d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Svájc Készül Az Atomháborúra
Prev1234Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Nov 24 2014 03:41pm
En miert nem kaptam?
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Nov 24 2014 03:45pm
majd valaki azért elmondhatná h miről van szó
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Nov 24 2014 03:53pm
TOLMÁCSOT KÉREK
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 24 2014 04:10pm
Ha sugarzas van, jodtablettat kell szedni, mert a pajzsmirigy nem tudja megkulonboztetni a radioaktiv jod izotopot a 'simatol'. Kalium-jodid tablettat beszeded, a pajzsmirigyed 'megtelik' es kevesebbet/alig fog a sugarzo jod izotopbol igy felvenni. De amugy nem ertem mi a fasz van, ha katasztrofakor, abban a pillanatban elkezded szedni es szeded mondjuk par napig, utana idokozonkent ujra szeded 1-2 naoig, akkor eleg jol veded magad a kisebb radioaktiv jodizotop mennyiseg ellen, nyilvan ha a fel arcod leolvasztotta a robbanas, akkor baszhatod. De ha nincs baj, akkor ha folyamatosan szeded addig is ezt a szart, akkor lesz egy jo kis autoimmun belole.

svajc/10

Amugy meg nem tudok nemetul csak a basic szavakat kikovetkeztettem.

This post was edited by Baleee on Nov 24 2014 04:10pm
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Nov 24 2014 04:14pm
Quote (Baleee @ Nov 24 2014 11:10pm)
Ha sugarzas van, jodtablettat kell szedni, mert a pajzsmirigy nem tudja megkulonboztetni a radioaktiv jod izotopot a 'simatol'. Kalium-jodid tablettat beszeded, a pajzsmirigyed 'megtelik' es kevesebbet/alig fog a sugarzo jod izotopbol igy felvenni. De amugy nem ertem mi a fasz van, ha katasztrofakor, abban a pillanatban elkezded szedni es szeded mondjuk par napig, utana idokozonkent ujra szeded 1-2 naoig, akkor eleg jol veded magad a kisebb radioaktiv jodizotop mennyiseg ellen, nyilvan ha a fel arcod leolvasztotta a robbanas, akkor baszhatod. De ha nincs baj, akkor ha folyamatosan szeded addig is ezt a szart, akkor lesz egy jo kis autoimmun belole.

svajc/10

Amugy meg nem tudok nemetul csak a basic szavakat kikovetkeztettem.


katasztrofa eseten kicsit kitolja a turokepessegedet, mint emlitettem nem csak svajcban osszak hanem eleg sok helyen

nyilvan huzamosabb ideig fogyasztani artalmas, akar a jodozott so is ha magyar modra eszed
Member
Posts: 23,647
Joined: Jan 17 2010
Gold: 0.00
Nov 24 2014 04:18pm
kurvabüdös a lábam
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 24 2014 04:19pm
Quote (TrollBoss @ 25 Nov 2014 00:18)
kurvabüdös a lábam


ATONBONBA
Member
Posts: 31,127
Joined: May 29 2006
Gold: 22,978.27
Trader: Trusted
Nov 29 2014 05:21am
Én csak azt nem értem, hogy miért pont Svájc... Ki akarná leatomozni pont Svájcot és miért?

Elég indokolatlannak érzem, bár valóban jobb félni, mint nemlihegni.
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 29 2014 05:28am
Quote (RiNGiSpiLeR @ Nov 29 2014 12:21pm)
Én csak azt nem értem, hogy miért pont Svájc... Ki akarná leatomozni pont Svájcot és miért?

Elég indokolatlannak érzem, bár valóban jobb félni, mint nemlihegni.


a devizahitelesek
Member
Posts: 31,127
Joined: May 29 2006
Gold: 22,978.27
Trader: Trusted
Nov 29 2014 06:03am
Quote (jarabekg @ 29 Nov 2014 13:28)
a devizahitelesek


wp
Go Back To Magyar Topic List
Prev1234Next
Add Reply New Topic New Poll