d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Hiszel Istenben?
Prev1192021222331Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 28,789
Joined: Oct 7 2007
Gold: 0.18
May 30 2009 12:56am
Quote (CyberPunk666 @ Sat, 30 May 2009, 07:55)
reformatus vagy, vagy csak reformatusnak kereszteltek?

engem reformatus templomban kereszteltek meg, de nemhogy reformatus nem, meg csak kereszteny, vagy akar vallasos sem vagyok.


Hát nem gyakorlom a vallást. És a biblia nem igazán mérvadó nekem. De szerintem nincs baj az egyházzal.
Member
Posts: 7,099
Joined: Nov 5 2007
Gold: 5,524.50
May 30 2009 12:57am
Quote (ElCapitano @ Sat, 30 May 2009, 08:53)
Én csak azért nem értelek meg, mert szerintem a poszt-kommunisták jó reklámmal =/= liberálisok. De ne politizáljunk inkább vitatkozzunk a vallásról, azon legalább ugyan olyan jól össze lehet veszni minden eredmény nélkül. :lol:
Én pl református vagyok és jól érzem magam!


én meg jó liberálisként tisztellek mint kisebbség :rolleyes:

a vallásról nem tudok vitatkozni, mert szerintem jó dolog, de én nem hiszek Istenben



/e: mellesleg én is meg vagyok keresztelve ^^ római katolikusnak
nagymamám jár templomba minden vasárnap

This post was edited by Norina on May 30 2009 12:57am
Member
Posts: 43,338
Joined: Feb 13 2006
Gold: 0.00
May 30 2009 01:02am
Quote (Norina @ Sat, 30 May 2009, 07:57)
én meg jó liberálisként tisztellek mint kisebbség :rolleyes:

a vallásról nem tudok vitatkozni, mert szerintem jó dolog, de én nem hiszek Istenben



/e: mellesleg én is meg vagyok keresztelve ^^ római katolikusnak
nagymamám jár templomba minden vasárnap


hallod te egész nap spamelsz, akármikor nézek fel a subra...
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
May 30 2009 01:04am
Quote (Janou @ Sat, 30 May 2009, 09:02)
hallod te egész nap spamelsz, akármikor nézek fel a subra...


ez a politologia mellekhatasa.

btw nem vizsgaidoszak van? ^^
Member
Posts: 7,099
Joined: Nov 5 2007
Gold: 5,524.50
May 30 2009 01:06am
Quote (Janou @ Sat, 30 May 2009, 09:02)
hallod te egész nap spamelsz, akármikor nézek fel a subra...


DE AZÉRT TE IS!!!! (mert mindig látsz, és te is itt vagy)

Egyébként mindjárt indulunk nagymamámékhoz, csak anyáék még a Sparban vannak vásárolni, őket várom, készülődök, abba meg belefér, hogy itt rontsam a levegőt :rolleyes:
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
May 30 2009 01:07am
Quote (Norina @ Sat, 30 May 2009, 09:06)
DE AZÉRT TE IS!!!! (mert mindig látsz, és te is itt vagy)

Egyébként mindjárt indulunk nagymamámékhoz, csak anyáék még a Sparban vannak vásárolni, őket várom, készülődök, abba meg belefér, hogy itt rontsam a levegőt :rolleyes:


s a siker, s a sporolas....
Member
Posts: 17,415
Joined: Jan 31 2007
Gold: 3,065.00
May 30 2009 01:28am
igen
Member
Posts: 2,708
Joined: Feb 16 2008
Gold: 2,280.00
May 30 2009 01:57am
LoL előkerült a pornó (és az ehhez szorosan kapcsolódó önkielégítés) problémája. Meg hogy Isten "megtiltja" az önkielégítést, a házasságon kívüli szexet, stb.

A félreértések elkerülése végett szögezzük le, hogy az egyház a szexualitást igenis örömteli ajándéknak, Isten ajándékának tekinti. Ajándéknak, amivel élni kell - ugyanakkor ajándéknak, amellyel visszaélni nem célszerű. Amikor az emberhez méltó szexuális viselkedéssel kapcsolatban az egyház is megfogalmazza a maga - Isten üzenetéből kiolvasott - normáit, akkor éppen a szexualitás értékét akarja jelezni és védeni. És nem csupán a nyilvánvaló eltévelyedésektől óv, hanem az ideális modellt is elénk állítja.

A veszélyt, barátom, Neked is érezned kell: ma a szex, a pornó ipart jelent. Komoly veszély, hogy szabadjára engedett, erkölcsi korlátokat nem ismerő világunkban előbb találkozik egy fiatal a pornográfiával, mint a szerelemmel; előbb értesül a szexualitás "technikai fortélyairól", mint hogy megtapasztalná társával az egymás testét-lelkét együtt kereső fölfedezés örömét. Akár azt is mondhatnám: a szexualitás "szent" voltát, amelyben az egymásnak adott életünk egymásba kapaszkodó és egymásba öltözködő testünk egységében is kifejeződik: a mézeshetek "fölfedezlek, mint egy földrészt, minden tájadat bejárom" pajkos-kíváncsi hevületétől a "benned alszom én is, nem vagy más világ" nyüzsgő s áradó, mégis biztos és örök örömén keresztül egészen a "kezem egy elsötétített városban évek múlva is rádtalálna" megfontolt, mély szerelmi tapasztalatokat hordozó, férfias, mégis szemérmes szavú vallomásáig. (Versek: Radnóti Miklós: Tétova óda, Csoóri Sándor: Énekek éneke, az első szerzőjét nem tudom, de az interneten mind megtalálhatók a teljes versek, ha valakit érdekel).

Sz'al, a pornóra önkielégítésre visszatérve, kifejezetten az egyház nem tiltja, a tízparancsolatban csupán ennyi áll: Ne paráználkodj, ami annyit tesz: ne törj házasságot, illetve a házasság előtt álló embereknek megtiltja a konkrét gyermeknemzést, kifejezetten a pici érdekében. Ennyi. Az egyház senkitől nem irigyli a szexuális gyönyörérzetet, bármennyire is szeretnék ezt róla elterjeszteni az egyház ellenségei. Szó sincs róla, hogy az egyház irigyelné a fiataloktól a szexuális vágyakat, meg akarná fosztani őket jogos örömüktől. Ez természetellenes is volna. Az egyház csupán elénk állítja az ideális modellt, és egyáltalán nem tagadja, hogy a földi életben a lehető legnagyobb boldogság a beteljesült szerelem! Aki mást mond, az hazudik! Aki pornófilmekre önkielégít, annak fogalma sincs arról, mi az a boldogság, mi az a megélt személyes szeretetkapcsolat! Az csak a maga kis önző meddő kéjelgésével foglalkozik, ahelyett, hogy örömet szerezne valaki másnak inkább. Én osztályfőnökként a diákjaimat is így nevelem, osztályfőnöki órákon sokat beszélgetünk ilyen témákról, mint faszverés, stb, azt hiszem jó pedagógusként fontos, hogy az igazságot megismertessem a srácaimmal, ebben a hazug, pornóval átitatott világban.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
May 30 2009 02:01am
Quote (ToldiSenior @ Sat, 30 May 2009, 09:57)
LoL előkerült a pornó (és az ehhez szorosan kapcsolódó önkielégítés) problémája. Meg hogy Isten "megtiltja" az önkielégítést, a házasságon kívüli szexet, stb.

A félreértések elkerülése végett szögezzük le, hogy az egyház a szexualitást igenis örömteli ajándéknak, Isten ajándékának tekinti. Ajándéknak, amivel élni kell - ugyanakkor ajándéknak, amellyel visszaélni nem célszerű. Amikor az emberhez méltó szexuális viselkedéssel kapcsolatban az egyház is megfogalmazza a maga - Isten üzenetéből kiolvasott - normáit, akkor éppen a szexualitás értékét akarja jelezni és védeni. És nem csupán a nyilvánvaló eltévelyedésektől óv, hanem az ideális modellt is elénk állítja.

A veszélyt, barátom, Neked is érezned kell: ma a szex, a pornó ipart jelent. Komoly veszély, hogy szabadjára engedett, erkölcsi korlátokat nem ismerő világunkban előbb találkozik egy fiatal a pornográfiával, mint a szerelemmel; előbb értesül a szexualitás "technikai fortélyairól", mint hogy megtapasztalná társával az egymás testét-lelkét együtt kereső fölfedezés örömét. Akár azt is mondhatnám: a szexualitás "szent" voltát, amelyben az egymásnak adott életünk egymásba kapaszkodó és egymásba öltözködő testünk egységében is kifejeződik: a mézeshetek "fölfedezlek, mint egy földrészt, minden tájadat bejárom" pajkos-kíváncsi hevületétől a "benned alszom én is, nem vagy más világ" nyüzsgő s áradó, mégis biztos és örök örömén keresztül egészen a "kezem egy elsötétített városban évek múlva is rádtalálna" megfontolt, mély szerelmi tapasztalatokat hordozó, férfias, mégis szemérmes szavú vallomásáig. (Versek: Radnóti Miklós: Tétova óda, Csoóri Sándor: Énekek éneke, az első szerzőjét nem tudom, de az interneten mind megtalálhatók a teljes versek, ha valakit érdekel).

Sz'al, a pornóra önkielégítésre visszatérve, kifejezetten az egyház nem tiltja, a tízparancsolatban csupán ennyi áll: Ne paráználkodj, ami annyit tesz: ne törj házasságot, illetve a házasság előtt álló embereknek megtiltja a konkrét gyermeknemzést, kifejezetten a pici érdekében. Ennyi. Az egyház senkitől nem irigyli a szexuális gyönyörérzetet, bármennyire is szeretnék ezt róla elterjeszteni az egyház ellenségei. Szó sincs róla, hogy az egyház irigyelné a fiataloktól a szexuális vágyakat, meg akarná fosztani őket jogos örömüktől. Ez természetellenes is volna. Az egyház csupán elénk állítja az ideális modellt, és egyáltalán nem tagadja, hogy a földi életben a lehető legnagyobb boldogság a beteljesült szerelem! Aki mást mond, az hazudik! Aki pornófilmekre önkielégít, annak fogalma sincs arról, mi az a boldogság, mi az a megélt személyes szeretetkapcsolat! Az csak a maga kis önző meddő kéjelgésével foglalkozik, ahelyett, hogy örömet szerezne valaki másnak inkább. Én osztályfőnökként a diákjaimat is így nevelem,osztályfőnöki órákon sokat beszélgetünk ilyen témákról, mint faszverés, stb, azt hiszem jó pedagógusként fontos, hogy az igazságot megismertessem a srácaimmal, ebben a hazug, pornóval átitatott világban.


esetleg diablozni is megtanithatnád őket
amúgy nagyon igazad van

This post was edited by josheide on May 30 2009 02:01am
Member
Posts: 6,885
Joined: Dec 7 2008
Gold: 0.00
Warn: 20%
May 30 2009 02:05am
amíg nincs rá bizonyíték hogy létezik a valami amit, Isten-nek hívunk addig, nem fogok benne hinni : p

This post was edited by jspogmg on May 30 2009 02:08am
Go Back To Magyar Topic List
Prev1192021222331Next
Add Reply New Topic New Poll