolgáltatottabb és sokkal több olyan külső elvárást támaszt felé a világ, amitől ő nem tud védekezni lévén csak egy gyerek.


attól még mindig fejreállok ha valaki elkezdi nyomatni ezt a régen mennyivel jobb volt dumát
nem, kurvára nem volt jobb
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Jan 17 2015 07:30am
Quote (ZaturekManfred @ Jan 17 2015 02:29pm)
Ez attól függ honnan nézzük. A tízparancsolat volt előbb, vagy a modern társadalom.


Tízparancsolat előtt is volt "ne ölj".
Member
Posts: 12,371
Joined: May 26 2005
Gold: 931.79
Jan 17 2015 07:30am
Quote (SummertimeClothes @ Jan 17 2015 02:20pm)
zsido nincs is benne top3ban S:


és tényleg
Go Back To Magyar Topic List
Prev1192021222343Next
Add Reply New Topic New Poll