Quote (Baleee @ Nov 24 2014 11:10pm)
Ha sugarzas van, jodtablettat kell szedni, mert a pajzsmirigy nem tudja megkulonboztetni a radioaktiv jod izotopot a 'simatol'. Kalium-jodid tablettat beszeded, a pajzsmirigyed 'megtelik' es kevesebbet/alig fog a sugarzo jod izotopbol igy felvenni. De amugy nem ertem mi a fasz van, ha katasztrofakor, abban a pillanatban elkezded szedni es szeded mondjuk par napig, utana idokozonkent ujra szeded 1-2 naoig, akkor eleg jol veded magad a kisebb radioaktiv jodizotop mennyiseg ellen, nyilvan ha a fel arcod leolvasztotta a robbanas, akkor baszhatod. De ha nincs baj, akkor ha folyamatosan szeded addig is ezt a szart, akkor lesz egy jo kis autoimmun belole.
svajc/10
Amugy meg nem tudok nemetul csak a basic szavakat kikovetkeztettem.
katasztrofa eseten kicsit kitolja a turokepessegedet, mint emlitettem nem csak svajcban osszak hanem eleg sok helyen
nyilvan huzamosabb ideig fogyasztani artalmas, akar a jodozott so is ha magyar modra eszed