d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Hardverguruk > Kérdés
Prev1234Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 19,458
Joined: Jul 3 2006
Gold: 22.99
Jan 4 2015 09:54am
Quote (CyberPunk666 @ 4 Jan 2015 17:52)
Igazítsd meg a csatlakozókat, tedd át másik slotba a ramokat, fújogasd meg a slotjait közben...
Körbe kellene próbálni egyenként a ramokat a különböző slotokban, hogy hátha az egyik slot a hibás vagy az egyik modul.

Meg ofc: Lehetőleg műszálas poló és zokni kombinációban csúszkálj a szőnyegen egy fél órát, és utána úgy mágneses csavarhúzóval simizd meg az alkatrészeket...
NEHOGY EZT CSINÁLD MIELŐTT ESETLEG KIPRÓBÁLOD SZÓLÓK :D CSAK VICC


mindent átmozgattam kihúztam visszadugtam ramokat kivettem visszatettem video kártyát is . a gép belül teljesen pormentes , az a baj hogy amikor bekapcsolom nem jön a csippanás


Quote
imo a közben szétszedett részek oldották meg a problémát, a proci rögzítése olyan, hogy a kivétele és berakása biztosan nem segít, ellenben szét kell kapni hozzá a fél gépet.


épp ezért nem szívesen kezdenék bele


This post was edited by lacoking on Jan 4 2015 09:55am
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 4 2015 09:54am
Quote (fahrii @ 4 Jan 2015 17:52)
Én így basztam szét egy HD6950et hűtőcsere közben XD


:D
édes istenem....

Mágnessel vagy műszálassal? Melyikkel sikerült?
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 4 2015 09:56am
Quote (lacoking @ 4 Jan 2015 17:54)
mindent átmozgattam kihúztam visszadugtam ramokat kivettem visszatettem video kártyát is . a gép belül teljesen pormentes , az a baj hogy amikor bekapcsolom nem jön a csippanás


csak egy memóriamodulod van vagy több?

ha több, akkor próbáld ki az egyikkel, ha nem jó, tedd át megy másik slotba, ha az sem, akkor a másik modullal ugyanezt.
Azt látjuk, hogy a mem környékén van a hiba. ezeket próbáld végig.
Member
Posts: 19,458
Joined: Jul 3 2006
Gold: 22.99
Jan 4 2015 09:57am
Quote (CyberPunk666 @ 4 Jan 2015 17:56)
csak egy memóriamodulod van vagy több?

ha több, akkor próbáld ki az egyikkel, ha nem jó, tedd át megy másik slotba, ha az sem, akkor a másik modullal ugyanezt.
Azt látjuk, hogy a mem környékén van a hiba. ezeket próbáld végig.


kipróbálom , de honnan veszed hogy a memóriánál van a hiba?
egyébként két memória van benne
ha azzal lenne probléma akkor lenne hibajelzés gondolom én

tyű

kivettem az egyik modult és láss csodát.

na kifújkálom mégegyszer

This post was edited by lacoking on Jan 4 2015 09:59am
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Jan 4 2015 09:59am
Quote (CyberPunk666 @ 4 Jan 2015 16:54)
:D
édes istenem....

Mágnessel vagy műszálassal? Melyikkel sikerült?


Gondolom műszálassal. Szép precízen csináltam (hűtéscsere), semmi fizikai sérülés nem történt, mégis halott a kártya.

Quote (lacoking @ 4 Jan 2015 16:57)
kipróbálom , de honnan veszed hogy a memóriánál van a hiba?
egyébként két memória van benne
ha azzal lenne probléma akkor lenne hibajelzés gondolom én

tyű

kivettem az egyik modult és láss csodát.

na kifújkálom mégegyszer


mert ez egy eléggé tipikus memóriahiba jelenség
régen én is szoptam már vele :D

This post was edited by fahrii on Jan 4 2015 09:59am
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 4 2015 09:59am
Quote (lacoking @ 4 Jan 2015 17:57)
kipróbálom , de honnan veszed hogy a memóriánál van a hiba?
egyébként két memória van benne


Ha nem jut el a sípolásik, akkor valami komoly fizikai probléma van (pl kábel lecsúszás, ilyenek), de a memória nélkül eljutott a sípolásig, tehát akkor ez megszűnt, mert az alaplapod el tudott indulni.
A sípolás (ha a szokásos normális hanggal teszi), akkor azt jelenti, hogy az alaplap fel tudta éleszteni a fizikai eszközöket rendesen és megkezdi az Os betöltését.
Member
Posts: 19,458
Joined: Jul 3 2006
Gold: 22.99
Jan 4 2015 10:00am
köszi a bíztatást

Quote (CyberPunk666 @ 4 Jan 2015 17:59)
Ha nem jut el a sípolásik, akkor valami komoly fizikai probléma van (pl kábel lecsúszás, ilyenek), de a memória nélkül eljutott a sípolásig, tehát akkor ez megszűnt, mert az alaplapod el tudott indulni.
A sípolás (ha a szokásos normális hanggal teszi), akkor azt jelenti, hogy az alaplap fel tudta éleszteni a fizikai eszközöket rendesen és megkezdi az Os betöltését.


nem jutott el a sípolásig ez volt a gond , viszont amikor kivettem a memóriákat akkor küldte a szokásos hibaüzenetet(sípolás)
na mindegy lényeg hogy megoldódott , köszi puszi

This post was edited by lacoking on Jan 4 2015 10:01am
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 4 2015 10:01am
Quote (lacoking @ 4 Jan 2015 17:57)
tyű

kivettem az egyik modult és láss csodát.

na kifújkálom mégegyszer


Lehet meghalt az a modul vagy az a memória slot.
értelemszerűen teszteld le, ha a slot halott, akkor figyelj a dual channelre (ugyanolyan színű slotokba tedd át).
ha a modul halott, akkor az a rossz hírem, hogy rekordalacsonyan a forint értéke, rekordmagasan minden hw ára, de legalább a memóriáké még a többinél is jobban drágult.
Member
Posts: 19,458
Joined: Jul 3 2006
Gold: 22.99
Jan 4 2015 10:03am
Quote (CyberPunk666 @ 4 Jan 2015 18:01)
Lehet meghalt az a modul vagy az a memória slot.
értelemszerűen teszteld le, ha a slot halott, akkor figyelj a dual channelre (ugyanolyan színű slotokba tedd át).
ha a modul halott, akkor az a rossz hírem, hogy rekordalacsonyan a forint értéke, rekordmagasan minden hw ára, de legalább a memóriáké még a többinél is jobban drágult.


működik mind a kettővel , fú de felbaszott , 5-6x tuti kivettem meg visszatettem pedig.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 4 2015 10:03am
Quote (fahrii @ 4 Jan 2015 17:59)
Gondolom műszálassal. Szép precízen csináltam (hűtéscsere), semmi fizikai sérülés nem történt, mégis halott a kártya.


Ismerősnek raktam össze gépet. Megérkezett, megyek át és nem tudott várni, már szerelte egy mágneses fejű csavarhúzóval...
Szerencsére nem lett nagy baj, de azért végig mondogattam neki, hogy lehet haza is vágta :D
Go Back To Magyar Topic List
Prev1234Next
Add Reply New Topic New Poll